• belli didaktik nedenlerden dolayı erkek insanı, dar bir giysinin içine park edilmiş veya şekli iyice dışa yansıtılmış göt[ler] gördüğünde kendinden geçebilir, bakışlarını sabitleyebilir; bu kimi zaman bir oyun, kimi zaman ezberlenmiş bir dawranış biçimidir.
  • ben bunu bir seyahat yöntemi olarak kullanıyorum artık. çıkıyorum şirketten, gideceğim yöne doğru giden bir göte kilitleniyorum, bir bakıyorum konak'tayım, hallediyorum işlerimi, takılıyorum aksi yönde bir göte, aaa alsancağa gelivermişim. o zaman nasıl geçiyor, o mesafeler nasıl adımlanıyor fark etmiyorum bile. bence en konforlu seyahat yöntemi göte kilitlenme.
  • zaman zaman kitleniyoruz elde degil, akrep'in nasil dogasiysa kurbaga yi sokmak, bizim de dogamiz bu.. ama benim kisisel tarihimde gördügüm, deneyledigim en sahane göte kitlenme afyonda yaşanmistir..

saat 8 gibi, 80 kisilik jandarma bölüğü şehrin içinden geçerken, sağ taraftan hafif mini etekli bir kiz yürüyor.. askerlek disiplini bozmadan birbirlerini dürtüp bakma telasindaki ki ast tegmen durumu çakozluyor.. hop çakıyor emiri

-bölüüüüüük sağa baaaaak

hop kafalar dönüyor.. kız, haliyle garip oluyor 80 kisinin direk gotune kitlendigini anladiginda.. o degil, bana dönüp baksalar ben bir garip olurum.. bir de kızın sevgilisi falan oldugunu dusunursen daha felaket.. 2-3 kisiye "hop bilader?" dersin tavir koyarsin da.... bi bölüğe.. her neyse kız utaninca, sıkılınca astegmen baslior bagirmaya

-jandarmanin bir bakışı!!!!
    bölük: jandarmanin bir bakışı
    -zoruna mi gitti afyon kızı!!!
    bölük: zoruna mi gitti afyon kızı
    -afferim asker
    bölük: saol

hayat merkezinde olmadiginda süpper eglenceli bir şey..

haftanın bişeyleri sonrasi gelen edit: aslen burada anlatilmak istenen canım cicim, canavarim panterlerim denilen türk ordusunun aslinda ne kadar coskun oldugudur.. hadise'nin kendisi hiç de eglenceli degil yani.. dedigim gibi eğlenceli olan, merkezinde olmadiginda güzel olan şey, insanlarin güvendikleri, bayildiklari bir kurumun bünyesindeki insanlarin o güvene "hoşt" dercesine davranmalaridir.. ha bu ironiyi gorup de en begenilen olduysa eyvallah, ha öteki türlüyse kötü...
  • mesela bir oyun olduğunda: yola çıkılır, yol uzundur, göt caziptir, ne cepte çekirdek, ne kulakta bir walkman, ne de yollarda çizgiler wardır, akıldaki düşüncelerden de bir nebze uzaklaşarak o yolu yürünebilir kılmak lâzımdır.

tam da o esnada şekilli bir göte rastlanır, gözler dikilir, "acaba nasıl", "şu açıdan nasıl", "lan dur yetişebilecek miyim" niyetleriyle göte kilitlenme vuku bulmuş olur, artık lokomotifin ardından istemsizce giden bir vagon gibi ilerlemektesinizdir... bazen vagonun kopması gereken istasyona gelinir, bazen vagon başka bir lokomotife dewredilir.

daha çeşitli oyunlar wardır...
  • mesela bir "ezbere" veya "içgüdü" olduğunda: bir minibüstesiniz diyelim, arka 4lüde 4 erkek, o sırada kabak gibi bir götü olduğu halde minibüse bir bayan biniyor ve yüzünü şoföre, sırtını 4'lüye dönüyor.

erkekler belirli periyodlarla, o köte kesik atacaklardır. bunu yapmayı istediklerinden, bunu yapmadan duramadıklarından değil, çoğunlukla bir reflekstir bu... araştırmalarım sonucunda sadece göte bakarak boşalan, göt izleyerek kendini bulan insanların sayısının kayda değer olmadığı sonucuna wardım.

bu da neden; takip ettiğimiz yayınlar; televizyonlar, gazeteler ve ayaklı gazeteler, "kadın götü"nü izlenmesi ve kaçırılmaması gereken bir ekran olarak insanlara sunuyorken, erkek ve dahi insan, müsait bir göt görünce ona bakmaması gerektiğini, bakınca eline, aklına bir şey geçmeyeceğini düşünemiyor, gayr-i ihtiyari dalıyor, gözlüyor, ping'liyor. yoksa ne işi olur insanın götle.

daha değişik içgüdüler olasıdır.
  • g string ve beyaz pantolon karışımı hedef menzilden çıkınca normal yaşama dönülür ve kanka ile diyalog genellikle şöyle gelişir:
    -.....
    -.....
    -ben ne diyordum demin yahu?
    -ne bileyim be...
  • -alooo nevzat abi nerdesin abi.
    -eczacıbaşı-vakıfbank voleybol maçındayım...ben seni ararım sonra...
    -abi çok önemliydi ama....nevzat abi....abii aloooo aloooo
  • hepsini denedim ben. en güzeli göt. enseye kilitlendim, baldıra, kulak arkasına bile kilitlendım ama ı ıh, göte kilitlenmekten aldığım keyfi hiçbirinden alamadım. yani göt bu neticede, başka şeye benzemiyor. göte benziyor.
  • er kişide "lan bi kere elleyip kaçsam mı?" sorunsalı yaratır
    (bkz: akillara zarar sorunsallar)
hesabın var mı? giriş yap