• iran'da kurulan ahameniş imparatorluğunun(bilinen adıyla pers imparatorluğu) hükümdarlarından üçünün ismi.

1. darius, büyük darius olarak anılır ve pers imparatorluğu'na altın çağını yaşatmıştır. tarihin gördüğü ilk en büyük imparatorluğun mimarıdır.
    3. darius ise, elindeki muazzam orduya rağmen, büyük iskender'e yenilerek imparatorluğunu yok etmiş ve son pers imparatoru ünvanını almıştır.

sizin o adını sanını bilmediğim oyunlarınızdaki karakter muhtemelen ismini büyük darius'tan almıştır.

edit: düzeltme.
  • nerflenmesine rağmen hala op olan lol karakteri. türkiye server'ında pek bir severler darius'u.

"darius'u daha da nerfleseler türkiye server'ında adam kalmaz." -bir arkadaş
    "i don't farm creeps, i farm champions" http://cdn.memegenerator.net/…ces/400x/32857045.jpg

böyle geyikleri mevcuttur.
  • koridorda asla ezemediğim şampiyon. yok arkadaş baş edemiyorum ben bunla. o kanaması beni bitiriyor. adamla takasa giriyoruz ikimiz de 2 skill atıp çıkıyoruz, benim yarı canım gidiyor o sapasağlam. adamdan 2-3 skor 20-30 minyon öndeyim, ultisi o kadar çok vuruyor ki teke tekte ağzıma sıçıyor yine de. e skilliyle kendine çekmesi yüzünden savaşa zorluyor insanı. zaten 1 saniye içinde bütün skillerini kullanabildiği için 2 kere çekse öldürüyor rahatlıkla. takım savaşlarında etkisiz yalnız. çok fazla kasmadıysa pek işe yaramıyor. arka saflara ulaşamadığı için genelde her takım savaşının sonunu görüyor fakat gidişata bir etkisi olmuyor. en doğru kullanım şekli herhalde ayrı ittirmeye yollayıp 4 kişi başka koridora odaklanmak. çünkü karşı takımın 1 kişiyle durdurması pek mümkün değil. üst koridorda karşıma gelmesindense teemo'nun gelmesini yeğlerim. o derece.
  • büyük iskender tarafından bozguna uğratılmış ve kaçak olarak ölmüş batının barbar olarak nitelediği pers imparatoru. (3. darius'tan bahsediyorum)
  • ayak bileği çıkmış ve bir doktor yerine oturtmuş bu re-pozisyon işleminde canı yanan orospu çocuğu ülkedeki tüm cerrahları çarmıha germiş.

amk barbarı, sen kimsin seni götünden sikerim göt.
  • şu anda kapalı olan hero. bug'ını bulmuşlar. teleport olurken çekme skiliyle adamları teleport olduğun yere çekebiliyorsun. base'e ward koyup warda 5kişi çekip pentakill alan bi elemanın videosu var.
  • inanılmaz bir elektronik müzisyeni ağabey.

http://www.youtube.com/watch?v=x0sazpiuutc
  • 300 spartalı filminde "tanrı kral" diye çağırılan leonidasın düşmanı olan şahsiyetin babasının adıdır ayrıca darius zamanında alexandre(büyük iskender) 'a gaugamela savaşında kaybetmiştir aynı adı taşıyan lol karakteri şu sıralar pro olduğum şampiyondur.
  • cyrus the great'in oglu cambyses'in olumunden sonra pers kralligina hukmetmi$ bir kumandan. diger yandan palm zealot olan bir dostum*, $u an muhtemelen acayip mutlu.
  • hystaspes oglu darius, pers hukumdari. "darius" bu ismin daha ilerki devrelerde yunancaya cevrilmis halidir. avestan ile yazilmis** cuneiform* tabletlerinde yazilarda hukumdarin ismindeki harflerin desifre edilmis hali "darheush" olarak yazilir.
    ayrica icindeki finlandiya aski bambaska olan geyik mudavimi arkadas. kendisine selam ederim.*
hesabın var mı? giriş yap