• bu açiklama ile istanbul sakinlerinin belediye baskanindan tedbirsizlikleri nedeniyle ozur dilemelerini bekliyorum acikcasi. ha bizim melih gokcek olsa tedbirsizligimiz nedeniyle hepimizi dava eder tazminat isterdi, o ayri.
  • kadir topbaş bundan bir kaç ay önce levent'i champs elysees gibi yapmak için planlardan projelerden bahsetmişti. şimdi bu at-kelebek ilişkili projelere zaman, kaynak harcanarak (ki düşünmeleri bile onlar için yeteri kadar kaynak harcamaktır) 2. dönemine gireceksin, sonrasında bu istanbullunun tedbirsizliğidir diyeceksin. be adamlar sizin topunuz ailenizin tedbirsizliği iken şimdi istanbullular mı tedbirsiz oldu.
  • kadir topbaş'ın ettiği laf. oysaki tokyo halkı öyle mi nasıl tedbirliler.

(bkz: akıl fikir)
  • yumuşak bir açıklamadır. ben "evlerine sahip çıksalardı" veya "beğenmeyen siktirsin gitsin istanbul'dan" gibi bir şeyler eklemesini beklerdim, az olmuş.
  • kadir topbaş'ın kurduğu cümle.

evet biz haksızız, ibneyiz. altyapıyı yapmadık vatandaşlar olarak. kadir topbaş'ın oyunculuk kariyerine halel getirdik. bir çadıra girip maketler üzerinde anlattığı istanbul'a metropolün orta yerinde sele kapılıp boğulacak kadar tedbirsiz insanlar yakışmıyordu zaten. oh oldu bize.

çok haklısın kadir topbaş. her zaman olduğu gibi yine sen ve senin gibiler haklı.
  • normal karşılanması gereken açıklamadır. zira zamanında ''sen istanbul'sun büyük düşün'' de demişlerdi. o zaman da büyük düşünememiştik.
  • - bu tablo istanbullu'nun yüzünden, tedbir almadı böyle oldu işte.

+ ne yapacaktık başkanım?

- güzel kardeşim bugün ne?

+ çarşamba başkanım, ha çarşamba çarşafa dolanır he mi?

- öyle değil salak oğlum tam tarihi söyleyeceksin, 09.09.09 değil mi?

+ evet başkanım.

- ters çevir şimdi, baş aşağı al tarihi ne oldu?

+ !!!

- 06.06.06 değil mi, at şimdi sıfırları ne kaldı?

+ 666

- yaa, işte sen bunu göremediysen ben ne yapayım istanbullu?

+ ama başk..

- sus lan! ananı da al, s.ktir git şimdi, iyice bir tedbir al, bir dahaki seçimde yine beni seçeceksin unutma..
  • büyükköy muhtarı tarafından bu güne kadar yapılmış en doğru tespitlerden biri. yanlız tüm istanbullular değil, sadece yüzde 44 kadarı tedbirsiz davranmış. (bkz: #16839317)
    ancak en büyük tedbirsizliği babası yapmış. yani suçu tümünü istanbulluların üstüne atmamak lazım.
hesabın var mı? giriş yap