• bugün, arkadaşım olan bir hanımefendiden duyduğum cümleyi aynen aktarıyorum;
    "arada bir kitabını kapatıp, fermuarını açacak."

sanırım yeterince açık.
  • yanındayken deprem olmaz, kıyamet kopmaz, ateş yakmaz gibi hissettirmesi. güven vermesi.
  • öncelikli olarak evli olmaması.
  • ütü yapmayı bilmesi, üşenmeyip kızın da gömleklerini üteleyecek kadar süper bi insan olması *
  • upuzun bir liste olabilir. ama online alisveris sitesi agziyla belirtmek gerekirse ''wish list'' yapmaya cok da gerek yok aslinda. adam olsun yeter. bir de; kadin bunyesinin dozunda ilkellige ihtiyaci oldugu gercegini goz ardi etmeyenler makbuldur.
    (bkz: bir erkegin bilmesi gerekenler)
  • en önemlisi kendisini evlenmeye hazır hissetmesidir.
  • allah korkusu ve buna binaen iman.
  • kadından kadına değişen özelliklerdir.
    şahsıma göre;
    karşılıklı aşk önşartıyla
    - sevmesi ve saygı duyması
    - anlayışlı olabilmesi
    - uzun boylu olması
    - en az lisans düzeyinde bir eğitimi ve iyi bir kariyeri olması
    - benden daha az kazanmaması en azından benimle aynı miktarda geliri olması
    - ailesine bağlı olması
    - bencil olmaması
    - çocukları sevmesi
    - temiz olması, her gün duş alması, dişlerini yemeklerden sonra fırçalaması
    - seksi sevmesi
    - dağınık olmaması
    - gezip eğlenmeyi sevmesi
    - şarap da rakı da içebilmesi
    - ramazan ayında oruç tutması, bayram namazına gitmesi
    - iyi giyinmesini bilmesi
    - boş konuşmaması
    - oturmasını kalkmasını bilmesi
    - gözü dışarıda fıldır fıldır olmaması
    - benden min. 5 max. 10 yaş büyük olması
    - varsa kız kardeşinin güzel olması ( kız çocuğumun halasına benzeme ihtimaline karşı )

edit: yaş kısmından vazgeçtim, max. 5 iyidir. fazlası zorlar.

edit2: tamam en az beş olsun ona da razıyım.

edit3: 16 maddeyi denk getirmişim. eee daha ne olsun *
  • öncelikle hepimize kelebek gazetesi yazarlığı yolunu açan ekşisözlüğe bu hizmetinden dolayı teşekkürlerimi sunar, evlenilecek erkeklerde olmazsa olmaz özellikleri şu şekilde sıralarım;
    kadın dediğin hayatta yemeğini de ütüsünü de bulaşığını da kendi kendine halledebilen kendine yetebilen bir yaratıktır, dolayısıyla evlenilecek erkekler mutfak önlüğü ve bulaşık eldiveniyle pek hayal edilmezler. evlenilecek erkekler genellikle şu holivut tarzı polisiye filmlerinde "sen git ben arkanı kollarım." diyen ortaklar gibi hayal edilir, bir kadının en çok arkasının kollanmasına ihtiyacı vardır. dolayısıyla ilk etapta aranan özellikler olgunluk, soğukkanlılık ve sahiplenme duygusu (şevkat de olabilir, sevgi saygı mutlaka olmalı)dur.
    buna bonus olarak kadının içinde bulunduğu topluluğa bağlı olarak "toplumda hayranlık uyandırması" özelliği değişken kriterlerle istenegelir. bu dans etmeyi seven bir kadın için çok iyi dans eden bir erkek, hala orman kanunun geçerli olduğu bir toplulukta yaşayan bir kadın için kıl tüy yün boy pos kalın ses (alfa erkeği) olabilir. iyi giyinsin, şaraptan anlasın gibi genellemeler yanlıştır.
    üçüncü ve atlanılmaması gereken bir diğer özellik ise üreyebilme yetisidir ki arkadaşlar yukarıda libido, iyi sevişebilme gibi farklı şekillerde ifade etmişler. malum evlilik özünde soyun devamı içindir.
  • bir kadının hayal dünyasındaki erkek tiplemesidir. zira tüm kadınlar bilir ki aslında evlenilecek kadar mükemmel bir erkek yoktur. toplumsal baskılar, aileden kurtulma çabaları, yalnızlık gibi sebeplerle evleniriz. hah işte tam bu noktada genelde erkekler seçimi yaparlar olarak algılanmıştır herşey. (bkz: evlenilecek kadında aranan özellikler) bu başlıkta yer alan entry sayısının şu an itibariyle 128 olduğunu söyleyebiliriz. ki şu an açılan başlığın hiç olmamış olması da enteresandır bu durumda.
    gelelim aranan özelliklere;

*çoraplarını sağa sola atmasın
    *ütü yapmayı bilsin, bizden beklemesin
    *hafta sonu maç izlemek yerine temizlik yapmaya yardım etsin
    *kafası biraz olsun çalışsın. boş beleş yaşamasın
    *evi yatı katı olmasa da olur. ama bunları örtecek insanlığa özgüvene ve şefkate sahip olsun
    *regl dönemlerinde size gösterilmesi gereken şevkati versin ki her ay ben anneme gidiyorum demek zorunda kalmayalım
    *arada bir kendi arkadaşlarından zaman ayırıp suratınızın gülmeyişine çözüm olsun.
    *bize baksın ki ona baktığımızda keyif alalım
    *buzdolabındaki yiyeceklerden, içeceklerden haberi olsun
    *akşam ve geldiğinde ne yemek var diye sormasın. yardım etsin yahut kendi yapsın
    *çalışmayı sevsin
    *diş macununu ortasından sıkmasın
    *dişlerini fırçalasın
    *klozetin kapağını kaldırsın
    *pisliklerini toplasın
    *ve en önemlisi böyle bir erkek evli olmasın...
hesabın var mı? giriş yap