• daha buralar dutlukken değiştirilemeyecek bir kullanıcı adı almakta olduğumdan habersiz, o an dinlemekte olduğum ve dans etmeyi çok sevdiğim bir şarkının adı olduğu için seçtiğim, buralarda yeşillikler azalıp hava kirlendikçe o "girl" kısmından çok çektiğim, emektar nickim. 16. senesini dolduralı birkaç ay oldu. şimdi jamiroquai nostaljisi yaparken spotify'da çıkınca bi hislendim, bi gerilere gittim.
  • çok başarılı bir şarkı. yıllar önce tam bugün bestelenmiş. maşallah diyorum.
  • vallahi bugün yine dinledim, harbi nefis şarkı. iyi ki bestelendin cosmic girl.
  • her adı anıldığında veya gördüğümde aklıma 10-11 yaşlarıma ait bir fotograf ve anısı gelen güleryüzlü insan.
    odasında oturmaktayızdır ve pikapa bir plak yerleştirir (neydi hiç hatırlamıyorum ama yabancı bir albüm), odaya babam girer gözlerinde, evlenirken çeşitli sebeplerden satmak zorunda kaldığı koca arşivin burukluğuyla "umarım bu plaklara sahip çıkar günün birinde satmazsın" der. kesin ve net bi dille "olur mu öyle şey" diye yanıtlar bu güzel insan. o an bir gün benim de severek, araştırıp bularak oluştaracağım bir müzik birikimim olacak diye içimden geçiririm.
    ideallerimden birini bilinçsizce şekillendirenlerden biridir.
    bilmiyorum hala durur mu o plaklar..
  • travelling with out moving albümünden bir jamiroquai şarkısı. jason kay'in klipte kullanılan arabaların hepsinin kendisine ait olduğu, eflatun renkli ferrari'si ile klip çekilmeden kısa bir süre önce kaza yapıp arabayı parçaladığı, bu klip için de "isterim de isterim ben illa aynı eflatun ferrarim ile klip çekmek isterim" diye tutturup herkesi zor durumda bırakması, onlarca kişinin dünyanın dört bir yanını araştırıp aynı renk arabayı bulmaları, amcamızın da bunun karşılığında eflatun ferrari sahibi multimilyarder şahısa neredeyse türkiye'nin dış borcu kadar para bayılıp arabayı aynı gün satın alması bilinen gerçekler arasındadır.

(bkz: parayı çok bulunca parayla göt silmek)
  • bir jamiroquai şarkısı..
  • aynı şarkıları dinleyerek yetişmekle mi alakalı bilmiyorum ama müzik zevklerimiz ancak bu kadar aynı olabilirdi.. garip bir hikayeyle tanıdım kendisini.

bundan 6-7 yıl kadar önce odasının duvarlarıda modern talking posterleri asıllı bir ergenken kimsenin çok da bilmediği bir modern talking şarkısı olan cosmic girl'ı o dönemlerde daha yeni yeni keşfettiğim sözlükte aratmıştım..

bulduğum tek şey bir sözlük suser'iydi.. kimdir nedir derken bir kaç ay sonra tam da şarkıyı dinlerken vardır bir bağlantı diye hayvan ara'yla entry'lerini okumaya başladım.. o kadar sarmıştı ki yazdıkları daha sonra haftalık periyotlarla ne yazıyor ne ediyor diye takip etmeye başladım.

aklımdan geçirir miydim günün birinde yazar olacağımı, cosmic ile tanışacağımı, arkadaş olacağımı?
    dahası.. türkçe'yi anlamak için sözlük kullanırken aklıma gelir miydi kelimeleri yan yana koymak, cümle yaratmak..

garip bir tarafı var hayatın hakikaten..
  • hani vardır ya bazı tipler.. aşık olurlar kıza/adama ama iki lafı yan yana getiremedikleri için bir türlü cesaret etmezler aklındakilerini gidip söylemeyi. mesela o tür insanlar için -seviyorsan git konuş- anlamsız cümlenin önde gidendir.

mesela meselaaaa bazıları var.. benim gibidir.
    çat çat konuşur ama iş yazmaya-çizmeye geldi mi gerilmeye başlarlar, yazdıklarını toparlayamazlar bir türlü.

hayatta bu ikisini kusursuz yapanlar ise büyük insanlardır bence. taktir etmek bir yana oturur alkışlarım yüzlerine baka baka.

-brava brava.. nasıl yapıyorsunuz gençler o işi? bana da anlatsanıza ya.. hadi hadi :o

---

çok mu kız işi bir entry oluyor lan bu?
    biraz daha ağır başlılık o zaman..

ehum..

1-2-3

sevgili cosmic girl.. öyle senin gibi şahane yazamıyorum ama cümlenin kısa ve özünden hitap etmek istiyorum sana. sen sadece süper bir yazar değil, umutsuz bir adamı ayağa kaldırabilen çok şahane bir arkadaşsın.

şimdi tanım isteyecekler ya benden

aha bu da tanım olsun: başıma gelen en iyi şey.
  • dj cosmic girl diyeceğiz kendisine artık.

(bkz: buralar hep entry dolacak)
  • doğumgünümde pek neşeli ve danslı şu şarkıyı armağan etmiş güzel insan:)

http://www.youtube.com/…jdkz4fvbcg6dpynvvarxgzuhmlz
hesabın var mı? giriş yap