• 8 dakkalık geniş versiyonunda:

4.31- 4.35 arası, kameraya yaklaşıp bıçak sallayan elemanın yaptığı güzide yorumla, 5.05 te dükkanın dışından gelen yorum tonlaması tonlamasına birebir aynı.

adam bıçak sallarken de aynı tonda "senin nanı skeriiiiim" diyor,

kafasına şveps mandalina yiyip dükkandan atıldıktan sonra da... hiçbi moral bozukluğu, şevk kaybı, özgüven eksikliği yaşamadan.
  • ilginç diyaloglara sahiptir.
    --- +18spoiler ---

- bu arabayı sana ödetmezsem orospu çocuğuyum
    + seni, sizi yarın öldürmezsem
    - senin karını alıcam karını karını *

--- +18spoiler ---

düzeltme: kayip cocuk ve bikbik uyardı sağolsun kanını alıcam diyormuş.
  • üşenmedim saydım ahmet abi'miz tam 31 adet şişe fırlatmıştır düşmana. bunların yirmi kadarı falan biradır.
  • ahmet abi'nin ağzında cıgarasıyla braveheart'lık yaptığı olaydır.

" ben ödeycem parasını " söylemiyle aynı zamanda ne kadar sorumluluk sahibi olduğunu anlatmıştır izleyenlere. adamsın ahmet abi. *

--- spoiler ---

attığı şişelerin hemen hemen hepsini şahıslara isabet ettiren ahmet yılmaz, dükkan sahibi t.e.’nin, "ağabey bir şey kalmadı, artık atma" demesi üzerine zararını karşılayacağını söyleyerek adeta dükkanı boşaltana kadar içkileri atmayı sürdürdü.

--- spoiler ---

not : ayrıca çok fena vuruyor adam. gambit gibisin şerefsizim ahmet abi.
  • o değil de ahmet abinin tekelci elemana "telefonum nerde?" diye sorup, "abi telefon sende az önce konuştun ya" cevabını almasının ardından duraksadığı o iki saniye içinde ne düşündüğünü çok merak ediyorum.

muhtemelen şöyle bişeydir;

"vayamınakoyim, telefonu da mı salladık la arada?"

ahmet abi, büyüksün!
  • ahmet abinin, elmalı 1967'yi düşmanın sırtına "gümp!" diye oturtup sektirdiği kısım efsanedir.
  • ahmet abi çaldılar sanıyor votkayı, o yüzden gerilim artıyor. fakat adamı bıçaklıyorlar bacağından, adam şişeleri ondan sonra atıyor. ayrıca dükkanı işleten anlatıyor neden değiştiremeyeceğini, anlamıyor öküz. büyük olasılıkla o denyolar, sokaklarda serserilik yapan, kardeşlerini -evliyse karısını- çalıştırıp parasını yiyen, döven, bir boka yaramayan takozlardır. yaşamaya hakları yoktur.

bazı kişiler "dükkandan çıkıp da yapsaydı yiğitliği" falan demişler ama adamın dükkandan çıkmasını gerektirecek durum yoktur ortada, bire dörttür karşılaşma.

delikanlı adammış ahmet abi, kutluyorum.

edit: yazım.
  • yanlış duymadıysam ahmet abi bi yerde "tabancamı ver" demiştir. bıçaklı elemanda "tabancanın amuga gorum" dedikten sonra dısarı kaçmıştır.
  • -alıntı-

bir tekel bayiinde "içki değiştirme" meselesi yüzünden çıkan kavgada bıçaklanan oto kiralamacı, kendisine saldıran 4 kişiyi içki şişeleri atarak kovaladı.
    bıçaklama anı ve içki şişelerinin havada uçuştuğu olay, işyerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.
    olay, cumhuriyet bulvarı’ndaki bir tekel bayiinde meydana geldi. iddiaya göre, alkollü olan m.d., m.a., m.k. ve h.d., yanlarında getirdikleri bir şişe votkayı tekel bayii t.e.’ye vererek yerine bira istedi. t.e. içkiyi değiştirmeyeceğini söyleyince tartışma çıktı. yandaki oto kiralama dükkanının sahibi ahmet yılmaz, bayideki münakaşaya katılıp, 4 kişinin dükkanından çıkmasını istedi. bu esnada şahıslardan biri yılmaz’ı sol bacağından bıçakladı. bunun üzerine ahmet yılmaz, içki şişelerini 4 kişinin üzerine atmaya başladı.
    atılan şişelerin isabet etmesiyle yere düşen şahıslar, tekrar ayağa kallkıp dükkandan dışarı çıktı. yılmaz, dükkan önündeki 4 kişiye eline geçirdiği dolu içki şişelerini atmayı sürdürdü. ahmet yılmaz, dükkan sahibi t.e.’nin, "ağabey bir şey kalmadı, artık atma" demesi üzerine, zararını karşılayacağını söyleyerek, polis çağırmasını istedi. dükkanın vitrin camlarının da kırıldığı olayda, 4 bin 500 tl civarında maddi hasar olduğu öğrenildi. tekel bayiindeki güvenlik kamerasının saniye saniye kaydettiği olay yaklaşık 20 dakika sürdü. ihbar üzerine olay yerine polislerin gelmesiyle, yaralanan ahmet yılmaz ve diğer 4 kişi çeşitli hastanelere kaldırıldı. m.d., m.a., m.k. ve h.d. tedavilerinin ardından gözaltına alındı. ahmet yılmaz da, eskişehir osmangazi üniversitesi tıp fakültesi hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu edildi. olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.
    eskişehir bu olayi
    konuşuyor
    kavgada bıçaklanan şahsın kendisine saldıran 4 kişiye 5 kasa içki şişesi attığı ortaya çıktı.
    kendisine saldırıp bacağından bıçaklayan m.d., m.a., m.k. ve h.d.’yi dükkandaki içki şişelerini atarak kovalayan oto kiralama dükkanı sahibi ahmet yılmaz, şehirde günün konusu oldu. attığı şişelerin hemen hemen hepsini şahıslara isabet ettiren yılmaz, dükkan sahibi t.e.’nin, "ağabey bir şey kalmadı, artık atma" demesi üzerine zararını karşılayacağını söyleyerek adeta dükkanı boşaltana kadar içkileri atmayı sürdürdü. iş yerindeki güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülenen olayda, vitrin camı da kırılan dükkandaki maddi hasarın 4 bin 500 tl civarında olduğu bildirildi.
    dükkan sahiplerinden mustafa erkoç, "olay esnasında dükkanda kardeşim vardı. ahmet ağabey, olay üzerine dolap ve vitrinlerdeki içkileri komple boşaltmış. 5 kasa bira gitmiş. 120-130 şişe bira atmış. dörder dörder alıp alıp atmış. acayip derecede de iyi bir atıcı. ilk attığı şişeyle iki kişiyi düşürmüş. iki kişi dışarıda, onlara da attığı şişeleri denk getirmiş. başka türlü de bunların elinden kurtulamazdı" dedi.
    "ben kendimi savundum, elime ne geldiyse attim"
    eskişehir’in cumhuriyet bulvarı’ndaki bir tekel bayiinde meydana gelen olayda, kendisine saldırıp sol bacağından bıçaklayan m.d., m.a., m.k. ve h.d.’yi dükkandaki içki şişelerini atarak kovalayan oto kiralama dükkanı sahibi ahmet yılmaz, olayı gazetecilere anlattı. ilk attığı şişeyle iki kişiyi yıkan ve attığı şişelerin hemen hemen tamamını isabet ettiren yılmaz, şahısların komşusundan haraç istediğini iddia ederek, "ben şahısların tekrar dükkana geldiğini duyunca yerimde duramadım ve komşuma yardıma gittim. tartışma çıkınca beni bıçakladılar. ben de kendimi savundum. önüme ne geldiyse vurdum. ama hiç kimse bana yardım etmedi, herkes seyretti. yol trafğe kapandı. etrafta 150-200 kişi toplandı. bir de benim biri esnaf, diğeri polis olan arkadaşlarım yanımdaydı, olay üzerine onlar kaçtı. tek başıma içeride kaldım. şişeleri kendimi korumak için attım. yoksa beni öldüreceklerlerdi. ama bu arada şahıslardan biri bacağıma iki kez bıçakla vurmuş. kan kaybedince bacağım uyuşmaya başladı. bunun üzerine attığım zşişelerin sayısı belirsiz. tezgahları hep boşalttım. bayici tuna, ’ağabey atma, aman gitti’ diye bağırdı. ben de parasını vereyim dedim. yoksa pisi pisine gidecektik. beni satan arkadaşlarım kaçtı. öyle insanlık olmaz. onlar gitsinler başka ülkede yaşasınlar" diye konuştu.
    atışlarının ’süper’ olduğunu söyleyen yılmaz, kendisine saldıranlara mesaj göndererek şunları söyledi:
    "adalet böyle insanları serbest bırakmasın. salacaklarsa bana versinler.
    ben bıçak yarasından dolayı şu anda yerimden kalkamıyorum. 45 dakika kavga ediyorum, kendimi savunuyorum, kimse yardıma gelmedi. beni bıçaklayan çocuğa ve küfredenlere onları yutturacağım. bu konuşmamı aynen dinlesinler."

http://www.istikbalgazetesi.com/…tid=7&newsid=56783

ahmet abi doğrudur.
hesabın var mı? giriş yap