• sekiz'in isminin sekiz eylül'den geldiği anlaşılınca kıvançla** aramızdaki bağın ne kadar güçlü olduğunu öğrendim bu dizi sayesinde. doğum günümü bile isim bellemiş çocuk cağız, söyleyin gelsin istesin babamdan beni. *
  • kıvanç tatlıtuğ çok süper rol yapmıyor ki bu dizide. tuzluk gibi duruyor sadece. arada bir aklına kötü şeyler getirip deli deli bakıyor. kafası da trabzon ekmeği gibi.
    (ve şimdi ayarlar)
  • 2. sezonun 2. bölümü düşük tempolu geçip gitmiştir. neymiş dayı'nın elinde ne varsa hepsi bi günde gitmişmiş. aman çok korktuk.
  • diğer performansların mükemmelliği karşısında cansu dere'nin kötü oyunculuğunun gözümüze gözümüze sokulduğu dizidir. her sahneyi gözümü kırpmadan izlerken cansu dere- kenan imirzalıoğlu sahnelerinde mütemadiyen " bitse de gitsek " hissi yaşamaktayım. temennim ezel eysan'la yine pembe panjurlu ev,boy boy çocuklar... vs klişelerine girmeden senaristlerin bir güzellik yapıp eysan karakterinin icabına bakmaları.
  • bir sonraki bölümlere hazırlık olan bir bölüm izledik bugun. fakat az da olsa birşeyler vermeleri iyi olurmus bu bolumde. herhangi bir dizi gibi hiç birşey olmadan bitti bölüm.
  • 2. sezonun 2. bölümünde dayının hapishanede kaldığı süreç 20 yıldan 30 yıla çıkarılmıştır. hata mıydı değil miydi anlayamadım lan!
  • bence hala bişiler söylemek için çok erken ama, ikinci sezon itibariyle biraz dizinin temposu düştü gibi geliyor bana, önceden diziyi ''hasiktir nası yaa!!'' diye göt ola ola izlerken şimdi ''eee noluyo şimdi?'' şeklinde izler olduk, kusura bakmayın, bizi siz mükemmeliyetçiliğe alıştırdınız sevgili senaristler, şimdi hal böyle olunca mızmızlanıyoruz doğal olarak, ama bu ezelin türk televizyon tarihinin en başarılı dizisi olduğu gerçeğini asla değiştirmiyor.

naçizane tavsiyem, senaryoyu biraz körüklemeleri... öyle ''kenan birkan yıllarca çalıştı bunun üstünde, şimdi tek hamleyle dağıtıyo.'' demekle olmaz. neblim belki kenan birkana başa baş bi karşılık olmasa bile dayı biraz direnç göstermeli diye düşünüyorum. sonuçta biz dayıyı herkesin babacan dayısı diye bildik öyle sevdik olm. yıkmasanıza kafamızdaki bu profili, ya da yapmayın demiyorum alıştıra alıştıra gene yapın veyahut diğer tipler ve ezel de girsin işin içine kenanı devirsinler falan, ya da ilerleyen bölümlerde öyle olcak neblim amına koyim nası bi dizisin sen yaa... hastasınım ulan!
  • bu sekiz 3 bölüm sonra efsane(!) bir şekilde ölecekse kenan birkan bunun sebebi olacaktır bu da dayının yanında öleceği anlamına geliyor.
  • sekiz'in çocukluğunu oynayan çocuk oyuncu, emre aydın'ın bu yağmurlar şarkısının klibinde oynayan çocuktur.
  • geriye dönüşlerde dayı'nın selma hünel'i ilk kez izlediği sahnede selma hünel'den önce sahne alan dansöz "bir bakış baktın kalbimi yaktın, aşkın kemendin boynuma taktın, bahçende gülün kapında kulun olmaya razıyım sevgilim senin" ezgisi eşliğinde dansediyordu ki, zannımca tam da o yılların popüler bir şarkısı idi. (bkz: bağdat yolu). güzel ayrıntı.

edit: dalgınlıkla şarkıyı selma hünel söyledi gibi yazmıştım, düzelttim. uyaranlara teşekkürler.
hesabın var mı? giriş yap