• şunun tadını almış bir kadına hiçbir kuvvet bir daha yaz sıcağında pantolon giydiremezmiş gibi geliyor. 40 derece sıcakta kot pantolon giyen kız sözüm sana. bir şans ver şu elbiseye, hayatın değişecek diyorum bak.* sadece yaz için de değil, karda kışta da lahana gibi kat kat giyinmeyi sevmeyen insanlar için büyük nimet. en son ne zaman kot pantolon giydiğimi hatırlamıyorum misal. çok üşüyorsan daya gitsin altına da lycra'lı çorabı, mis.
  • "en pahalı elbise sadece bir defa giyilen elbisedir." victoria beckham
  • en çok giyilen olması gerekirken nedense en az tercih edilen, en bi güzel giysi türü.
    giyin, giydirin, alın, çekinmeyin.

(bkz: bordo elbise)
    (bkz: kırmızı elbise)
    (bkz: çiçekli elbise)
    (bkz: gömlek elbise)
    (bkz: mor elbise)
    (bkz: pembe çiçekli askılı elbise)
    (bkz: puantiye elbise)
    bonus: (bkz: elbise giyen kızlar)

o elbise değil entari diyenler için de: (bkz: galat-ı meşhur)
  • sürekli pantolon giymeye alışılmışsa ilk giyişte insanda bir hafiflik, belki bir nevi çıplaklık hissi uyandıran giysi.

meali: sayısını hatırlamadığım kadar yıllar sonra ilk kez elbise giydim. garip hissediyorum kendimi.
  • yaz gelince başka bir şey giyme isteği bırakmayandır. hareket rahatlığı, topuz yapıp sokağa çıkabilmenin dayanılmaz hafifliği ne ararsan bunda. sözlük insanının kusmasına iğrenmesine rağmen altına bir babet de geçirdiğin vakit patronun 70 yaşındaki babasından bir dolu iltifat alabiliyorsun. adam "sizin gibi hanımefendinin eli öpülür" deyip bir öpücük kondurdu elime sabah sabah ki tüm gün yetti bu jest:)
  • bunu kim icat ettiyse alnından öpmek istiyorum bir hatun kişi olarak. hop diye giyiyorsun bir kere, bunun üstüne ne giyeceğim, bunun altına ne olur derdi yok. dünyanın en rahat giysisi, efil efil, oooohhh mis gibi. rahat olmasına rahat, üstüne şıksın bir de. giy altına bir topuklu ayakkabı, tamam bitti gitti. bir yere mi gidiyorsun, ne giyeceğim nasıl sığdıracağım derdi yok, at iki tane elbise çantaya, el kadar zaten yer de kaplamaz.

sırf bunun yüzünden çıldırıp "bu ne be! bu neeee! sen hoooop diye üzerine bir bez parçası geçir gel oh anasını satıyım biz burda kumaş pantolondu gömlekti kasalım. adalet mi bu lan!" diye çemkiren er kişiler tanıyorum. selam ediyorum kendilerine. hoşgeldin pozitif ayrımcılık, sefalar getirdin.
  • mükemmel buluş. keşke toplum hazır olsa, erkekler de elbise giyebilse, bu rahatlıktan mahrum olmasak.. mis gibi yekpare tepeden geçir çık dışarı.. üfül üfül.. süper bi hissiyat olmalı..

lan?!
  • bir erkek olarak her gün giydiğim şeydir. mesela yarın mesai var takım elbise* giyeceğim. cumartesi rahat bir elbise seçerim sanırım.
    (bkz: elbise) (bkz: entari)
  • en sevdiğim kıyafet. kışın opak çorapla mini elbiseleri tercih ederken, yazın uzun, kesinlikle dar olmayan elbiseleri tercih ediyorum.
  • bugun ise gec kaldim. toplu ulasim araclariyla yagmur uyumlu ikililer degil maalesef. ucu ucuna isyerine vardigimdaysa, kadinli erkekli 3 kisi ayri ayri bana gec kaldigim icin mi elbise giydigimi sordu. anlasilan benimle beraber tam 4 kisi ayni mantikta;

"kafandan asagi gecir ve duraga dogru kos."
hesabın var mı? giriş yap