• --- spoiler ---

koca ramiz dayının nasıl böyle ele ayağa düştüğünü anlamadım kardeşim. mobeselere yakalanmalar, hazırkart almalar.. cüzdanda üçbeş banknot'a talim etmeler. sustalı bıçakla gezmeler.. ah be dayıcığım..

--- spoiler ---
  • geçen haftaki bölümde cengiz'in "ömer oldum lan ben" deyişi, seyrettiğimiz flashback'lerle de bize gösterildiği üzere mantıklı gelmişti ama cengiz'in bunu demesi için eyşan'a halhalı alanın ezel olduğunu bilmesi gerekiyordu. şöyle ki,

eyşan ömer'e gülüyor, onu onu sevdiğine inandırıyor, ama aynı anda ömer'in arkadaşı cengiz'le kırıştırıyor, hatta hem ömer'den hem cengiz'den aynı anda hediyeler alıyordu. eyşan aynı anda iki kişiyi, ve arkadaş olan iki kişiyi idare ediyordu (cengiz'e göre geçmiş böyle).

ve cengiz'in bugün "ömer oldum lan ben" demesinin manası eyşan'ın cengiz'in yüzüne gülerken aynı anda onun arkadaş dediği biriyle fingirdeşmesi olmalıydı. eyşan başka herhangi biriyle cengiz'i aldatıyorsa cengiz'in aklına gelmezdi ömer oldum ben demek, anca ömer gibi beni de aldatıyor diyebilirdi.

ve tahmin ettiğimiz gibi cengiz meğer anlamamış, halhalı başkasının aldığını düşünüyormuş. yani o "ömer oldum ben" lafı tamamen uydurma, sadece seyirci için söylenmiş boş bi laf.

son bölümün ilk on saniyesi sonrasında bu entry'yi yazdım (dizi izleme sitelerine ilk on dakika konmuş). bakalım bölüm sonuna kadar son bi iki bölümdür süren düşüşlerini telafi edebilecekler mi.. ama daha başlangıçtan kaybettiler bile. pek umudum kalmadı bu dizi için açıkçası.
  • ömer'in mezar taşında 2005 yazıyor. mezardaki çama bakıyosun bildiğin ağaç olmuş. iyi sürmüş 5 senede maşallah.
  • dayı yine döktürmektedir:

--- spoiler ---

oyununun sonuna yaklaştıkça karanlık çıkmaz bir sokakta bulmaz insan kendini. oyunun sonunda her yol ayrı bir sondur. artık birini seçemezsin. her yerde olmalısın. her şeyi bilmelisin.

çünkü bir hata, gözden kaçan tek bir söz, her şeyi kaybetmek demektir.

--- spoiler ---
  • ali çocuğu koymuştur bu bölümde

--- spoiler ---

reis: sen hala burda mısın? neydi keeer keeer...piç ali
    eli: peteen !! kerpeten ebenden aklına gelsin

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

reis*'in ali'ye bi dummkopf demedigi kaldi.

--- spoiler ---
  • atv'ye geçtikten sonra herkesin yüksek sesli düşünmeye başlamış olması çok rahatsız edici olmaya başlamış dizidir...

ayrıca,

diziye aynı anda birden çok karakter sokulmuş olması, bu karakterlerin takip edilememesine, aynı zamanda parada anlaşılamayan oyuncuların zamanla çıkartılıp dizinin uygun fiyata indirgenmesi mi söz konu olacak diye düşündürmektedir....
  • o değil de, pederle izliyorum diziyi. en can alıcı yerinde demez mi "yuh anasını satıyım, işe bak". ben de dedim, birşey kaçırdım herhalde.? yok oğlum trabzon gol attı son dakikada baksana dedi. yeni bölüm altında bur-1 ts-1. ne desem ki bilmiyorum.
  • bu sinemacı amca bana jabba the hutt'ı hatırlattı nedense.
  • "ismim nazım. otuziki yaşındayım. bu şehirde doğup büyüdüm. otomobil tamircisiyim. bu film benim hikayemdir." sözleri ile başlayan kanun namına'ya selamını eksik etmemiş dizidir.
hesabın var mı? giriş yap