• bu kızın kuzeni, iki hafta kadar önce bir akşam, istanbul'da bindiği belediye otobüsünde dersaneden eve dönerken, 22 kasım'da izmir'de taşlanan arabalardakilerin kuzenlerince atılan molotof kokteyllerinden biri nedeniyle yanmış ve hastaneye kaldırılmıştı.

kuzenini yakanlara bile gösterilmeyen öfkenin, kendisini mahkum ediyor olmasına, küpesi yüzünden aptal, don lastiği yüzünden fahişe gibi anılmasına şaşırıyordur şimdi eminim.

bak ben haklı veya haksız diye yorum yapmıyorum, elinde fırçayla yaşadığın yere yeni bir tablo çizen bir avuç şerefsizin, seni nereden alıp nereye götürmekte olduğunu göstermek istiyorum. uzun zamandır bu kızın kuzenini yakmaktan çekinmeyenleri anlamaya çalışıyorduk. kendilerinin bile anlamadığı fikrine ulaşanlar olmuştu. o arada bu kızcağızı unuttuk işte bak. bu kızcağızın istanbul'daki kuzenini, otobüste evine dönerken yüzüne molotof kokteyli fırlatılıp yakılan kızı unuttuk.
  • ondaki göt sizde yok, bundan eminim. en azından yazıp kenara çekilmiyor, yaptığının arkasında duruyor..
  • yaprağına gelince kıtır kıtır yiyip, sapına gelince melemeye başlayanlar tarafından askere değil de dtp ye taş attığı için suçlanan bir arkadaşımız. amına koyayım düne kadar birileri kaldırım taşı sökerken "sesini duyuramayan zavallılar elbette seslerini duyurmanın bir yolunu arayacaklar" diyenler, bugün hak hukuk guguk diye sayıklamaya devam ediyor. bir başkasında hak arama dediğiniz şey, bugün meşru görülen suç oldu değil mi?

ayrim mi ? yok canım, hepimiz eşitiz. ama bi kısmımız orospu çocuğu
  • ırkçılıkla, faşistlikle, koyun toplumun ferdi olmakla vs... daha bir ton şekilde suçlanmaktadır. ancak işin ilginci aynı fotoğraf karesindeki erkekler yerine sadece olayı gerçekleştirenler arasından bir kadın, üstelik de kılık kıyafeti eleştirilmektedir.
    ırk ayrımı suçken, cinsiyetçilik ne zamandan beri bu kadar normalize oldu yahu?
  • (bkz: taş hatun)
  • arabayla insan ezmeye çalışanları bağrına basan iki yüzlülerin hedefi konumundadır.
  • erkek yaşıtları gibi aklını am-sik-göt muhabbetine değil, isminde demokrasi kelimesi geçen bir partinin dağdan şenliklerle güle oynaya terörist almasının, demokrasiyle ne kadar da ilgisiz olduğuna kafa yormuş kızdır. helal olsundur.
  • bazı kesim tarafından ojesine, giyimine, kuşamına hemde bir iki fotoğraf karesi veya ve belki kısa bir videoya bakılarak dünya görüşü, zekası, kapasitesi bik bik bik... anlaşılan izmirli kızdır.

o değil de sonra çıkıp insanları başörtüsüne, küpesine, saçına sakalına göre yargılamayın derler.

(bkz: şekilcilik)
  • belki de o da benim gibi, küçücükken bir teröristin, rasgele insanların yanından yürüyüp geçtiği rastgele bir çöp kutusuna koyduğu bombanın parçalarının annesinin vücuduna yaptıklarını görmüştür. annesinin de hiç işi olmamıştır o güne kadar terörle protestoyla savunmayla. terörist de bireydir irdelersen, anne de.
  • taş atıyordan çok "birisi taşını düşürmüş galiba, kimin taşı bu?" hareketi yapmış.

http://www.taraf.com.tr/fotoraflar/haber4_9.jpg
hesabın var mı? giriş yap