• (aferin), (iyi bok yedin), (suyuna gideyim de sussun) manasında kullanılan kalıp...

- ya aslında ben de grafik istiyorum üniversitede..
    - (iyi bok yedin, bi sen eksiktin manasında) en güzeli..
    - bmmmm hmm
    - brbrrr brbrr
  • bir seyin en guzelidir illaki

birisi iyi bir sey dogru bir sey guzel bir sey yaptigindada kullanilir kisaca

black mesa dan daha karizma bir sey yokdur dedim
    -en guzeli

adam lavugun tekiydi ugrasmadim fazla bende
    -en guzeli

baktim patliyacak bende mavi kabloyu kestim
    -en guzeli

nasil olsa ayni isi goruyor ve bu daha ucuz bunu aldim
    -en guzeli

hangisi senin sevgilin
    -en guzeli

kizin akli beni ilk gecede yataga atmakda bende cekip gittim
    -en guzeli

sibel can dundar kilic ali guven kirac
    -en guzeli

ay da yer kalmayinca marsa gittik bizde
    -en guzeli

yakaladim ensesinden o konusamayan ressami su elimdeki dis fircasini goruyon mu dedim sonra...
    -en guzeli
  • sanal ortamda muhabbeti bıçak gibi kesme potansiyeline sahip söz öbeğidir.

(bkz: hadi bakalım)
  • en güzeli insanın kendisini parlatması, sessizce ve hiçbir şeye aldırmadan kendisini bir kristale dönüştürmesidir. bu dönüşümde gregor samsa muamelesi görmek de vardır, lakin unutulmamalıdır ki kristal olduktan sonra hiçbir benzetme yapılamayacaktır; çünkü kristal, her yerde kristaldir.
  • en güzeli de ne biliyor musun; tek bir şey ** yüzünden mutlu olunca, sevimsiz/tatsız gelen diğer her şeye "aman boşveeer" diyebilmek.
  • (ara: çürük)
  • hakkında 5 tane entry olan, bunlardan ikisi de filmi izleyenlerin yorumu olan (ki onlardan en az birisi de set ekibinden ya da sosyal medya elemanlarından birisinin yorumudur kesin) çöplük film.

bakın, "en güzeli" siz bu filmi izlemeyin. ben bilgisayarda birşeylerle uğraşırken 8'de 1 ekranda köşede oynadı o kendi kendisine. yoksa kaybettiğim zamana üzülürmüşüm. zaten şu "poster anlayışından" bir türlü kurtulamadı türk sineması. arkadaş nedir bu filmde oynayan herkesi postere doldurma kaygısı. sinema mı yapıyorsunuz ticaret mi belli değil. oyuncularınıza 3-5 kuruş daha mı az para veriyorsunuz nedir acaba böyle yapınca. ya da "ama ben neden posterde yokummmm" kaprisinin altından mı kalkamıyorsunuz anlamış değilim. erkan can nasıl kabul etmiş bu filmde oynamayı acaba. (gerçi tarık pabuçcuoğlu ve mehmet özgür için de aynısı söylenebilir.) herhalde eş-dost adı altında bıktırdılar adamı, o da kıramadı bunları. posterin de en ortasına onu yerleştirmişler. adamı filmden çıkarsan en ufak bir eksikliği kalmaz hikayenin falan, o derece yani. herkes sinema yapmak zorunda değil. son zamanlarda izlediğim polis akademisi alaturka, piyasadan büyük alacağımız var, aşk sana benzer, hayalet dayı, çilek, stajyer mafya, pişt gibi çöplük filmlerin arasındaki yerini almıştır bu da...
  • gidenlerden yorumlarını beklediğim film.

erkan can'a güvenip gidesim var ama son dönemdeki genel kalite düşüşünden dolayı türk yapımlarına olan güvenim iyiden iyiye azaldı. (elitist diyeni döverim. son çıkan 100 türk filminden kaçı izlenebilir durumda, sorarım size!) neyse, giden arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim.
  • 28 ağustos 2015'te çıkacak olan yerli film.

hikayede üç asker arkadaşın başına gelen komik olaylar var.

erkan can, mehmet özgür ve tarık papuçcuoğlu gibi usta isimlerle osman karagöz, cem kılıç ve fırat çöloğlu gibi genç başarılı isimlerin olduğu iyi bir komedi filmi. (bkz: http://www.youtu.be/lkz1mtzwcwu)

sadece usta oyuncu erkan can için bile izlenir.
  • tiksinip sıkıntıdan patlayacağıma, bir tıp kongresi ya da öğretmenler kongresi değil, en güzeli bir edebiyat kongresi olurdu. ama o bile sıkılmaktan insanı gebertebilir mi? edebiyatın da bir sahnede yapılanı, bir de atölyede kotarılanı var.

(bkz: en güzel)
    (bkz: en iyisi), kimden kötü
hesabın var mı? giriş yap