• her yazar alımında yapılan "yeni yazarlara tavsiyeler" önerilerini dikkate almayın. görüyoruz ki bazı yazarlarımız ekşi sözlüğün sadece yazarlar tarafından okunabilen, dışarıya kapalı bir tarikat olduğunu ya da yeni yazarların jüpiter'den exchange programla getirildiğini falan düşünüyor. sanki yıllardır dönen geyikleri sadece aktif yazarlar kavrayabiliyor. sanki sözlüğe yeni giren yazarlar kendilerine tamamen yabancı olan ve dillerini bilmedikleri bir alemde yollarını bulmaya çalışıyor. eski yazarla yeni yazar arasında tek fark var. yeniyi daha çabuk uçuruyorlar. bu duruma da sanıyorum herkes vakıf zaten.

hayır o değil de, sözlüğe daha 7-8 ay önce girmiş sabırtaşları da aynı geyiği yapıyor. mülteci değil olm bunlar. 1 yıl önceki sen.
  • - sabırtaşı yazarlar dostunuzdur, arkadaşınızdır, kardeşinizdir. entry'lerini şükela'ya boğun. legal olmayan entry'sini gördüğünüz gibi mesajla uyarın. karnı açsa dürüm ısmarlayın. sigarası bitmişse ikram edin, zaten zam da geldi. nüfusunuza geç... yok o kadar da değil.
    - nickaltınıza hoşgeldin seramonisi yapanlara mal gibi hoşbulduk diye entry girmeyin. uçanları, çaylak olanları takip ederim, %34,98'i bu sebepten.(küsüratı severim)
    - götünüze girebileceğinden emin olmadığınız her entry bumerang gibidir. gün gelir, devran döner, bi taraflarınıza girebilir.
    - mesajlaşma aparatını kullanın, eskimez. formatı daha kolay kavrarsınız.
    - troll'lere ayar vermeye kalkmayın. zaten onların çoğunun ayarı bozuk. hiç kasmayın.
    - tavsiyelerin çoğunu dikkate almayın.(benimki de dahil) bazı şeyleri kendiniz çözebilirsiniz.
    - bol bol okuyun. entry girmek içinizden gelmiyorsa uğraşmayın. büyük ihtimalle girdiğiniz o entry kötülenir, zamanı gelince de kendi kendine infilak eder.
    - ben butonuna dakika başı tıklamayın, sözlüğü bozabilirsiniz.
    - aylarca sürecek çaylaklık yaşamamak için bu dönemde çok dikkatli olun. sözlük moderasyonu sabırtaşı alımlarındaki gibi bir tavır alabilir.
    - saygılar, sevgiler, öptüm bys...
  • - üstteki entry ye cevap verin.

misal;

"bıdı bıdı" falan yazmışsın. ayıp oluyor ama!
  • zaten 2 yılı aşkın süredir sözlüğe üye bulundukları ve bu süre zarfında sürekli sözlüğü takip ettikleri için pek gerek duymayacaklarını düşündüğüm tavsiyelerdir kendileri. benden daha sonra sözlüğe üye olup da, benden seneler önce yazar olmuş adamlar var lan, ne tavsiyesi?
  • 1000 entry kotanızı doldurup maaşlı yazar statüsüne ulaşmaya hemen çalışmayın. önemli olan entrylerin sayısı değil kalitesi.
  • ben erkeğim. asılmayın lütfen.

editto: hanım biçarelerden tepkiler aldım. elbette siz asılabilirsiniz. müsaitim.
  • -eve iyi bakın!
    biliyorum, niye ortalıkta kimse yok diye düşünüyorsunuz. bu ara tüm ekşi sözlük ahalisi inci sözlük gile yatıya gitti, uyandırayım.
    bir de...
    -uçmayın hemen yaaa :(

not: bu arada eski nesillerin burayı okuduğu kesin. hazır yakalamışken diyim; ben uyandım siz de uyanın, sözlüğün kalitesi düşmüyo lan, sizin kaliteniz artıyor. okuya okuya alim oldunuz mınaguya başıma.
  • inanılmaz tatlı göğüsler'e sahip bir yazarsanız eğer benimle iletişime geçin. sürprizlerim olacak.
  • biçare adıyla anılacağınıza hesabı silin gidin. o ne la?
  • sözlük kaçmıyor bir yere. yarını da var bunun.
hesabın var mı? giriş yap