• bu olaya ve bu adama fenerbahçeli bilmeneli diye bakmak en büyük yanlıştır. adam yıllardır her türlü çirkinliği yaptı, bugün resmen insanlık suçu işledi. bunun fenerlisi, galatasaraylısı olmaz, bu adamı aklı selim kimse savunmaz, bu geceden tezi yok da nerde oynuyorsa kovulur.
  • (bkz: #28168825)
  • maç başlığında da yazdığım gibi eğer doğru ise emre'nin en azından 4-5 maç ceza alması gereken olay.

ama öte yandan buraya yazıları döşenenlerin eminim en azından yarısı her siyahi futbolcudan gol yediğimizde "fener zenci sever" sloganını kullanmakta bir beis görmüyorlardı.

ne demiş bir peygamber : "ilk taşı en günahsızınız atsın"
  • ömer çavuşoğlu'nun "allah allah ya, adam zenci değil mi?" şeklinde yorumlayarak kahkaha attırdığı olay. "anasına sövse daha mı iyi?" diyor bir de.

allah uzun ömürler versin ömer dayı :)
  • fenerbahçeli taraftarların, emre belözoğlu sırf fenerbahçe'de oynuyor diye emre'yi korumamasını umduğum olay. bunu türk basını ve futbol yorumcularından da bekliyorum tabi. daha geçen hafta muslera, ligden düşmüş takıma penaltıdan gol attı diye normal bir olayı ahlaksızlık olarak nitelendirebilen "son derece hassas ve duyarlı" futbol severlerin, böyle bir suçun arkasında durmaması gerekir.

bir yandan da takımındaki siyahi oyuncuların ne düşündüğünü merak ediyorum aslında. özellikle emre'nin daha önce yine ırkçı ithamda bulunduğu joseph yobo'nun.
  • ırkçılıktır. tanım faslını geçelimde bunu eleştirenleri bukelemun, ezik, fb düşmanı vs. şeklinde nitelendirenlerle aynı uzay aleminde bile yaşamaktan nefret eder oldum.

tamam fanatiklik iyidir, güzeldir, hoştur ama tadında bırakmak gerekir. ama sizde yaptınız, ama bizi eziyorsunuz, hepiniz üzerime geliyorsunuz tarzı liseli ergen kız cıyaklamaları nedir?

bir kere ya bir kere olsun rengi, takımı, taraftarlığı bir kenara bırakalımda bir ayıba karşı birlik olalım. taraftarlar birbirini keserken, futbolcular şike yaparken, yöneticiler hırsızlık yaparken ama sizde yaptınız, hepiniz bukelemunsunuz, tüm suç bizim mi dedik... bugün demeyelim lan. ırkçılık yapanın götüne kazık sokalım hep beraber. bu fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş, bursa, trabzon meselesi değil artık anlayın.
  • (bkz: #28168756)
  • bariz bir şekilde "sakin nigar" dendiği yakında mahkemelerce kanıtlanacak hadise
  • trt 1'de stadyum isimli programda yarışma sorusunu doğru bilen seyircilere emre'nin imzalı formasını hediye edeceğini duyurmaktadır.
    gerçekten bu ırkçı saldırıya karşı gösterdikleri hassasiyetten dolayı kendilerini kutluyorum.
  • "inşallah bu sezon fenerbahçe futbol takımı şampiyon olur" dedirtmiş sözdür.

şampiyon olur ve bu emre belözoğlu kişisi ceza almazsa; kimin için hangi değerlerin daha önemli olduğu ortaya çıkar.

ırkçılık yapıp üstüne o kupayı hazmederler ise şikeyle şampiyon olmaktan (fener yapmıştır demiyorum, ortada bir mahkeme kararı yok.) çok daha şerefsizce bir harekete imza atmış olurlar.

gerçek fenerbahçelilerin, gerçek futbolseverlerin bu hareketi kabul etmeyeceklerini umuyorum.

zöge: demek ki bunu hazmedebilen "insanlar" da varmış.. kendilerine doğarken hangi ırktan olacakları sorulan en üstün ırkın temsilcilerine saygılar sunarım.
hesabın var mı? giriş yap