• çoluk çocuk bırakmayın arkanızda.
  • sağ ayakla girin.
  • arkayı kollayın, jedi elinden ışın kılıcına çizdirmeyin. bir de karanlık tarafta, asajj ventress ve sariss dışında kadın görmedim ben, bunu aklınızdan çıkarmayın. ebediyen abazan!
  • master sizi satmadan siz onu satın. zira 2 kişi olmak zorunda ne 1 eksik ne 1 fazla.
  • girişten ikramımız siyah pelerininizi, lightsaber boyanızı ve enteresan maskelerimizden bir beğendiğinizi almayı unutmayın.
  • birkaç istisna haricinde sith olmanın özünde yatan şey benmerkezciliktir. size doğrudan güç katacak her şey doğrudur. gerisi boştur. ortada bir "masterplan" varsa da o masterplan'in en nihayetinde size hizmet etmesi şarttır. yalan içinde yalan içinde yalana alışın, bu dinamiği mümkün olduğunca sömürerek ekmeğini yiyin.
    olur da bir gün potansiyeli olduğunu keşfettiğiniz bi veledi çırak olarak almayı düşünürseniz, bildiğiniz her şeyi ona öğretmeyin. bazı numaralarınızı kendinize saklayın. aksi halde ömrünüzün geri kalanını kiralık katil gibi tek gözü açık uyuyarak geçirmek zorunda olacağınız gerçeğini baştan kabullenin. galaksinin dört bir yanına dağılmış olan kadim sith holocronlarında da buyrulmuştur ki; "vakit geldiğinde siz onu çizmezseniz, emin olun ki o sizi çizecektir."
    sen kimsin de bize tavsiye veriyorsun demeyin, tecrübeliyim ki konuşuyorum. daha geçen gün böyle çay kaşığının ucunu hafiften büker gibi oldum, bastırdım bastırdım parmağımla 12 saat boyunca, ısındı tabi biraz, yamuldu, valla bak.

* "darth plagueis: bir acolyte'ın günlükleri"'nden alıntıdır.
  • tipinizin kayması büyük olasılıkdır yada tuhaf maskeler arkasında saklanmak zorunda kalabilirsiniz. geçişten önce şöyle güzel bir vesikalık çektirmek iyi olur. bakar bakar anarsınız yada hava atarsınız ileride ben böyle yakışıklı bir adamdım diye.

(bkz: ben böyle değildim sonradan oldum)
  • ayrıca unutulmaması gereken en önemli şeylerden biri guzel puslu bir ses tonu ile "join me" demeyi öğrenmektir ama bu husus ta sith eğitimlerini savsaklamayın zira görüldüğü üzere karşıdaki jedi'yı "join me" diye kafalamanın başarı şansı hayli düşük.
  • dark side'a geçerken önce sağa sonra sola sonra tekrar sağa bakmak gerekir.
  • palpatine'e dikkat edin. sağı solu hiç belli olmuyor allah için.
hesabın var mı? giriş yap