• çocukluğumda izmir'de tek kanallı türk televizyonu yanı sıra, sonradan ert 2 de eklenince yaşamımızı renklendiren yunan ulusal tv kanalı. şirinler, heidi ve daha bir dolu çizgi film henuz trt'de yokken ert1 de ekrana yapışarak yunanca olarak seyreder gargamelin bağırmalarını yunanca olarak ezberlerdik. yalnız hadi çizgi film neyse de anlamadığım babamın her akşam aynen trt haberleri gibi ert haberleri de açıp karşısına geçmemizdi, anlıyor muyduk; hayır. babam için önemli olan var olan tum haberleri seyretmesiydi sanırım, ert trt farketmez, ajans dinlemek önemli bir şeydi.
  • 1980 'lerde çeşme 'de siyah-beyaz bir televizyonumuz vardı. tv1 'den başka tek çeken kanal ert idi. çocuk programlarını izlerdim. onlar da yayına trt gibi milli marş ile başlardı. marşın klibinde efzun askerlerinin yunan parlamento binası önünde (sonradan öğrendim.) nöbet değiştirirken ki görüntüleri vardı.

ng : anne bu askerler niye kilotlu çorap giyiyor?
    valide: onlar yunan askeri evladım. geleneksel kıyafetleri onların.
    peder: hayır! palikarya onlar...
    ng : !?*
  • yunanistanda radyo ve televizyonun iki ayrı kuruma ayrılmasından sonra et (televizyon) ve era (radyo) olarak ikiye bölünmüş olan, ama kendini koruyup bu iki kurumu hala ert ae altında denetleyen yunanca kısaltma
    http://www.ert.gr/
  • an itibariyle web tv adıyla, www.ert.gr adresinde online olarak ert1 ve net kanallarının izlenmesini mümkün kılan yunan devlet kanalı.

yıl 2011 adamlar daha yeni online web yayınına geçiyor. hay allahım ya.
    türk kanallarına laf atanlar gelin de görün şu yayını. bir de süreklilik yok, ikide bir kesiliyor.
  • artık olmayan ellas radio television.

uluslarası haber kanallarının istanbul'dan sıkılan izleyicileri için suriye ile birlikte yeni seyirlik meşgalesi olmuştur. cnn international başta olmak üzere sık sık canlı yayın yapılıyor atina'dan. tv ksnslı kapatılması, kötü ekonomi ve her an patlamaya hazır kızgın halk.. hani aksiyon geliyorum diyor. cnn pusuya yatmasın da ne yapsın hafız.!
  • geriye dönüp baktığımda dallas, sen nelere kadirsin dedirten kanaldır. haber izlemeye tahammülü olmayan mahalle teyzeleri sonraki bölümlerde olanları görebilmek için yunancayı çözmüşleri bu kanal sayesinde. çocukluk kabusumun yunanca versiyonu.
  • kapatılmış. yunan hükümetini tebrik ederim. darısı bizim çiftliklerin başına diyorum.

(bkz: yunanistan/@lazar wolf)
  • yunan hükümeti sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre geceyarısından itibaren tasarruf amacıyla kapısına kilit vurulacaktır. tek kanallı televizyon yıllarımızın alternatif kanalıydı ege bölgesinde. yaklaşık 2700 kişi işsiz kalacakmış.

edit: üst mahkemeden kapatılma kararı dönmüş. yayın hayatına devam ediyor.
  • ert 1 net ve ert 3 kanallarından oluşan yunan devlet kanallarıdır. çocukluk anılarından dolayı kanala ept diyen insanlar da vardır. yunanistanın basketbol, atletizm, futbol gibi bilimum sporları da veren trt benzeri kanalıdır. ama her yönüyle trt'ye nal toplatır. yunanistanın dev takımlarının kendi sahasında yaptığı maçlar bu kanaldan verilir. futbolda da baskette de bu böyledir. disney ile anlaşması vardır. onların programlarını verir. the joy of painting (resim sevinci), yalan rüzgarı ve cesur ve güzel de vardır, avrupa sinemasına yer verir. 80'li yılların trt'si gibidir 2010 yılında da... nova'ya erişimi olanların izlemesi tavsiye olunur. ert world'e bakılmalıdır novaya erişim yoksa da.
  • http://www.ert.gr/
    ve
    http://www.zougla.gr/live
    adreslerinden web üzerinden çalışanlarınca korsan yayına geçilmiştir.

halkın twitlerinden biri ise çok hoşuma gitti. kamu televizyonunu eleştirme hakkım var ama kamu televizyonu sahibi olmam engellenemez...
hesabın var mı? giriş yap