• şuana kadar yapılan iyi yorumların sadece koc.net çalışanları tarafından yazılıp çizildiği hizmet. eğer bahsedildiği gibi ses görüşmesi için limit(!) koymak gibi bir komiklik tasarlamışlarsa kendilerini tebrik ediyorum. altyapısını geliştirmeyip "yahu siz de biraz az kullanın interneti. öyle downloada bırakıp gitmeyin" diyen tt'den farkı kalmamış. sen mevcut altyapını geliştirme, ondan sonra adil kullanım kuralı diyerek; sofrada çok yiyen çocuğunun eline vurup "kardeşlerine de bırak" diyen anne gibi ses hizmetini kullanıcıya pay etmeye çalış.

tahminimce bir wav140'ı önümüze atacaklar. sonra eğlence başlayacak. ben sevdiğimle konuşurken araya bir operatör girecek "arkadaşım yeter konuştun. bak bu yaptığın hiç adil değil. hem gecenin bu saatinde ne konuşuyosunuz siz? yatın zıbarın!" diyecek.

olmamış diyorum. zaten offnett gibi indirimli görüşme hizmetlerini bireysel pazara indirmek için henüz çok erken. sadece şehirlerarasını indirimli konuşarak 3-5ytl kar edecek kullanıcıya bu modemi satamazsın. ya da ancak kandırarak satarsın. o da geri döner "argadaşıım! ne bu böle bana hem turk telekom'dan hem sizden fatura geliyo? nepiçim iş bu?! adam mı skiyosunuz siz?" diyerek. kurumsal olsa tamam ama yok bu olmaz. nah buraya yazıyorum. biraz bekleyin 2009 falan olsun, şehiriçi görüşmeler tt tekelinden çıksın. tek fatura ile tüm görüşmeler indirimli yapılabilsin, o zaman dalın bu piyasaya. ama altyapıyı da geliştirin biraz. hepimize yetecek kadar olsun. adil kullanım kuralı nedir yau?! kıtlık mı var? karne günleri gibi. sadece o kurala takıldığım için bütün bir hizmete kıl oldum mesela. ne büyük hata.

edit: düşündüğüm gibi wav140 veriyorlarmış. diğer düşündüklerim tutmasa bari.
  • kendi alt yapısını kurmadığı sürece -ki böyle bir durum tüm türkiye çapı için imkansız birşey- ttnet altyapısını kullanmaktan başka birşey yapmayacak firma keza yapılan anlaşmalar doğrultusunda ttnet'in belirlediği fiyat politikasının dışına da pek çıkamamaktalar misal 4gb kotalıyı bedava yaptık biz diyememekteler. tıpkı superonline adsl, smile adsl gibi. o yüzden farklı bir hizmet anlayışı beklememekteyim. kim ki dünyanın parasına kıyar tüm türkiyeye kendi altyapısını kurar işte o zaman farklı mantıkta bir anlayış içeren servis sağlayıcı konumuna geçer ttnet e alternatif olur. sonuç olarak bu firmaların hepsi reseller ttnetten alıp bize satmaktalar müşteri hizmetleri de ne kadar iyi olursa olsun ttnetin alt yapısı bozulduğunda ellerinden birşey gelmeyecek kusura bakmayın bakım var halletmeye çalışıyorlar diyecekler...
  • aboneliğinizi iptal ettirmek istiyorsanız izlemeniz gereken süreç şu şekildedir:
    -öncelikle ödenmemiş fatura bırakmayın. zaten faturaları kira gibi (hizmeti vermeden önce) aldıkları için o ayın faturasını ödemiş oluyorsunuz.
    -müşteri hizmetleri aranır, temsilci iptal edilmemesi için elinden geleni yapar (donduralım şöyle yapalım böyle yapalım), iptal ettirecekseniz, kısa kesip kesin bir dille söyleyin, fazla uzatmıyorlar.
    -iptalin ne zaman gerçekleşmek istediğinizi belirtin. "aradığım gün" yada "ay sonunda" gibi. ay sonu haftasonuna denk gelirse (geçtiğimiz ay gibi) ayın son iş günü kesiyorlar.

-konuşmanız bittikten 5 dk sonra telefonunuza mesaj gelecek, "iptal işleminizin geçerli olması için iptal dilekçenizi ve kimlik fotokopinizi 10 gün içerisinde vodafone.net merkezine posta ile göndermelisiniz"
    şaka gibi. ama kimlik fotokopinizi posta yoluyla göndermenizi istiyorlar. aha bu kadar da saçma sapan bir kurum.

hiç mi takvime bakmıyorsunuz, hangi yüzyıldayız, posta mı kaldı. adamlar her şeyi maille telefonla hallediyor, parayı, hesaplarını telefonla transfer ediyorlar. sen bilişim şirketisin sözde, ama iptal işlemi için kimlik fotokopimi sana postalayacağım. peeh

neyse gelen mesaj o kadar yuvarlak ki, vodafone.net merkezi nerde bilmiyorsunuz, bilgi içermiyor.
    internet sitesine bakıyoruz
    "büyükdere caddesi no:251 maslak şişli/istanbul" yazıyor posta yoluyla gitmesin ben kendim gideyim dedim, bana söyledikleri
    "beyfendi burası değil"
    "yav nasıl burası değil, internet sitesinde öyle yazıyor"
    "yok burası değil, burası kurumsal merkez, siz mecidiyeköy'e gideceksiniz"
    "yuh"

evet böyle. postayla gönderecekseniz yada kendiniz gidecekseniz, biriadsl in sayfasında yazan adrese değil mecidiyeköy vodafone 'la irtibat kuracaksınız (vodafone plaza şişli büyükdere cd, 34387 mecidiyeköy)

dilekçeyle kimlik fotokopisini yollayın yada kendiniz gidin verin, hemen iptal işlemlerine başlıyorlar. eğer kampanyadan modem almışsanız (parasını ödemişseniz sizindir) ve modem biri adsl'e aitse onu da ( vodafone net, haseyat 1. kısım küçük organize sanayi bölgesi no 84 başakşehir istanbul) adresine kargoyla yolluyorsunuz, kargonun üzerine telefon ve abone numarasını yazmayı ve kargo fişini saklamayı unutmayın.
  • 23 mayıs'ta başvuru yaptım, 24 mayıs pazartesi beni aradılar, ttnet'teki bağlantımı iptal ettirmeden bağlantı yapamayacaklarını söylediler. ttnet'teki kampayaya göre 24 ayımın bitmesine 1 ay kalmıştı, ben de biri'den vazgeçtim belki sonra tekrar başvururum dedim ve başvurumu geri çektim. haziranın ilk haftası yine arayıp başvuruyu bekletelim mi diye sordular yok dedim iptal edin sonra gerekirse ben başvuru yapacağım. bir kaç gün sonra iptal oldu diye aradılar.

bugun eve geldiğimde posta kutuma fatura bırakmışlar, 26,81-tl bağlantı ücreti. iptal edilen bir hizmet için fatura gönrediklerine göre ya dalga geçiyorlardı ya da dalga geçiyorlardı. çişimi yapmadan sarıldım telefona, kız bana diyor kı port açtık da onun parasını almak durumundayız da falan da filan da... ne zaman açtınız portu dedim 27 mayıs dedi. benim başvurumun zamanı ne zaman dedim 23 mayıs dedi. peki iptal başvurumun tarihi ne zaman dedim 24 mayıs dedi. sizce bir terslik yok mu dedim port açıldığı için ttnet bizden kiralama parası alıyor dedi. başa mı döndük dedim... kekeledi... faturaya itiraz ediyorum dosya açar mısınız dedim. peki dedi... sonuçlanana kadar faturanın son ödeme tarihi geçerse faiz uygulayacak mısınız dedim. hayır dedi.. küfür görünümlü teşekkür ettim kapadım...

yapraa bak port açmış, ulan bir tek bana mı satacaktınız interneti de almayınca elinizde kaldı port...
  • başvuru yapıp 7 gün bekliyorsunuz açılsın diye, kurulum için gönderdikleri eleman klavye bile kullanamıyor (ben yazdım gerekli yerleri), ilk akşam normal kullanırken ertesi sabah hız düşüyor, arıyorsunuz, ertesi gün telekomdan biri geliyor, 4 gb vermişler size ama burdaki kablolar kaldırmaz diyor, arıyorsunuz tamam indirelim eğer sorun öyleyse diyorlar ama yine 4 gb olarak devam ediyor, bağlantı 5 dakikaya bir sürekli gidip geliyor, sonraki gün ip alamıyorsunuz, sıfır modem ertesi gün bozuluyor, tekrar çalışıyor, ertesi gün hat gidiyor, ertesi gün sizi arayıp (ben işteyken) şu anda hattınızı kontrol ettim ve sekiz saattir kesinti yaşanmamış diyorlar gidip baktığınız bir gb bile indirmemiş torrent, yolladıkları modemi nereye soksam diye düşünürken ertesi gün kendiniz başka bir modem takıyorsunuz kendi cebinizden aldığınız, birkaç saat süper çalışıyor ama yine 4 gün ip almamaya devam ediyorsunuz, arayıp iptal edin diyorsunuz 3 gün iptal için bekliyorlar ve arayıp "neden" diye soruyorlar anlatıyorsunuz peki diyorlar. iptal edilir 24 saat içinde diyorlar, 3 gün geçiyor hala portu bırakmıyorlar ki başka bir yerden internet bağlatabilesiniz, amele sümüğü gibi yapıştılar bırakmıyorlar....
    bütün bunlar olurken 15 gün geçiyor ve bir gün bile stabil internet kullanamıyorsunuz ve size 15 gün önce bağlanan hattınız için 2 fatura kesiyorlar! tanımları bu!

edit: son kez call center'ı arıyorsunuz yine konuşuyorlar bikbik. siz daha ileri gidemiyorsunuz anlaşıldı bana bir yetkili verin bir yerin numarasını verin de kusayım zehrimi dersiniz verirler bir numara, genel müdürlükten birinin no'su, arar kusarsınz, nazikçe başından savmaya/halledilecektir demeye çalışır, ilgilenilecek felan der, bana bu numaradan istediğiniz zaman ulaşın, söz ben kendim ilgilenicem felan der....geçiştirilmekten bıktığınız için şikayet var'daki yazıları okudunuzmu, hakkınızda bir sürü şikayet var haberiniz yokmu diye üstelersiniz, bilgimiz var der, beni de ordakiler gibi 15 gün bekletirseniz çatır çatır mahkemeye veririm sizi dersiniz, arada sesinizi baya yükseltirsiniz, karşıdaki de sinirlenir/susar/sesi titrer ama bastırısınız, birkaç saat içinde portumdaki işgalinizi sonlandırmazsanız direkt tüketici haklarına gidiyorum dersiniz kapatırsınız. 1,5 dakika sonra özgül hanım cepten arar ve portunuzun işlemi halloldu der...işgalin 4. gününde sonlanır herşey...

edit 2: ttnet'ten ayrılıp, biriadsl ile 15 günlük ilişkinizde hamile kalmış olsanız da, neyse kurtuldum derken gülümseyen biri çıkar karşınıza, gülümseten hattını arayıp smileadsl ile yakınlaşmaya başlarsınız...bütün kötü anılarınız depreşir. bu da aynı bokun lacivertidir sonuçta. birkaç gün sonra sorunlar başlayacaktır. türkiye. evet.
  • logosunda gizli mesaj* barındırdığını düşündüğüm adsl markası.

şöyle ki: logodaki "i" lerin noktaları birer insan kafası olarak düşünülmüş... gayet güzel. ama sonuncu "i"nin kafasının "r"ye ait olduğunu düşünürsek, ortaya bir pozisyon zenginliği çıkmakta... ya da ben çok fesatım.
  • resmi sloganı şöyledir:

"tüm operatörlerimiz diğer müşterilerimize hizmet vermektedir"
  • eline fırsat geçince müşteri sikmekten hiç çekinmeyecek al birini vur ötekine adsl firmalarından biridir.
    (bkz: smile adsl/@uther)
    sırf sabit ücretten yıldığımdan tüm taahhütlerimin gereği neyse ödemeyi göze alarak fiber internet'e geçmeye karar verdim:
    (bkz: superonline fiber internet/@uther)
    vazgeçeyim diye bildik şeyleri sıraladılar:
    * bana verdikleri modemin (150 tl) parasını geri alacaklarmış.
    * yaptıkları 2 aylık indirimi geri alacaklarmış.
    * mart ayının faturası ne yazık ki kesildiğinden (kesilmemişti halbüse) mart ayı ücretini tam alacaklarmış.
    * fikrimi değiştirirsem diye ay sonuna kadar beni bekleyeceklermiş.
    müşteri sikme kısmı bu değil. dedim ya bunlar taahhütümü bozduğum için ben de biliyorum. velhasıl hepsini bildiğimden ses etmedim. uğraşamayacağım kesin dedim.
    sonra teyit için aradıklarında "modemi bize aras kargo ile gönderin." dediler. pardon modem için benden 150 tl alacaksınız, modemi neden gönderiyorum, eğer 150 tl'yi almayacaksanız göndereyim deyince "yok onu almamak gibi şansımız yok" dediler. o zaman modemi niye gönderiyorum? diye sorunca "tamam göndermeyin." dediler.
    sözün özü: carlayın sayın sözlük okuru. evire çevire sizi yolmalarına izin vermeyin.
  • ttnet ile ilk 2 ay dışında fiyat farkı bulunmadığı için kullanmaya değmeyecek hizmet.belki tek artısı ttnet'den,müşteri hizmetleri kısmında olur ama yine de değmez.taahhüt istememesi falan türkiye'de insanlar için ilk planda değil.insanlar artık makul fiyatlarda yüksek hızda rahat rahat internet kullanmak istiyor.aynı zamanda türk telekom'un da altyapısını kullanıyor.bu şekilde hiç piyasaya girmeselerdi daha iyi olurdu.ne zaman bir firma kendi altyapısını kurup bu pazara girecek işte o zaman türkiye'de bir şeyler değişecek.

edit:confusioner'ın uyarısıyla hatırladım.kendi altyapısını kuran tellcom var türkiye'de.gerçi onlarda şimdilik büyük sitelerin etrafına kuruyorlar ama umarım genişletirler altyapı ağlarını en kısa zamanda.
  • promosyon haricindeki ücretlendirmeleri turk telekom ile değil ttnet ile aynı olan adsl hizmetidir. bu tıpatıp aynı olma durumu da alt yapı sağlayıcısı olan turk telekom'un altyapısından faydalanılabilmesi için fiyatta rekabete izin vermemesinden kaynaklanmaktadır. rekabet, ancak ve ancak kampanyalar veya promosyonlar kapsamında yapılabilmektedir.
hesabın var mı? giriş yap