• istanbul üniversitesi hukuk fakültesi'nde okumuş, ancak mezun olamamış tarihi kişilik.

üniversitedeki eğitiminin neden yarıda kesildiğine ilişkin tanıklıklar ve kanıtların birbirini tutmaması özellikle ilginçtir. hakkındaki resmi biyografilere göre, birinci dünya savaşının patlak vermesi ile birlikte, diğer önemli siyonistlerle birlikte osmanlı devleti tarafından sınırdışı edilmiş, bunun üzerine eğitimini yarıda kesmek zorunda kalmış ve amerika birleşik devletleri'ne yerleşmiştir.

istanbul üniversitesi hukuk fakültesi arşivine göre ise, rusya'da bir liseden mezuniyetini ve diplomasının denkliğini göstererek fakülteye kayıt yaptırdığı belgelerin sahteliği anlaşıldığından üniversite ile ilişiği kesilmiştir. bu durum sonradan israil'den gelen bir delegasyonun ricası ile dönemin dekanı sulhi dönmezer tarafından açıklığa kavuşturulmuştur. (eski türkçe kayıtlar dönmezer tarafından çevrilmiştir). belgenin bir kopyasının tel aviv'de ben gurion müzesi arşivinde yer aldığı bilinmektedir.
  • istanbul üniversitesi hukuk fakültesi'ne gelmesi bir sır, ayrılması bir sırdır. yine de israil'in kurucu cumhurbaşkanının yolunun buradan geçmesi ilginç bir tesadüf.
  • 6 gun savasi sonunda israiltum bati seriayi ele gecirmis, helikopterle bu topraklarin uzerinde bir tur atan ben gurion soyle demistir: " binlerce yildir bu amac icin, kutsal topraklarin tamamini elde etmek icin ugrastik. simdi burayi araplara geri vermenin bir yolunu bulmaliyiz"
  • asil adi david gryndir. yahudilerin bir ulus olmak icin ibraniceyi ortak dil kabul etmeleri gerektigini vurgulamis, buna uygun olması icin soyadini ibranice "aslanin oglu" anlamina gelen ben gurion ile degistirmistir.
  • 948'de kurulan israil'in ilk basbakani. siyonist orgutun en onemli adamlarindan biri. haganah ve benzeri terör örgütlerine, alanen olmasa da yardim etmistir.
    yitzhak samir isimli mossad tetikcisinin, avrupa'da gerceklestirdigi suikastlari, siyonist israil'in geregi olarak desteklemistir.

siyonist israil kurulmadan once, radyoya verdigi bir demec, bugunun anlamimiza yardimci olacaktir. “istediğimiz yahudi devleti, nihai hedefimiz değildir. siyonist amaçlar için bir devlet, son istasyon değil. o, gerçek hedefe ulaşmamızı sağlayacak bir araçtır.” kaynak : radio paris
  • israil devletinin kurucusu ve ilk basbakani. polonya yahudisi.
    ismi israil'in en buyuk havaalanina da verilmis. tel aviv yakinlarinda bu havaalani.
  • dünyanın görüp görebileceği en büyük konspiratörüdür. köken olarak osmanlı sayılabilir. israil kurulduktan sonra ise "kadim osmanlı toprakları" sınırları içerisinde yer almanın sonucu, o topraklarda ottomanisation politikası uygulamaya çalışmıştır. yalçın küçük' ün deyimiyle, bunun için lübnanlaştırma da eş zamanlı olarak gerekmektedir. zaten az sonra aktaracaklarımın tamamı yalçın küçük'tendir.

ben gurion, kudüs öncesi israillilerin vatanı olarak birkaç şehri dert edinmiş, selanikte yahudi nüfusunun itc zamanı %34' lerde seyrettiği şehirlerden memnun kalmamıştır. osmanlı topraklarının yahudilere her zaman kucak açacağını dünya siyonist kongresinde zikreden mois cohen (munis tekinalp) ciddiye alınmamış, israil' in çocuklarının asimilasyon değil, kudüs' te yaşama istediği kendisini azarlayarak belirtilmiştir. fakat cemal paşa' nın bu herifi selanik' ten kovmasıyla osmanlı yaşamı da son bulmuş, üzerinde tam bir osmanlı beyefendisi kıyafeti ve fesiyle amerika' ya yol almıştır. hatta kafasındaki fesle amerika' da kendisiyle dalga geçildiği aktarılır.

sırada yaranmak adına ingiltere vardır ve zaten yürüyerek kudüs' ü işgal eden ingiltere' nin yanında jabotinskiy ile beraber ben gurion yer almıştır. jabo' nun ölümüyle beraber israil tarihinin en önemli adamı haline gelmiştir. bundan sonrası tamamen dünyada gerçekleşen birçok olayın "komplo teorileri" olarak değerlendirildiği yerlerde birinci sıraya ben gurion ve onun mossad' ı yazılmıştır. buna arap emiri abdullah'ın ölümü, roosevelt' in ani ölümü, adnan menderes ve fatin rüştü zorlu' nun idamı, kennedy suikasti, nixon' un başını yakan watergate skandalı da dahildir. ben gurion çoktan göç eylemiş olabilir ama onun yetiştirdiği çocuklarının turgut özal suikasti, ecevit'in son zamanlarında "beni zehirleyecekler" diyerek hastaneden kaçması, bill clinton'ın monica lewinsky olayı, orta doğunun parlak zekâlı ve nükleer araştırmalara katılan fizikçilerinin intihar süsü verilmiş cinayetlere kurban gidişi hep mossad' ına yazılmıştır.

yalçın küçük, noam chomsky, bar zohar ve birkaç israilli yazar (hepsinde ortak olmasalar da) şunları düşünmektedirler:

1. roosevelt çocuk felci olabilir ama bu rahatsızlığının herhangi bir nüvesi ortalıkta gözükmediği bir zamanda, yalnızca yahudi doktoruyla beraber olduğu bir gün beyin kanaması geçirip ölmesi şüphelidir.

2. 1958' de ben gurion' un uçağı ankara'ya iner. eğer duyulursa biraz uçak arızası sebebiyle zorunlu iniş yapıldığı ifade edilecektir. işte orada menderes ve zorlu ile çok gizli bir toplantı tertiplenir. o kadar gizlidir ki, yemek servisini büyükelçiler yapmaktadır. nitekim bunun ortaya çıkmasının sebebi de o dönem yüksek rütbeli bir ordu mensubunun yazdıklarının satır araları ve israil' de gurion' un biyografisini yazan bir adamdır. israil' in teknolojik ve mali desteği karşılığında kendisine verilen sözlerin ne olduğu tartışmalıdır. fakat menderes' in maksimalist biri olması, osmanlı rüyaları görmesi, aynı tayyip erdoğan gibi suriye' yi istemesi, zorlu' nun pro- arap olması ve en sonunda lütfü kırdar' ı sovyetler birliği' ne göndermesi ve kendisinin de yakında gideceğini açıklaması olayları koparır. ben gurion iktidardan aniden! uzaklaşır. bu sırada türk subaylarından bir kısmı da aslında israil' i sevdiklerini ama hükümetle bu konuda anlaşamadıkları ayağındadır. menderes ve zorlu ölür. menderes' i anladık da, zorlu niye ölür, yalçın küçük şaşırmaktadır. sahi bir ülkenin dışişleri bakanı neden idam edilir? hele hele atatürk' ün dışişleri bakanı tevfik rüştü aras' ın akrabası... burada hoca 27 mayıs' ın sonrasının estirdiği sol rüzgârları asla hafife almıyor ki zaten estirenlerin içinde kendisi de öğrenci olarak bulunmaktaydı.

3. zamanın sovyetler dışişleri bakanı andrey gromiko anılarında şöyle yazar: "kennedy ile konuştuğumuzda bana ismi lazım değil ama o ülke bizim anlaşmamızı hiçbir zaman istemeyecek demişti." kennedy' nin yakınlarındaki kişiler kendisinin israillilerden orospu çocukları diye bahsettiğini de aktarırlar zira israil' in nükleer silah çalışmaları kendisinin gönderdiği heyetten gizlenir. saçmasapan bir köyde "bakın biz olumlu anlamda nükleer araştırmalar yapıyoruz" ayağına heyet gezdirilir. tabi yalan olduğu da ortaya çıkar. kennedy yalnızca israillilerin değil, arapların da gönlünü hoş tutma taraftarı bir adamdır fakat ipleri koparan sovyetler birliği' nin bir sistem olarak kabul edilmesi gerektiği açıklaması olur. bir ay içinde de "çakma/ patsy" katil bulunur, kennedy' i öldürdüğünü bile sonradan anlayan bir lee harvey oswald bulunur. lee harvey'i de rubinstein isimli bir yahudi niye öldürdüyse artık öldürür, rubinstein de sonrasında öldürülür. kennedy' nin bir sonraki seçimde aday yapmayacağı pro-israil johnson apar topar başkan olur. suikasti araştıran warren komisyonu'na "eğer bu olayı bir lone asssasination/ tek kişinin suikasti göstermezseniz 3. bir dünya savaşı çıkar" dediği ifade edilir. nitekim öyle de gösterin demektir bu. peki ben gurion nerededir, siyasi hasmına suikaste yakın bir zamanda aniden başbakanlığı bırakmış, kenarda dinlenmektedir. oklar kendisine gitmesin diye diyebilir miyiz, yersen.

4. nixon, özal, ecevit, clinton diye gidiyor ama gerisini artık yazmayayım. merak edenler, fitne, yalçın küçük' ten okuyabilir ve devam edebilir.

bir de güncel,

http://www.radikal.com.tr/…den_irana_tehdit-1327327

ve bye bye obama ve kerry diyebilir miyiz, gerekli mi, bilmiyorum.
  • 1. dünya savaşı sırasında osmanlı'ya destek bulabilmek için amerika' da 35 şehri gezmistir. lakin ingiliz ilerleyişi hız bulunca 180 derece dönüp ingilizler'i desteklemiştir.
  • "biz kitabı koruduk, kitap da bizi korudu."
    david ben gurion
  • filistin-israil sorununun tarihsel bakis acisi ile tartisildigi tarih dersleri isimli programda emre oktem tarafindan galatasaray liseli olma ihtimalinin oldugu belirtilen polonya kokenli israilli politikaci. kesinligi olmasa ve resmi bir belgesi bulunmasa dahi galatasaray lisesi'nin entellektuel kanadinin gizemli sorularindan biridir ben gurion ve galatasaraylilik hali.
hesabın var mı? giriş yap