• bunların erkek olanları ile aramız nasıl oldu da bu kadar sıkı fıkı oldu ben halen çözebilmiş değilim. mail adresim bu ergenlerin gizlice örgütlendiği karanlık bir forumda mı paylaşılıyor, araba sileceklerinin altına masaj salonu kartıyla beraber mi sıkıştırılıyor anlayamadım. şimdi burada topluca konuyu ele alıp umarım bir sonuca bağlayacağız.

sevgili ergen arkadaşlar ben sizin sandığınız iyi yürekli mahalle abisi değilim. pek çok kritere göre kötü bir adamım. insanlara sadece kendim seçmişsem o da belirli bir süre dayanabiliyorum. şefkat, merhamet, saygı, sevgi gibi kavramlara ve bunların savunucularına acıyarak bakıyorum. yardımcı olmak istediğim kitleyi kendim seçmeyi ve yine olabildiğince entelektüel düzeyde iletişim kurmayı tercih ediyorum.

baboli, hacı, kardeş gibi giriş cümlelerine sahip mailleri sabırla okumak için harcadığım zamandan edindiğim tek veri hepinizin ortak sorunları olduğu yönünde oldu. hepiniz bir kadına ilgi duyuyor ama ona ulaşacak yolu bilmiyorsunuz. hepinizin derdi aşk. hepinizin derdi memeler. benden sizin bu sorununuza basit, açık, pratik bir çözüm önermemi bekleyerek yıllarca hata ettiniz.

ben bu değilim. bu benim derdim de değil.
    zaten öyle basit bir yolu da yok şu anki sorununuzun. kadın erkek ilişkisinin kolaylaşmasının da doğaya uygun olmadığını düşünüyorum üstelik. kadın ile erkek arasındaki bu tatlısert çekişme olmasa halen taşlarımızı ve dahi taşaklarımızı cilalayarak 40 yaşında geberip gidiyorduk bana sorarsanız. bırakın su aksın yolunu bulsun. bazı kadınlar sizi sevmesin. başka birini sevsin. hayvanın teki olan arkadaşınız ömer ile sevişsin. seni seviyorum dedikten sonra gitsin bir başkasının elini tutsun. şu an olduğunuz yaşta bu tip olaylar evrendeki en kötü şeymiş gibi gözüküyor biliyorum ancak hayatın çok daha başka ve güçlü kazıkları da var. onları yiyene kadar bekleyin bunalıma girmeden önce.

he illa bize bir yol göster yoksa sonsuza kadar ebeni sikeceğiz diyorsanız da alın şu listeyi takip edin;
    1) temizlik.
    allahınızı severseniz temiz olun. bağda bahçede top koşturup terli terli dolanmayın. en azından iki günde bir duşunuzu alın. her gün dişlerinizi fırçalayın. çoraplarınızı donunuzu değiştirin. sadece bir kadını etkilemek için de değil, temiz olmanın huzurunu günlük ihtiyaçlarınız arasına yerleştirin.

2) bir hayat edinin.
    kadınları düşünmek dışında elimizde kalan minimal zamanı ve zihinsel kapasiteyi hobiler edinmeye harcayın. sanatla, edebiyatla, zanaatla ilgilenin. el becerinizi entelektüel kalitenizi arttırın. varlığınıza saygınlık kazandıracak rutinler edinin. bunu bir başkasının bilmesi gerekmiyor. hata bilmemesi daha iyi. bunu kendiniz için yapın. özgüven insanın kendisi ile iletişimi üzerinden şekillenen bir olgu.

3) ilişkilerinizi güçlendirin
    her girdiğiniz ortama kadın için girmeyin. ilişkiler ve iletişim ancak pratik yaparak geliştirebileceğiniz enstrümanlardır. gerçekten anlaşmak istediğiniz insanla karşılaşana kadar bu becerinizi geliştirmek için çok fazla deneyim yaşamak zorundasınız. tecrübe insan ilişkilerinde zor elde edilen bir değer. vura kıra edineceksiniz saçmalayacaksınız rezil olacaksınız. mesele rezil olmaya geç kalmamak. her şeyi zamanında yaşamak. korkarak saklanarak bir şeylerin değişmesini bekleyemezsiniz. değişmez.

4) ilgi için alçalmayın
    birinin ilgisine sahip olmak için karakterinizden taviz vermeyin. quasimodo'nun "bana su verdi" tümcesinde hissedilen çaresizliği hayatınızın dibine yerleştirmeyin. ne istediğinizi bilin ve sadece onu almak için hamle yapın. olduğu kadar yaşamayın. bana bu kadarı yeter demeyin. siz elinizi istediğiniz şey için uzatın, elinize başka bir şey tutuşturulmasına da izin vermeyin. istemediğiniz bir şey size verildi diye teşekkür etmeyin. gerektiği yerde dönüp gitmeyi bilin. her zaman kazanan olamazsınız ama her zaman iyi bir kaybeden olabilirsiniz.

5) başarısızlığınıza bahaneler uydurmayın.
    tabi paramız yok ondan olmuyor. tipsiziz tabi ondan bize bakmıyor. arbaya veriyor bunlar.
    gibi cümlelerin başlı başına züğürt tesellisi olduğunu bilin. iki insan birlikte olamıyorsa nedenleri çok nadiren burada değinilen konulardan biridir. genelde iki insan birbirinin yanında huzurluysa, bir samimiyet ve sinerji üretebiliyorsa, beraber yaratıcı zaman geçirebiliyorlarsa, birbirlerini arzuluyorlarsa gerisi fasa fisodur. sizdeki eksikliği doğru tespit edin. klişelerden uzak durun. samimi doğal ve istekli olun. gerisini doğaya bırakın.

6) kadınları gözünüzde büyütmeyin.
    abarta abarta ışık topuna dönüştürdüğün o kadın da senin gibi bir insan. o da saçmalıyor, hata yapıyor, rezil oluyor, zaman zaman özgüvenini yitiriyor. güzelliği hayatı onun için her alanda her zaman kolaylaştırmıyor. yani sandığınız kadar ulaşılmaz değiller. abartmayın, sakin olun gidin bir selam verin.

işte böyleyken böyle sevgili ergen.
    burada ve dahi başka başlıkların altına yazdığım yüzlerce sayfa metinde aradığın sihirli formülü veremediysem bunun nedeni öyle bir formül olmamasıdır. daha da "özlemle son dönem yaşadıklarım." "kübra'yı neciple gördüm." gibi maillerle kapımı çalarsan acımam taşak geçerim haberin olsun. konunun özü denemektir, hamle yapmaktır. kaya gibi olduğunuz yere çöreklenmeyin yeter.

alayınızın çükünü sevgiyle çekerim.

(bkz: erkeği seksi yapan unsurlar/@limon kimyon zorro)
    (bkz: kadınları etkilemenin yolları/@limon kimyon zorro)
    (bkz: ilgi kadınların afyonudur/@limon kimyon zorro)
    (bkz: the red pill/@limon kimyon zorro)
    (bkz: erkeklerin zeki kadın sevmemesi/@limon kimyon zorro)
  • pizza suratli genc
  • ergenlik insanın egosunun ayarının kaçtığı, aşırı mod değişimleri yaşadığı, yeni şeyler denediği, bol bol saçmaladığı, cinselliği keşfettiği, sonradan "ne düşünüyomuşum o sırada yea" denilecek dolu şeyler yaptığı bi dönem. tüm yönlendirme ergen bunları yaparken ilerideki hayatını kötü bir şekilde etkilemesin diye uğraşmak üzerine.

yetişkinlerin ergenlere ayar vermesi, dalga geçmesi, ciddiye almaması bi derece normal.

bence de küpeli yaşıtlarını dövüp kendi şahin apaçi saçlarıyla dolanan veletler absürd.
    bence de ben fake değilim diye çıldıran kız komik.
    cut for beieber kesinlikle toplumun psikopatalojisinin boyutlarını gösteren bi örnek.
    benim de kızlar neden vermez'deki çocuklar kanımı donduruyor. ama gidip de kızlardan birinin kafası zorla kazıttırılınca doğru bişi yapılmış olmuyor ki. travma lan. bildiğin istismar.

ama onlara yaptığınız eleştirinin de sizin seviyenizi gösterdiğini unutmayın.
    üzerinden seksizm yapıp (15 yaşındaki çocuğa orospu demek nedir ya abazan sapık), kıyafetlerini, ailelerini, cinsel tercihlerini aşağılamak pek akıl karı bi iş değil.

kendini dünyanın merkezi sanan, her şeyi bildiğini, deneyimlediğini, öğrendiğini sanan ergenle dalga geçerken aynı pozisyona düşmeyin.

ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun, yazdığınızı ikinci kez okuyun.
    azıcık empati? azıcık sorunların kaynağına yönelmek mesela?

şu dünyada aptal insan kadar kötü tek şey, risk almayan, sorgulamayan, yeni şeyler denemeyen, hayatta hiç "lan o sırada ne düşünüyormuşum acaba?" dememiş insandır. ot gelmişsiniz, ot gitmeyin.
  • son dönemde özellikle inci sözük'ün etkisiyle internet ortamında bir çeşit aşağılama kelimesine dönüştü "ergen" kavramı.

her insanın yaşadığı bu döneme karşı, internet ortamındaki yoğun öfkenin, herkesin bu dönemde yaptığı ve bugün kendisini utandıracak kadar ahmakça gelen davranışlarına yönelik bir öfke olduğu kanaatindeyim.

özetle, sözlüklerde insanlar, diğerlerini "ergen" diye aşağılamaya çalışarak ve ayrıştırarak, aslında mevcut halini kendi ergenliğinden ayrıştırmaya çalışıyor.
  • whatsapp'ına ''hayat bize oyun oynuyor olabilir mi?'' yazan ilköğretimden öğrencimdir.

he canım oyun oynuyor. senin yaşında biriyle hayat ne yapacak başka?
  • insanoğlu bebek olarak değil, ergen olarak doğsa idi herhalde insan nesli tükenirdi. insanı o derece hayattan bezdiren bir şey.

edit: ebeveynlerim boşanınca ergen bir kardeşin bütün sorumluluğu bana kaldı da... şu anda yeni evliyim ve çocuk fikri bile beni tir tir titretiyor. insanlar "ama bebek olarak doğacak" deyince biraz daha makul görünmeye başladı. bebekler fena değil evet.
  • milletin içindeki çocuk vardır, işte onu severler, öldürmemek lazım filan derler.

benim içimde çocuk değil ergen var. seviyorum da salağı aslında ama salak ergen yani neticede. hallere hareketlere bak şunun, mal.

+nö vor yoa olloh olloh!

-eşeğin boku var, gerizekalı. kırıcam o cep telefonunu.
  • ne güzeldi lan ergen olmak. dert yok tasa yok. tek derdim ozamanlar dert edindiğim egen olmak. oysa dert edilicek bişey yokmuş.15 yaşında olsam orda burda hönküre hönküre muhabbet edebilirim, sokağa tükürebilirim, top oynamaya çağırdığım arkadaşlarımı kapılarının önünde dakikalarca bekleyebilirim. şimdi hangi birimiz birisinin kapısının önünde herhangi bir sebep için beklerken tedigin olmuyoruz? ıslıkla arkadaşımı sokağa çağırabilir miyim 25 yaşında ben mesela. birisine hayran olup posterini odamın duvarına asamam artık. çünkü ben ilişkiler yaşamışım. olmicak insanları olmicak yerlere koyup aşık olmuşum. onları hiçbirşeye değişmemişim ben. oda beni sevmiş hay aksi. e ben bi zamanlar tanrı gibi gördüğüm sevdiğim insanlarla beraber olma şerefine nail olmuşum. şimdi hiç tanımadığım bi kadının resmini duvarıma asabilirmiyim. olmaz. o da benim gibi bi insan. eziklik olur. çünkü ben ego sahibiyim artık. 'aynı kadroyu 11/a olarak 1 sene daha liseye alsalar ben okurum amina koyim' safsatalarınıda bırakıyorum artık. ulan biri doktor olmuş ben olmuşum mühendis diğeri avukat. kim siker edebiyat hocasının verdiği 'okuduğumuzu anlayalım' ödevini. matematikçiye integral dersi vermek içinmi okula gidiceksin. hem seni neden alsınlar lan liseye. hangi öğretmen azarını kaldırır bu egoist bünye zaten. pink floyd tan da konuşamam ben artık mesela. güzel müzik yapıyorsa güzel müzik yapıyordur. tartışamam artık bunu. filmleri de tartışmam. yönetmenin çekim tekniklerini falan konuşmam gerekir. bilmiyorsam susmalıyım. ergenlerle dalga geçmem lazım bide. en önemlisi bu. hangimiz özenmiyo o yaşa ulan. elinizi endokrin sisteminize koyunda söyleyin.
  • sözlüğü okunmaz, yazılmaz çekilmez bir yer haline getiren organizmanın adı. yazabilmek için 10 entry yerine daha makul yolların da seçilmesi gerekliliğini yüzümüze tokad gibi vuran gençlik öncesi insan hali.
  • kendinden 5-10 yaş büyük bir insanı "yaşlı" görür. "oha olm, 27 yaşında adama o kadar para verilir mi?" der. "oha, yaşı 30 olmuş hala mı bekar?" diye şaşırır. kendini o yaşa geldiğinde mal, mülk, torun torba sahibi olacakmış sanır.

kendini, dünyayı bilmez ergen, içmeden sarhoştur.
hesabın var mı? giriş yap