• ilk bolumu izlerken an itibariyle yapimcilarina nerde olum bu okan yalabik diye sormak istedigim dizi.
  • dizideki işkenceci polis, ezeldeki psikopat gardiyanla aynı adam, show tv direk kadroya aldı sanrım adamı...
    ayrıca ayşeyle cemile de anne kız gibi benziyolar birbirlerine...

ilk bölümle ilgili tespitlerim şimdilik bu kadar sayın seyirciler, ilerleyen bölümlerde görüşmek üzere..
  • nedendir bilmem, şu ana kadar bir yavanlığın, bir zorlamanın hüküm sürdüğünü düşündüğüm dizi. belki de hatırla sevgili ile çemberimde gül oya belleğimizde yer ettiği için beklentileri yüksek tuttuk. daha çok bir aşk-ı memnu, yaprak dökümü, sıla, vs. vs. havasında gidiyor. daha ilk bölüm olduğundan dolayı pek peşin hükümlü davranmak istemiyorum. izleyip göreceğiz, ne diyelim, adrenalin şart...
  • ilk bölümdeki i$kence sahnelerini izleyenlerin içini acıtan dizi olmu$tur.

buruk bir seksenli yıllar nostaljisi oldu ama o zaman öyleydi.
  • fondaki kenan evren konuşmalarının insanın içini burktuğu dizi. özellikle işkence ile ilgili olanların.
  • sezona hızlı ve güzel bir dalış yapmış ve muhtemelen henüz ilk bölümü verildiği için çok az reklam alarak beni tüm dikkatimle ekrana çakmış dizi.
    29 yıl önce o ateşi yakanlar, ateşin ortasında yananlar ve ateşe uzaktan bakanlar, ezilenler, kaçanlar, dağılanlar, dışı acırken içiyle dayananlar, ölenler, kalanlar, savaşanlar ve bazen de sıvışanlar. çeşit çeşit insan manzarası sığdı bir bölümün süresine. ali kırca'nın dediği gibi oyuncular kadar heyecanla bekliyordum. umduğumu buldum mu? evet buldum. izlerken heyecan duydum, gerildim, gülümsedim, arada kahkaha bile attım*.
    kadroda içime sinmeyen bir isim yoktu, hala da yok. jenerikte engin hepileri'nin adını okumak gülümsetip sevindirdi beni ve ara ara onun o aydınlık yüzünü görmek de iyi geldi. bıcırık kızımız sevimli bir oyuncuymuş, kanım ısındı kerataya.

ve onun o gözlere gönüllere şenlik oyunculuğunu bir yıldır çok özlemiş olan bizler için, iyi ki varsın okan yalabık, henüz görünmesen de.

dizide okan yalabık'ı görmeyi dört gözle bekleyenler için gönlümden kopan edit: her ne kadar ben de onu daha ilk sahneden itibaren bol bol izlemek istemişsem de, set personelinin verdiği bilgilere göre ancak 4. bölümde görünecekmiş*, ve de böhühüüü...
  • senaryosunu nilgün öneş ile mümtaz'er türköne'nin yazdığı dizi.
  • ilk bolumunde okan yalabik i goremedigimiz dizi. arkadas millet iyice simardi ezel basrole kenanimirzalioglunu getiriyor ilk bolum 5dk a gosteriyor. burda keza okan yalabik basrollerden biri ama koca bir ilk bolum hic yok. millet oyuncu bulamiyor bulanda oynatmiyor. tey allam..
  • bana olmaz aslında böyle, bi diziyi izlerken karakterleri hep yapmacık bulurum, olmamışlık hissederim. iki karakter hariç biri geçen sene çok kısa süre yayınlanan sonra yayından kaldırılan ay ışığında nehir erdoğandı diğeri de bu dizide melis birkan. bilmiyorum hoşuma giden ne onlarda ama bu iki karaktere aşık oldum resmen. sanırım gülüşlerdeki, bakışlardaki, doğallık, güzellik, evet evet o.
hesabın var mı? giriş yap