• geçen yıl şahit olduğum ve daha çok sevmeme sebep olan olayla gözümde ayrı anlam kazanmış, karakter sahibi işletmesi bulunan uygun fiyatlı güzel pastanedir. olay şöyle gelişmiştir ; yediklerinin parasını ödemek istemeyen polisler hakaret ederek kasada tartışma çıkarmışlar ama çatır çatır fatura kesilmesine mani olamamış, çileden çıkmışlardır. onca hakaret içeren konuşmalarına karşı efendiliğinden taviz vermeden ücretlerini almış, beleşe mahal vermeme büyüklüğünü göstermiş işletme sahibi polise beleşe bu pastanede yer yok mesajını vermiştir. gördüğüm bu haksızlığa verilen yerinde cevap karşısında yediğim poğaça ve çay o an damağımda ayrı lezzet kazanmıştır.
  • sultanahmette cok guzel bir pastane, metro duraginin 50 mt yukarisinda cok leziz ve nispeten ucuz bir yer, lisedeyken alman hocalarin her sabah gittigini gorurdum,halen ne zaman gitsem icerdeki nufusun cogu yabancidir.
  • turistlerin ve avukatların uğrak yeridir.. adliyeyle yeni tanıştığım yıllarda sürekli şirkete üzümlü kekini taşıdığım pastanedir...çok güzeldir kekleri,bağımlılık yapar, bir de zeytinli açması çok lezzetlidir..
    (bkz: sedef büfe)
  • sultanahmet denince aklıma köftecisinden bile önce gelen pastane... o vitrindeki muhteşem çilekli tartöletleri cidden çok güzeldir, o kadar güzelini hiçbir yerde yiyemezsiniz. üniversite hayatımı heba ettim valla uğrunda.. bu arada çikolatalı kupları da sağlamdır, benim diyen tatlı düşkünü zor kalkar altından...
  • her sultanahmete gidişimizde* muhakkak uğramaya çalışıyoruz. ailecek kilolarımızın bir bölümünü buraya borçluyuz. ama ne yapıyorlar ise hakkını veriyorlar. vişneli tart ve böreklerini tavsiye ederim.
  • huzur veren atmosferi, uygun fiyatı ve birbirinden leziz yiyecekleri ile üniversite* yıllarımızın vazgeçilmez mekanı olan bu pastanenin ben her türlü pastasını çok sevmekle beraber, profiterolünü de ayrıca tavsiye ederim. bunun dışında börekleri de çok güzeldir. sultanahmet'te adliye kapandı kapanalı eskisi gibi uğrayamaz olduk ne yazık ki.
  • sultanahmet denilince akla gelen ilk kuruluşlardan olmayı geç "çilekli tart" adı duyulduğu an insanın beynini kemirip duran pastane.

müşterilere sundukları her şey süper lezzetli tam ayarında tabi de yolunuz düşerse siz yine de çilekli tart yiyin.
  • en sevdiğim pastane.
    okulumuza yakın olması sebebiyle arkadaşlarla doğum günü kutlamalarımızı falan genelde burada yapıyoruz. hem fiyatları uygun, hem hizmet kalitesi iyi, çok sıcak bi yer. her şeyleri de çok güzel geliyor bana.
  • cilekli tarti ile ask yasadigim pastane. kesinlikle deneyin.
  • hayatımda önemli bir yere sahip mekan. beyazıttan yürüyerek eminönüne taksime vs inerken illa ki uğrayıp simit, açma* artık gözümüze ne kestirdiysek alırdık. onu da mikrodalgada ısıttırıp yolda yiye yiye giderdik. geçmişe dair bi esinti gibi ve gerçekten özlediğim günler bunlar
hesabın var mı? giriş yap