• kerpeten ali'nin başına bir iş gelirse yarısında çıkacağım dizidir.
  • aslında çok da spoiler sayılmaz ama adettendir.

--- spoiler ---

öpemedi...

--- spoiler ---

vurgu iyi, zamanlama mükemmel. güzel olmuş. tebrik ederim.
  • --- spoiler ---

dizinin en sağlam bölümlerinden biriydi. ali'nin ölmediği aşikar bana göre. en basitinden düşünürsek çok daha fazla dramatik bir sahneyle ölürdü eğer ölseydi. daha da önemlisi bu bölümde özellikle baharla ve cengizle falan mutlaka veda niteliğinde sahneleri olurdu.

--- spoiler ---

bu sezon bitirselerdi bu diziyi efsane ötesi birşey olurdu ama seneye aynı şeyleri söyleyemeyeceğimden korkuyorum.
  • --- spoiler ---

hala ömer'in saflığını, iyiliğini hiç bozmadan devam ediyor. eline hiç silah aldırmıyorlar, kimseyi öldürtmüyorlar.

--- spoiler ---
  • senaryo bakımından,oyunculuk bakımından yani kısaca her bakımdan türk televizyonları için çok üst düzey bir dizidir ezel.bu akşam ki bölümü de bunu kanıtlayan cinstendi.

--- spoiler ---

ayrıca allah belanızı versin o nasıl bir bölüm finalidir? öldürdünüz,mahvettiniz insanı gece gece içim sıkıldı. ayrıca ilginçtir kimse kamil'e üzülmüyor. yazık lan adam da orda mermi manyağı oldu. pala bıyıklım <3.*

ayrıca gizemli sakallı katil türk televizyonlarında gördüğüm en karizma karakterlerdendir.*
    --- spoiler ---

bu akşam ki bölümün hatta dizinin en önemli oyuncusu...oscar goes to:
    (bkz: barış falay)**
  • --- spoiler ---

ali kirgiz öldü mü
    kamil orda kaldi mi
    gotlek* ocun aldi mi
    imdi yurek yirtilir

--- spoiler ---

ya da
    (bkz: yetis ya ali)
  • --- spoiler ---
    "psychokiller conversli'ye bir şey olmasın!" diye naralar atarak izledim bu bölümü. evdekiler "sen de gittin en manyağını sevdin!" dediler, doğrudur. paçaları kısa mısa ama adam kısa ve öz konuşuyor.

ben müdür değilim.

dayıyı öldüreceksin.

ne biliyorsun?

ömer kim?

ramizden bahset.

böyle iki cümle konuşuyor hep aynı yüz ifadesi, aynı sakinlik, aynı manyaklık. bu adama aşık olsan kavga bile edemezsin, "aşkım nasılsın, günün nasıl geçti?" diye sorsan "iyi" deyip ertesine güne kadar konuşmaz falan... arıza'nın tanımı.

ama ölmesin.
    --- spoiler ---
  • bugünkü bölüm sanıyorum ki türk dizi tarihinde çekilmiş, yazılmış en kaliteli bölümdü. buna ezel'in daha önceki bölümleri de dahil. inanılmaz bir ivmeyle devam ediyorlar. allah nazardan saklasın.
  • --- spoiler ---
    30. bölümde selim'in hortlagini gördük sanirsam. ali'nin halüsilasyonlarindan... selim konusuna bir kere deginilmis, yaralanmisti diyorlar ama bilemiyorum... ali tefo'yu öldürememis ve isi selim'e devretmisti. tefo ve selim otel odasinda, ali disardaydi. bir el silah sesi duyuldu ve ardindan tefo'nun kafasini gördük. koridorlari hatirlayiniz. valla ben zannetmistim ki, tefo selim'i temizlemis. ondan sonra görmedim kendisini. ta ki bu bölüme kadar. o gün selim bile kurtulduysa, ali hayli hayli kurtulur diyorum. ayrica wishlist'ime sunu da eklemek istiyorum ki, psikopat katil abi ölmesin. patronunu * ve kendisini bir arada görmek istiyorum.

ya kamil'e yazik oldu. kamil ciddi adamdi falan ama nedense o ne zaman ciksa, benim yuzumu de bir gulumseme kapliyordu. sordugu sorularla ezel'i bir süper kahraman rolüne sokuyordu. hani öyle film kliseleri vardir ya, süper kahramanin ne kadar süper oldugunu seyircinin gözüne sokmak icin soru sorarlar. "peki simdi ne yapacaksin ezel?", "ezel bu isin üstesinden gelebilecek misin?". ezel: "söyle ki kamil, mecburum.." üzüldüm kendisinin öldügüne. az kahrini cekmedi ezel'in. sebnem de cok üzülecek. belki o ölürse, tefo geri cagrilacak, bilemiyorum. bir fikir sadece...

edit1: selim topalliyormus. o gün bacagindan yemis kursunu. topalladigini görmemistim.
    edit2: yukarda kamil yerine bir yerde kemal yazmisim.
    --- spoiler ---
  • öküzün birisinin -arkadaşım demiyorum bak - facebook'ta 5 kelime ile piç ettiği dizi. hay senin o harfleri yazan eline vereyim şuursuz !

öğrenin lan spoiler uyarısı vermeyi artık. son girilen entrylere baktım şimdi, spoiler ibaresi olmadan döktürmüşler gene, ne diyeyim size sonunuz lost gibi olsun !

--- spoiler ---

dizi kendisini aştı artık, bölümlerdir uzatılan intikam sonunda bir yere vardı. mantık hataları vardı tabii, elini kolunu sallaya sallaya gir hastaneye, arşivdeki yaşlı teyze yardım etsin sana, yok yaaa ! tamam ezel ayarlamış ama saf mısın be ali.

ayrıca ezel amele yanığı olmuş, len insan solaryuma girer utanır öyle diziye çıkmaya.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap