11650 entry daha
  • metin külünk ile mülakatını hiç beğenmediğim gazeteci. gerçi bu mülakat değil. metin külünk bildiğin monolog yapmış, akp ve erdoğan propagandası yapmış.

belki metin külünk bir falso verir diye bekledi bekledi bekledi, metin külünk de akp'yi akladı akladı akladı akladı akladı en sonunda 'chp direkt olarak fetö'nün şemsiyesi altında' diyerek baklayı çıkardı ağzından. biz de özeleştiri yapacak diye dinliyoruz.

sanki 20 yıldır tüm medyayı domine etmiyorlarmış gibi hala konuşturuyorsunuz bu tipleri, propaganda yaptırıyorsunuz bu tiplere. adamın hiçbir vasfı olmamasına rağmen hala kendini devlet sanıyor, siz de 'kardeşim sen kimsin' diyemiyorsunuz.
  • metin bey mülakatına izledim.

gördüğüm kadarıyla fatih bey kuyruğunu kıstırmış, antidepresanını almış, güzelce sakinlemiş. maalesef bir tane adam akıllı soru, bir tane dişe dokunur eleştiri sunamadı. 70 dk boyunca metin bey pr'ı dinledik. metin bey de adeta sütten çıkmış kaşık. onu uyardım, bunu söyledim, şunu arz ettim, ammavelakin kendi yaptığı tek bir hata yok. fatih bey de kuzu kuzu dinliyor. e sorsana kardeşim bunca hatadan sonra bırakın gidin yahu, istifa da bir hizmettir. sorsana bir değişim olduğunda yargılanmaktan mı korkuyorsunuz. sorsana bu kadar hatanın hiç mi bir özrü, bedeli olmayacak? sorsana sedat peker'in iddiaları ne oldu? tek başınayken asıp kesiyordun. bence bu bölüm fatih beyin hanesine koca bir eksi olarak yazıldı. bu yumuşak üslupla süleyman beyi bile ağırlar.
  • metün külünk yayınıyla bir programda en fazla "sayın cumhurbaşkanım" denme rekorunu kırmış olabilir diye düşündüğüm gazeteci. işsiz bir arkadaş sayabilir en az 300-400 kere sayın cumhurbaşkanım dedi sanırım metin külünk.

eskiden inci sözlüükte mi ne vardı "bilmemkaç kere bilemem ne yazma challenge"

hah buldum videoyu da 100bin kere enes batur dedim

video başlığı önerim de : "100bin kere sayın cumhurbaşkanı dedim challenge"

bir de bu metin külünk'ü niye çıkardığını merak ettim. zannediyor ki adamlar öz eleştiri yapacaklar, hatalarından dönecekler, yaptıkları yıkımın sorumluluğunu alacaklar falan. adam çıktı, cumhurbaşkanını yıkadı yağladı, yanındakileri kov onların yerine beni al mesajını iletti saraya, imamoğlu'nı fetöcülükle suçladı çekti gitti. alet olma fatih abi böyle tiplere. hatta 1 buçuk saatten fazla oldu yayın dedi ama 1 saat 8 dakikasını koymuşlar. demek ki yarım saate yakın ekstra rte yalaması varmış da iyice her yer vıcık vıcık yağ olmasın diye 20 küsur dakikasını da kesmişler.

edit: metin külnk yayınını henüz izlemediyseniz izlemenize gerek yok. o 1 saatinizi gidip başka şekilde değerlendirebilirsiniz. ha fatih altaylı yalnızken esip gürleyip konuklar gelince de böyle kuzuya dönecekse süleyman soylu'nun yerinde olsam hemen çıkarım bu programa ve bakanlık dönemimde yaptığım operasyonların reklamını yapar geçer giderim.
  • her sabah annemle beraber ayrı ayrı dinlediğimiz, çok sevdiğimiz ve uzun süre devam etmesini istediğimiz programın ana karakteri.

youtube’a farklı bir vizyon getirdi gerçekten. emre’nin sorularını çok beğeniyorum ve abone sayısı 1 milyona ulaşınca gözükmemeye devam etmesini diliyorum, her ne kadar görsem de kendisini böyle daha ilgi çekici.*

bu arada yukarıdaki eleştirilere katılıyorum. şu ana kadar ki en çok şaşırdığım şey emre’nin 2004 tren kazasını bilmemesi oldu. çünkü sadece o yılın konusu olmasını geçtim, binali yıldırım’ın gündemde olduğu her dönem arka planda bu mevzu capcanlı duruyordu, çok şaşırdım daha önce duymamasına.
  • herkes youtube’a hızlı adapte oluşuna şaşırmış.

oysa bilen bilir, fatih altaylı’nın eskiden de youtube’a soru-yorum videolarıyla girip, şöyle bi bakıp çıkmışlığı vardı. şimdilerde o videolar kaldırılmış olacak ki denk gelmiyoruz.

öte yandan teke tek programı da çok uzun yıllardır youtube’da fatih altaylı eliyle yayınlanıyordu zaten.

yani fatih altaylı bu işlere hiç bilmeyen birisi olarak girmedi. gavurların know how dedikleri naneye youtube özelinde sahipti.

kaldı ki televizyoncuların youtube’da başarılı olmasına şaşırmayı artık bırakmanız lazım. televizyon bir mecradır içindeki içerik ise video yayınıdır. youtube da bir mecradır ve içindeki içerik video yayınıdır. yani özünde, youtube ile tv yayıncılığı aynı şeydir. arada yalnızca teknik farklılıklar olur. iletişim ve medya tecrübesi yüksek kişiler mecra fark etmeksizin her yerde kitlelere ulaşmayı başarırlar. çünkü temel dinamikleri biliyorlar. kendilerini izleyen kitlenin taleplerini ve ilginliklerini ölçüp, ona göre içerik üretmek bu adamların mesleği.

yani o matah zannettiğiniz yeni yetme youtuberlar bir bok bildiklerinden değil, fatih altaylı gibi profesyoneller youtube’u boş bıraktığı için yükseldiler o mecrada. şimdi ise mekanın asıl sahipleri geldi. yılların televizyoncuları youtube’a el attı. televizyonculuktan gelen profesyonel becerilerini youtube’a uyarlamaları ise birkaç haftalık iş. stüdyoyu kurar, sponsoru bulur, kameranın kayıt tuşuna basarlar ve milyon izlenmeye çıkmaları taş çatlasın bir ay sürer.

youtuberlık diye bir meslek yoktur. yayıncılık vardır. youtuberlık gelip geçici bir furyaydı. gerçek yayıncılar mekana girene kadar ortamı işgal eden gelip geçici çoluk çocuklardı youtuberlar. geldiler geçiyorlar.
  • metin külünk yayını ile dibi görmüş olan gazeteci.

arada bir liberal takılayım kafasının eseri bunlar hep. ya bu adamı çıkarırken cidden "karşı tarafın görüşlerine de yer vereyim" diye mi çıkarıyorsunuz fatih bey? yoksa gerçekten özeleştiri falan mı bekliyorsunuz?

akşama kadar küfür etmemek için kendinizi sıktığınız zihniyetin herhangi bir şekilde bunları yapacağına inanıyorsanız (ki sıfatınızdan inanmadığınız anlaşılıyor her programda) bence gidin ıstakoz falan yiyin. karşı tarafı anlayabilmenizin en iyi yolu bu.

böyle tipleri kanala çıkarıp, bir de böyle süslü girizgahlar yaparak, insan içine çıkmasına hayret ettiğimiz tipleri olduğundan büyük göstermeyin. yok bu adam hep doğru noktalara parmak basmış da, yok dedikleri doğru çıkmış da... utanmadan halen 15 temmuz, 17-25 aralık diyor, siz de karşısına geçmiş izliyorsunuz. ayıptır.
  • metin külünk yayınında bana a haber izliyormuşum hissi veren gazeteci-youtuber.

--- spoiler ---

yayın, sayın cumhurbaşkanımız, ibn-i haldun ve seçmenin cumhurbaşkanına ne kadar aşık olduğu üçgeninde geçti. bu arada geçmişte yapılan hatalar diye sıklıkla chp dendi. bir noktada da chp kurultayını imamoğlu'nun yönettiği, özgür özel'i oraya imamoğlu'nun getirdiği ima edildi. fatih altaylı'dan zerre gazetecilik göremedim. tamam 10 bin dolar alan siyasetçiyi sorma ama metin bey'in bu kadar at koşturmasına da izin verme. sonuna kadar izledim bir yerinde dönecek diye ama dönmedi. bilsem izlemezdim ki neden bize bu adamı izlettin hiç anlamadım. metin külünk ve onun fikirlerinin hayatımda zerre önemi yok ama geri adım atmalarını en azından elle tutulur bir özeleştiri yapılmasını görmek isterdim. ha diyorsa ki abonelerim hep bizim mahalleden. diğer mahalleden insanlar da abone olsun. bir şey diyemem bu da bir stratejidir.
    --- spoiler ---

keşke not alarak izleseymişim. buraya 7 paragraf eleştiri yazabilirdim ama işim gücüm var ve bugün cumartesi. işim de bu olmadığı için geri dönüp izleyecek ne isteğim ne de zamanım var.

fatih bey bundan sonra da bu tip insanları çıkarıp bize propaganda yaptıracaksanız söyleyin de vedalaşalım. en son yatsan ceo'sunu yayına çıkarıp ardından yatsan reklamı almanız canımı sıkmıştı ve reklam karşılığı hafta sonu programlarına insan çıkarıyor diyenlerin ağzına laf veriyorsunuz sonra bir atar bir gider, beni nedametim, eyvallahım yok insanıyım gibi tavırlar. ben reklam karşılığı programa birisinin çıkarılmasına karşı değilim güzel de sohbetti ama bu konuda esip gürleyip sonra aynısının yapılmasına canım sıkıldı. size güveniyorum yapmayın böyle şeyler lütfen. şunu da söylemeliyim emre bey showrunner'lık yapıyor ama altınızda çalışan birisi showrunner'lık yapamaz. eşyanın tabiatına aykırı. bir süre sonra hep haklı bir insan olarak silinir gidersiniz bu online dünyadan. insanlar monolog izlemekten sıkılmaya başladı ama teke tek bilim yayınlarınızı her şeye rağmen izlerim o taraf çok başarılı.

not: kendisi ile alıp veremediğim yok başarılı da buluyorum. daha önce hakkında yazdığım birkaç entry
    (bkz: #149399161)
    (bkz: #154361087)
  • valla kimse kusura bakmasın.

bu youtube işinde, hem tecrübesini hem de güncele olan merakını hiç yitirmeme yeteneğini kullanarak kısa sürede bütün habercileri köşede bırakmıştır.

cüneyt özdemir "işbirlikleri için dm" moduna döndüyse kendisinin sayesinde. ha bir de sevgili cücü tavşan b.ku kıvamına gazeteciliğinin ekmeğini fazla bile yedi.
  • (bkz: #163880510)

metin külünk yayinina benzeyecekse süleyman soylunun o tası tekrar kafasına geçireceği yayıncı. fazla esip gürlemesin sonra kuzuya dönüyor yayında.
  • her yayınında ben ben şöyle adamım, böyle lafımı sakınmam, herkesin yüzüne karşı herşeyi söylerim diyen altaylı yayında süt dökmüş kediye dönmüş ve sıkıştıracak tek soru sormamıştır. metin külünk de kendisine açılan ortayı görmüş ve propaganda aracı olan gollük pası geri çevirmemiştir.

ben ekonomistimi neden sormadın, nasa ne oldu, fetöyü bu makamlara kim getirdiye ne oldu fatih bey? sonra çıkıp ana akım medyaya oturduğun yerden sallamak güzel di mi?

sen çık yıllarca yiğit bulut, nasuhi güngör, mehmet akif ersoy'la çalış, çalıştığın yıllar boyunca kamuoyu önünde tek kelime etme, sonra oradan ayrılınca vay efendim şöyle kötü adamlar böyle yalaka adamlar de.

tam olarak ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz durumu.
11 entry daha
hesabın var mı? giriş yap