• ben bu adamları uzun süredir izliyorum. artık haklarında bir enrty girmenin vakti geldi.

genellikle 3 kişi oluyor bu programda. rasim ozan kütahyalı, latif şimşek ve bir konuk.

rasim ozan kütahyalı: la ben bu adamı baya baya takip etmeye başladım. beyaz futbol falan da izliyorum. bi kere bu adamın söylediği hiçbir siyasi söyleme katılmıyorum. hatta galatasaraylı olmama rağmen spor üzerine yaptığı yorumlarında %90ına katılmıyorum. eğer bu ülkede birine provakatör adını koymam gerekseydi, hiç düşünmeden rok'a koyardım. hatta bence kendi söylediklerinin mantıklı olmadığının farkında olacak kadar akıllı bir insan. ama öyle ki sevmeye başladım artık bu adamı. zeki adam çünkü. tamam bu zekasını dark side için kullanıyo olabilir. ama güldürüyor beni keraneci. öyle ki, sokakta görsem "lan sen ne keraneci bi insansın" deyip ensesine vurasım gelir büyük ihtimalle.

latif şimşek: bu adam ile ilgili gözüme en çok çarpan detay sürekli kendinin bir duayen olduğundan bahsetmesi. la paralel evrende mi duayen oldun, bizim niye haberimiz yok? "biz bunce yıllık mehh mehh mehh" tarzı konuşmaları var hep. ayrıca pek zeki bir adam değil gibi. geç kavrıyor anlatılanı. bir de sanki 3 aydır banyo yapmıyormuş gibi bir görüntüsü var sürekli. ayrıca şu sıralar programa bağlanan herkese " esed'in yaptıklarını lanetliyormusun?" sorusunu soruyor. kamuoyu araştırması yapıyor sanırım.

konuk için ise 2 favori isim var;

konuk1: konuk1 savcı sayan isimli kişi. sürekli çağırılmasının sebebi eski chp'li olmasına rağmen şimdiki chp'den memnun olmayan yapısı. bu adamın katıldığı programlarda konu sürekli sarıgül. arkada da sürekli bu video dönüyor. "sayın baykal zamanında bana bunu bunu demişti ama kanıtım yok" tarzı birşey diyor her programda.

konuk2: hasan hüseyin isimli, soyadını hatırlayamadığım, ilginç saç ve sakal tarzına sahip hacı amca. bu amca da anladığım kadarıyla eski milli görüşçülerden. milletvekilliği falan yapmış olabilir. sürekli bir "şu kadar mark aldım, o kadar mark verdim" muhabbeti döndürüyor. zamanında bi davaları olmuş galiba. o da pek zeki değil sanırım. geçen gün şöyle birşey dedi; "bakın bu tırları arayanlar ile ilgili bir lafım var. bu lafta benden türk halkına armağan olsun. kullanabilirler. söylüyorum; bu tırcılar tırlatmış! evet, türk halkı bunu kullanabilir. evet altta da yazalım arkadaşlar. tırcılar tırlatmış diye" ayrıca tüm türk halkı benim arkamda gibi söylemleri de oldu.

ekstra olarak bir de barış yarkadaş diye bir adam var. bazen sanki orda konuşulanlara dayanamamış gibi telefonla arıyor falan. ama maaşlı eleman bence, her ay şu kadar programa katılacak, şu kadar da telefonla bağlanacaksın gibi bir sözleşmesi olabilir.

program içinse söyleyebileceklerim diğer yazarların yukarda yazdıkların pek farklı değil. sürekli birilerini zan altında bırakıyorlar, bu birileri söz hakkı kullanmak için bağlandığında ise herkes birbirine bağırdı için adam kendini açıklayamıyor.

tanım: beyaz tv'de yayınlanan bir tartışma(!) programı
  • bir linç programı.

latif şimşek ve rasim ozan kütahyalı tarafından, her hafta aynı şekilde işleyen bir düzene sahip.
    işte her hafta devam eden yayın akışı:

akp karşıtı bir kişi veya kurum bul.
    (son zamanlarda bunlar; chp, uğur dündar, ufuk söylemez vs. )
    "iddia edildi", "öne sürüldü" tadında oradan buradan saçma bir iftira at.
    adamın arkasından salla dur.
    sonra, cevap hakkı doğdu, bağlayalım de.
    adam bağlanınca onu konuşturma, başka başka iftiralar at, yine konuşturma, sonra hattan al.
    son söz olarak da "işte bakın, nasıl da haklıyız biz, bik bik bik" şeklinde konuşarak programı kapat.

tam olarak kendilerine yakıştığı şekilde davrandıkları için kendilerini tebrik ediyorum.
    (bkz: #27975255)
    (bkz: latif şimşek)
    (bkz: melih gökçek)
    (bkz: rasim ozan kütahyalı)
  • bu yaşıma geldim, ben böyle program izlemedim.
    selamsız bandosu tarafından çalınan bolero gibiydi.

oktay ekşi sürekli özür diliyor,
    rasim ozan, loopa girmiş bir vaziyette haykırıyor,
    moderatör de durmadan aynı soruyu soruyor.
    “özür diliyor musunuz?”.

sonra, oktay ekşi özür diliyor.
    ardından rasim ozan aynı minvalde haykırıyor.
    derken moderatör yine soruyor
    “peki özür diliyor musunuz?”

ekşi, bir daha özür diliyor.
    ve fakat moderatör ısrarla soruyor.
    “özür diliyor musunuz peki?”
    bir özür daha geliyor ama yetmez,
    moderatör bir daha soruyor,

ekşi sonunda “daha ne kadar dileyeceğim” diyor
    rasim ozan isyanlarda, haykırıyor.
    bu arada benim de içim daralıyor.
    birkaç özür dileme faslından sonra,
    neyse ki oktay ekşi telefonunu kapatıyor.

moderatör ardından ekliyor :
    “buna bizim meslek jargonunda ’kaçtı’ derler.”

yahu, adam kaçmasın da ne yapsın?
  • isveçli kimyager. alfred nobel bir gun labaratuvarinda calisirken masada duran nitrogliserin tupu masadan asagi duser, nobel o anda ne yapacagina karar veremezken yerde duran kumun uzerine dusen nitrogliserin patmalaz, bunu goren nobel bu kuma sekil vererek dinamit lokumunu olusturur, bir cok icat gibi buda tesadufen olmustur, nobel bu icadin tas ocaklari icin inanilmaz bir bulus oldugunu dusunsede daha cok kotu amaclar icin kullanilmistir.
  • kandırılmış bir gezi parkı eylemcisinin dramını şu anda anlatan program. çocuk 12 yaşında ya, ayıptır günahtır.
  • bugünkü programda ümit zileli "biz reyhanlıdan gürsel tekin e nasıl geldik lan?" dedi. şimdi de ümit zileli ile latif şimşek kavga ediyor.

çok eğlenceli lan, hayır bir de kendileri de eğleniyor, resmen stres topu; hayırlı cumalarımın vazgeçilmezi.
  • 1 saattir serdar arseven ve latif şimşek, solcu gazeteci ve sanatçıları aşağılık şekilde hedef gösteriyor. manyağın biri bu insanlara zarar verse rahata erecekler, serdar efendi halkı gösteriye falan çağırıyor. bunların arasında esas olay hiç konuşulmuyor. yetersizin teki grup yorum hakkında atıp tutuyor, provakasyon yapmayı bile beceremiyorlar. devlete sırtını yaslayınca konuşur bunlar, yarın akp bitsin seslerini soluklarını kimse duyamaz, tüm ideolojileri bu kadardır. kendilerine yardımcı olayım, sabah başka başlıkta yazdım, olaya şu soruları sorarak yaklaşsınlar;

kim, kimi, ne için gözden çıkarttı?

"kim" yerine özneleri koyarak olayı tartışın da gazeteciliğinizi anlayalım. özneleri yazmama gerek yok sanırım. küçük bir kopya vereyim, 4 adet özne var, hepsinin varyasyonlarını yapıp cevapları verin.
  • gokcek tvdeki icin (bkz: komedi)
  • (bkz: beyaz tv) de salı geceleri yayınlanan latif şimşek in moderatörlüğünde cengiz alçayır ve zihni çakır ın katıldığı arada bir gündemin değerlendirildiği, daha çok alçayır'ın istanbul büyükşehir belediyesi ve çakır'ın ankara büyükşehir belediyesi ile ilgili hazırladıkları görseller ve belgeler üzerinden giden program... amaçları güldürü değil ama ülkemizde komedi adı altında yapılan programlara büyük fark atar mizah seviyesiyle. programda açık açık kişiler hedef gösterilmekte ve herhangi bir otosansür uygulanmamakta, tabii belediye başkanları akp'li olsa böyle olmazdı ama muhalefetten oldukları için atış serbest. getirdikleri belgelerin doğru olup olmadığı konusunda birşey diyemem ama belediye başkanlarına ve belediye çalışanlarına çok ağır ifadelerle yüklenmekteler, özellikle cengiz alçayır, mesela imamoğlu'na ''kafası basmıyor.'' diye hitap etmişliği var geçen haftalarda.

özellikle 6 nisan 2021 tarihli ankara'daki asfalt tartışması ve sokak röportajı müthişti. alçayır'la şimşek arasındaki espriler ve alçayır'ın getirdiği görüntülerin kaybolması da ayrı bir komedi.
hesabın var mı? giriş yap