• hungur hungur aglattigi kanser hastasi kiz bugun vefat etmis. kendisi 65 milyon lira maliyeti olan bir cami yaptiriyormus. degil 65 milyon, 650 milyarlik cami yaptirsan ne olur. asla vicdanin rahatlamayacak.

simdi istedigin kadar camii yaptirt vicdansiz...
  • öbür dünya yok arkadaşlar boşuna buradan beddua sallayıp, lanet okumayın, adam memleketine 30 milyonluk cami yaptırıyor, hayatını memurluk, son bir kaç yılını siyasette geçirmiş adam 30 milyonluk cami yaptırıyor lan, aklınız alıyor mu?

hiç öyle öbür dünya, ahiret mahiret diye saçmalamayın, erdoğan bayraktar ve onun gibi insanlar bu dünyada cezalarını almadıkça dilek özçelik'ler gibi daha binlerce çaresiz ama gururlu insan ağlayacak, acılar içinde yitip gidecek.

ahirette cezasını bulacakmış sikeyim böyle ahireti, bana adalet şimdi lazım....
  • yarın istifa falan etmeyecektir. neyin hesabını sordunuz bugüne kadar da, bu bakandan bugün dolaylı yoldan aldığı canların hesabını soracaksınız?
    iki gün sonra elini öpersiniz.
    aynaya bir bakın, sorumlu bu adamlar bile değil, sorumlu bu adamlara oy veren sizsiniz.
    hadi deprem yazıp, bilmem kaça atın, içiniz ferahlar.
  • galatasaray genel kurul üyesi (!) ve açılışı provoke eden toki başkanı.

sen özhan canaydın'a laf söyleyemezsin.

haddine de sığmaz, çapın da yetmez. bizler, galatasaraylılar özhan abimizi zamanında çok eleştirmişizdir, hala da eleştiririz.

ama bunu bir tek biz yaparız. sen değil. o adam ve şahsındaki yönetim, yeni ali sami yen ' in fikir babasıdırlar. kimseye boyun eğmeden, haklarını ve duruşlarını bilerek yaşayanlardır onlar. galatasaray'da her zaman kol kırılır, yen içinde kalır. ezeli rakibimiz ebedi dostumuz fenerbahçe, saygı duyduğumuz anarşist çarşı konuşur,eleştirir. ama sen,asla.

sen şimdi kıbledeki başbakanına dön ve biat et. sana yakıştığı gibi.

biz de , bize yakışanı yaptık. seni ve fiili efendini güzelce ağırladık.

evet nankörüz. evet isyankarız.

anlayamazsın ama, senin için nankörlük olan , bizim için vicdandır. galatasaraylı olmaktır.

selametle.
  • "bir insan evladının bulunduğu makamdan istifa etmesi için, daha büyük ne gibi bir skandala imza atması gerekir?" sorusunun adresi.
  • "gözlerin görmüyor sana iş vermişiz."
    "bir takla at da görelim."
    "17 ay çalıştım teşekkür ederim demeni beklerim."
    "ölmek madencilerin kaderinde var."
    "engellileri insan yerine koyduk."
    "al bu parayı git ben sana daha ne yapayım."

bu sözlerin hepsi malum partinin kurmayları tarafından söylendi. hafızası çok kötü bir adam olmama rağmen hepsini şarapnel parçası gibi içimde taşıyorum. ben olmazsam yazdıklarım kalır. o da olmazsa yazdıklarımı okuyan ali ismail yüzlü tertemiz çocukları kalır memleketimin.

benim bu dünyada güvendiğim inandığım tek şey kafası çalışan vicdanlı insanların huzur veren kalabalığıdır. bu paradan makamdan ve zamandan güçlüdür. omuzlaya omuzlaya yarınlara bırakacağımız en güçlü miras da bu olacaktır.

neyi bilmediğini bilmeyen insanlar dilek'in kalbini kırdılar. o da bir şarapnel oldu içimde taşıyacağım.
    unutmayacağım.
  • istifa falan etmeyecek bakandır. üstüne bile alınmayacağına eminim.

bakın size bir şey hatırlatmak istiyorum. naçizane. bir kaza olmuştu yıllaar, yıllar önce, bilir misiniz? bir tren kazası. hatırlamayanlar şurada görebilir:

http://upload.wikimedia.org/…/milliyet_23072009.jpg

o zaman ulaştırma bakanı kimdi ülkede? haaa, evet. peki şu anda kim? di mi.

başka da bir şey demeyeceğim, lanet olsun.
  • dilek özçelik'e parayı verirken "al işte parayı, başka ne yapacağım" demiş eski bakan.

bakansın ulan sen, milletvekilisin... üzerine bir düşün, meclis gündemine, bakanlar kurulu gündemine getir; "kanser hastalarının ilaçlarını sgk karşılamıyormuş, neden karşılamıyor, karşılaması için ne olması lazım" diye bir sor.

200 lirayı vermesinin sebebi bunları yapması gerekip de yapmayacağı için vicdanını rahatlatmak kendi çapında. kimseye sadaka vermeyin şerefsizler, size verilen görevi yapın.

ama işte kendi bulunduğu konumun farkında olmayan bu çapsızları o koltuklara getiren yine bu halk tabi, kime ne anlatıyorum...
  • “yeni dönemde eğer seçilirsem, biraz da emekli gibi yaşayıp, torunlarıma vakit ayırmak istiyorum. seçilemezsem de toki'ye geri dönerim. çünkü yapılacak çok iş var” demiş.

beyfendi seçilip halkın sorunlarını çözmektense yan gelip yatmayı, emekli hayatı yaşamayı istiyor. milletvekilliğinden anladığı bu. kaldır iki el, al maaşı, yan gel yat.. aman ne ala.. bu ülkede işleyen sistemin ufak bir özeti adeta her konuşması.

http://www.hurriyet.com.tr/…em/17230612.asp?gid=373
hesabın var mı? giriş yap