• askerleri öldürmek için, otobüsleri bombalayıp masum çocukları öldürmek için hazırlık yapan piç kurularını öldürerek bir adım önden giden ordudur. ellerine sağlıktır.
  • hala akp tarafından esir alınamamış, yeterince pasifize edilememiş, ergenekon'la tam sindirilememiş, toplum ihtiyaçlarından kopmamış ordudur. devlet silahların tek elde toplanmasıdır bir bakıma. dağlarda silahlı adamların bulunduğu bir ülkenin devleti egemenlik haklarını kullanamıyor demektir.
  • eylemsizlik kararı alıp "uygulamayan" bir örgüte yönelik harekat düzenlemiş olduğu bazı beyinlere iyice çakılması gerekmektedir.

9 teröristin öldürüldüğü harekat, jandarma karakolu'na roketatarla saldırıp zaiyat verdiremeyen teröristlere yönelik düzenlenen bir takip harekatıdır.

imha edilen teröristlerin üzerinde 1 kanas keskin nişancı tüfeği, 1 m-16 piyade tüfeği, 8 kalaşnikof, 1 tabanca, 18 el bombası, 4 telsiz, 1 gece görüş gözlüğü, 1 dürbün ve bir torba içinde patlayıcı madde düzeneği ele geçirilmiştir ve teröristbaşı abdullah öcalan bu durumu meşru savunma hakkı olarak nitelemektedir.

"pkk'nın yansıtma stratejisi" işte böyle bir şey. önce militanlarını cephanelikle donatıp karakola saldırt, elemanlar öldürülünce de "te-se-ke bizi öldürüyor, halbuki biz eylemsizdik heval" diye zırla.

teröristbaşı beklenen açıklamayı yapmış konuyla ilgili... zaten adam hapiste mi kandil'de mi belli değil. "liderlik" açıklama yapsa da finolar gibi kuyruklarımızı sallasak diyen önderi abdullah öcalan kitle herhalde bayağı mutlu omuştur.
  • evet ordu suçlu, bu orospu çocukları hala dağlarda olduğu için olabilir. yıllardır şöyle bir imha silahı ile bunların siktir edilmesi gibi birşeyler yapılması gerektiğini düşünüyorum ben de ama faşist ve ırkçı olacağım için bu düşüncelerimi söyleyemiyorum. ayrıca hala terör örgütü diyemiyorsunuz ya, yatacak yeriniz yok. bu ülkenin ekmeğini yiyip, bu ülkenin her türlü imkanını kullanıp sonrasında "dağdakiler haklı ama" diye geçinen adamlarsınız siz. umarım hakettiğiniz yerde olur sonunuz.
  • ulan terörist öldürdü diye ordu suçlu oldu ya bu memlekette.. ben artık hiçbişeye şaşırmam heralde...
  • bolgedeki normallesme, baris sansini sabote etmeye calisiyormus gibi gorulebilecek ordudur.

benim sorularim sunlar; pkk bu ateskesi bozdugu zaman, bu savas butun siddetiyle devam ettiginde, kimin cani yanacak en cok?.. bu saldirinin kararini veren subay(lar)in mi?.. bunun emrini gercekten kim vermistir, (birazcik da hayalkirikligiyla biten) diyarbakir mitinginde selamladigi bolge halkinin gonlunu, bir de boylesi bir bayram hediyesiyle almaya calisan basbakan mi?..
  • bu aslında biraz şuna benziyor: ufak tefek cılız bir adam, iri yarı, babayiğit bir adama bir yumruk atıyor sonra kavga etmemize gerek yok ben kavga etmek istemiyorum diyor. sonra o iri yarı adamdan sert bir yumruk yiyince; yea ama ben ateşkes ilan etmiştim sen nası bana vurursun bıdı bıdı. ya ne olacaktı yarram? o yumruğu yiyen adam karşılığını vermeyecek miydi sana. mantığınızı sikeyim sizin.
  • eylemsizlik kararı alınca yediği boklar yanına kâr kalacak sanan bir terörist örgüte dersini veren ordudur. bizim ordumuzdur. sümüklerinizi silin.
  • kürt halkına batıdan destek olacak bir kitle hareketi, özgürlük ve demokrasi mücadelesi güçlendiği gün geriletilecek, yenilecektir. uğur, ceylan, diren, canan, vedat gibilerin ölmemesi de bu koşula bağlı.

http://www.marksist.org/…dati-vuranlari-yenmek-icin
  • tepkileri şöyle özetleyebiliriz; "sen apo ile anlaş ateşkes sağla sonra tsk teröristleri öldürsün olacak iş mi? bu teröristleri öldüren komutanları ergenekondan hapse attın görsünler günlerini."
hesabın var mı? giriş yap