• bu şarkıyı dinlerken aşk,meşk,ayrılık,sevgiliye dair bir bok hissedemiyorum açıkçası.klibini de milyon kez izledim,bu şarkıyı dinlerken aklıma gelen tek şey tanrı-allah-inanç kavramları.direk tanrı kavramına yönelik yazılmış lan bu şarkı.

""beni benimle bırak
    beni benimle bu cehennemde
    ruhum senden çok uzak
    yabancıyım senin cennetine""

""al bu dünya al senin olsun
    ne olur benden artık uzak dur
    bir günahım varsa işlediğim
    o benim borcumdur ""

he valla sözlüğün kenarda köşede kalmış zındıklarından,kitapsızlarından biri olarak bana öyle gelmiş olabilir ancak inanın bu şarkıdan anladığım budur benim.yemişim sevgiliyi.
  • ferman akgül'ün sesine, yorumuna, içtenliğine bir kez daha saygı duymama vesile olmuş şarkıdır.. o nasıl bir "ne olur benden artık uzak dur" demektir.. canı yanmasın bir daha bu adamın ya da bencillik örneği sergileyip yansın ki bize böyle tatlar sunmaya devam etsin mi demek daha doğru olur bilemedim..

ne olur klip çekmesinler bu şarkıya ne olur her yerde çalıp durmasın, olur olmadık insanlar kişisel iletilerine şarkının sözlerini yazmasın.. üzerime vazife midir bilemem ama manga'dan isteğimdir bu şarkıyı kendilerine saklasınlar..
  • ya tamam güzel bir şarkı olmuş da nedir abi o sondaki "vıcı vıcı" mnı skiym ya. illa her şeyde kullanıcaksınız diye bok etmenize de gerek yok ki güzelim şarkıyı.

(bkz: vıcı vıcıya ölüm)
  • gün olur da belki bir gün benden bıkarsan
    gün gelir de hani bu evden çıkıp gidersen,
    sanma ki senden, senin uğruna verdiklerimden geriye bir şey isterim
    sen ayrılırken...
    sanma ki senin için yaptıklarımın hesabı sorulacaktır senden...
    beni benimle bırak giderken
    başka bir şey istemem ayrılırken
    bana bir tek beni bırak ne olur
    gerisi senin olsun
    senin olsun...
    beni benimle bırak, ne olur..
    gerisi senin olsun...

bir başka alem seni benden alırsa,
    bir başkasına,olur ya, aşık olursan
    sanma ki senden, senin uğruna verdiklerimden
    geriye bir şey isterim sen ayrılırken...
    sanma ki, senin için yaptıklarımın hesabı sorulacaktır senden...
    bana bir tek beni bırak ne olur
    gerisi senin olsun
    senin olsun...
    beni benimle bırak, ne olur..
    gerisi senin olsun...

nükhet duru'nun yanın sıra zuhal olcay tarafından da seslendirilmişti sanırım bu şarkı. ayrılık sonrası en güzel temenni olma niteliği taşır.
  • bu şarkıyı müslüm gürses çok güzel söyler bence.
  • şarkı olarak sağ gösterip, klibiyle sol vurmuş manga şarkısı.. ulan 2-3 aydan beri değişik duygularla dinledikten sonra da böyle şarkıyla ilgili dinlerken tüm düşünülenleri ters yüz eden bir kliple karşılaşınca insan bir tuhaf, böyle bir ibnemsi kıvamda oluyor tabii.. ha başarılıdır o ayrı.. -tüm ibneleri tenzih ederim, ayrıca-
  • şehr-i hüzün albümünün şaheserlerinden biri.... bunu dinliyorum en iyisi bu olmuş albümün diyorum.. sonra hayat bu işte yi dinliyorum.. yok yok en iyisi bu diyorum.. sonra berikini dinliyorumm.. aa en iyisi buymuş haksızlık yapmışım diyorum... öyle de dönek yapmıştır bu şarkılar beni.. o derece...
  • gitarları gömdük isteyen duyar
    zaten gömmesek radyomu çalar
    yaylıları açtık her tarzda insan doyar
    introyu tekrar ettim midi kıvamında ki şarkı hit olmaya böyle koşar
    vokali arabeske dayadım ki sözlere de ne güzel uyar
    klibi biraz dark ettim ki 13 yaşında emo da kanar
    hatta maskeler takanlar var ki zaten ruhunuzda var
    bence manga kendine mi yazık ediyor yoksa birisi mi mangaya yazık ediyor zamanı gelince eminim manga da bunu gereken sorumlusuna sorar.

manga duy sesimizi....

demek istediğim sürekli tv, radyo da duymaya hazır olduğumuz yazık şarkı...
  • manganın ahımı aldığı parçadır. ah manga, sen ne yaptın öyle, nasıl kıydın bunca cana, nasıl yaptın nasıl...
  • arabada son ses müzik dinlemeye şiddetle karşı olan ben bile bu şarkı çıktığı anda beyaz şahin içindeki o 5 genç gibi oluyorum ve veriyorum müzüğü, veriyorum dıp tıss'ı.
hesabın var mı? giriş yap