• "ayy vallahi de monte kristo kontu bu, çok okuyorum ben kitap, biraz izleyince diziyi hemencecik de anladım. monte kristo'dan çalmışlar bunu, ben biliyorum yaa yaa."

bir siz biliyorsunuz zaten mk. monte kristo kontu'nu sadece sizin okuduğunuzu sanacak kadar zeki olmanıza rağmen bizim 50 giride bu uyarıyı okuyunca bile anlayamacak kadar aptal olmamız o kadar üzüyor ki beni. ağlıyorum ben bazen. bazı bazı.
  • iyi hazırlanmış ilk 3 bölüm sonrasında 4. bölümüyle hayal kırıklığı yaşatmış dizi...

--- spoiler ---

tamam biliyoruz, gerçekten de her hafta 1,5 saatlik dizi çekmek zor zenaat... bu süreyi doldurabilmek için binbir türlü takla atıyorsunuz... ama lütfen bunu yaparken, şu biri birşey hatırlarken dönüp o sahneyi baştan sona bize seyrettirme klişesine girmeyin... hele ki daha ilk 3 bölüm her saniyesiyle aklımızdayken daha 4. bölümde yapmayın...

bir de lütfen şu çok bariz mantık hatalarına düşmeyin... ulan bu kumarhaneler kralı cengiz'in evine pardon yatak odasına bir anahtarla girilebiliyorsa sokayım o zaman ben onun krallığına demek geliyor içimden... bi alarm da mı taktırmamış bu efendi villasına? yoksa bizim ömer, hapishanede pokerin incelikleri dışında ajanlık da mı öğrenmiş?

ve son olarak, diyalogları lütfen biraz daha gerçek yaşama uyarlayın... özellikle bu cengiz ve ezel'in araba sahnelerindeki muhabbetleri beni gerim gerim geriyor... ulan ne gizemli adamlarmış bee... arada bir futboldan, pokerden, istanbul büyükşehir belediyesinin icraatlarından, ezel'in 5 saniyede kapıya getirdiği helikopterin markasından falan da konuşsunlar lütfen...

--- spoiler ---
  • monte kristo kontu uyarlaması mıdır ya da değil midir bilmiyorum ama "büyük dayak geliyor" temalı olduğu kesin. henüz 4 bölümü yayınlanmış olmasına rağmen diziyi tuncel kurtiz'den önce ve tuncel kurtiz'den sonra diye ikiye ayırabiliriz. ramiz dayı katılmadan önce de gelecek vaad ediyordu ezel ancak katıldıktan sonra gerek sesiyle gerek oyunculuğuyla büyük katkıda bulunmuştur. hatta şu anda diziyi izleme sebebimdir. delicesine saygı duyuyorum kendisine. bunun yanında ezel/ömer karakterinin annesini oynayan ipek bilgin'e de şapka çıkarmak gerek.

şimdilik cansu dere'nin yarım yarım bakması dışında bir problem yok benim için. ileride reyting sebepli dandiklikler olur mu bilmiyorum ama şu aralar gösterilen diziler içerisinde izlenebilecek nadir yapımlardan.

ayrıca buradan ali ve cengiz'e seslenmek istiyorum: kaçın oğlum vaktiniz varken, çok pis dövecek bu ezel sizi. ağzınızı kırabilir. o derece.
  • onu bunu bilmem de, ezel'in annesini merdivende gördüğü anda alçak bir sesle belli belirsiz "anne" deyişi var ya, benim bittiğim andır o işte.

tamam ulan anneciyiz işte n'apalım, anne teması etkiliyor bizi allah allah!
  • ömer'in annesi rolünde ipek bilgin, tuncel kurtiz ile birlikte en üst düzey performansı gösteren isim. gerçekten çok başarılı bir oyuncu ve diziye büyük katkı sağlıyor..
  • ilk başta "eyşan karakteri böyle baygon bakmalı herhalde, cansu dere o yüzden böyle yarım göz bakıyor" diyordum ama mankenliğin getirdiği havadan sıyrılamaması ve şimdi de bahar karakteriyle sedef avcı saf, temiz ama bir o kadar seksiyim karakteniyle içimi kıyıyor, darlandırıyor. ama oyunculukta gerisi şahane'nin şahı. insallah ilerleyen bölümlerde intikam peşinde koşacağım diye tırtlar vadisi kıvamın gelmez.
  • her ne kadar kafaya takılabilecek mantık hataları içerse de, senaryosu başka senaryolardan esinlenmiş olsa da.. şu an yayında olan türk dizilerinin bir çoğundan açık ara öndedir, gerek hikayenin enteresanlığı ve izleyici merak uyandırması, gerek şahane oyunculuklar *, gerek çekimler, gerek hatunlar için kenan imirzalıoğlu *, yiğit özşener, erkekler için cansu dere sedef avcı gibi göze hitap eden faktörlerle dört haftadır seyirciyi ekrana bağlamaktadır, umarım bir kaç bölüm sonra diğer bir çok yapımda olduğu gibi nasılsa artık önlerine ne koysak izlerler deyip saçmalamaya başlamazlar.

yalnız benim iki ufak ricam var bu diziyle ilgili..

1) gözünüzü sevim o cansuya çekim arasında fln bir iki lokma bir şey yedirin, ne bilim vitamin fln verin de normal insan görünümüne kavuşsun, tamam zayıflık narinlik iyi bir şey, estetik bir durum ama bu kadar da değil, son bölümde o beyaz sanırım adı baby doll olan şeyle neydi öyle... fazla istemiyorum vallahi 3 kilo fln alsa yeter..

2) diğer ricam da sedef avcı namı diğer baharla ilgili... tamam çook güzel hatun çok seksi hatun ama dizinin selameti açısından bir an önce ölürse daha iyi olur kanımca, o nası yapmacık bir oyunculuktur öyle, çok fena sırıtmş o kadar şahane oyuncu arasında, kendisini bir an önce aşk-ı memnuya transfer edin behlülün yeni manitası olarak, hem tanışıyolar da menekşe ile halilden yabancılık da çekmezler hemmencecik ısınıverirler...

biz de rahat rahat dizimizi seyredelim, hop oturup hop kalkalım ezelle..
  • her fragmanda , diziyi her tv de açışımda ".................... nası bişey bilir misiniz? " repliği ile karşılaştığım dizi... burdan soruyorum yetkililere diyalog yazmak nasıl bişey bilir misiniz?
  • en geç bir kaç bölüm sonra, ramiz dayı sağolsun, cümle cemaat hayatın anlamını çözmemize vesile olacak olan muhteşem dizidir.
    yeni yetme ergenler gibi elimde kalem kağıtla izlediğim dizi aynı zamanda.

--- spoiler ---

değişmek zordur yeğenim
    ama bazen... aynı adam olmak daha zordur
    hayat öyle yüklenir ki üstüne
    durduğun yerde çatır çatır çatırdarsın

bazen öyle acır ki için
    değiştin sanırsın
    şimdi dersin... şimdi her şeyi yapabilirim...

bazen hayat seni öyle zorlar ki yeğenim yolun başında kimdin.... unutursun

zorunu benden duy yeğenim

herkese yalan söylemen yetmez artık
    bundan böyle bir başına kalsan da

artık kendin olamazsın...

--- spoiler ---
  • ne acarkent ne kemer country göl evleri ne yeniköy yalıları... istanbul'da aşık olduğum tek evi kullanıyorlar bu bölümde kerpeten ali'nin evi olarak.
    yine aklıma düştü, of ulen of...
hesabın var mı? giriş yap