• müptelası olunacak üst düzey bir televizyon dizisi. kimse itiraz etmesin ankara da emniyet teşkilatı da gerçeğe en yakın haliyle yansıtılmıştır. umarım rating değerleri hep yüksek kalır da diğer bazı şukela diziler gibi yayından kaldırılmaz. sikik memoliyle götüme benzeyen senaryoya sahip arka sokaklarla kıyaslanamaz bile. eskiden bir iz peşinde vardı en azından oyunculuk ve senarosu güzeldi bari o diziyle kıyaslayın lan denyolar.
  • vay arkadaş gece 4 olmuş ben izlediğim bölümün tekrarını bi daha izledim.
    tanım: la ekini türkiye genelinde anlaşılır kılmak için lan olarak kullanan dizi.
  • "lan" kelimesi fazla kullanıldığı için eleştiriliyor ya anlamıyorum ben. yahu bu ülkede "lan" kelimesi noktalama işareti kıvamına geldi resmen. günlük hayatında her 3 cümleden 1'inin sonuna "lan" koyan zihniyetin, dizide fazla kullanıldığını eleştirmesi abesle iştigal ama neyse.
  • müziklerini pilli bebek yapıyor da bu kadar mı yapılır yahu. 3. bölümünün başındaki pavyon sahnesinde bile uzun geceler'in arabesk versiyonunu söylüyor şarkıcı hatun.

"yanındayken kolay elbet
    sen olmadan uyunmuyor."
  • türk televizyon tarihinin en gerçekçi dizilerinden biri gibi gözüküyor, diyaloglar, karakterler ve mekanlar açısından beni can evimden vuran dizi olmuştur. askerde olmam nedeni ile sadece bir kaç bölümüne denk gelmiş olmam ise şahsım adına üzücü bir durumdur.
    yıllar sonra gelen edit : evci izninde yazmışım bunu.
  • dördüncü bölüm fragmanında behzat'ın söylediği bir cümleyi ve söylerkenki yüz ifadesini düşünüp sabahtan beri kendi kendime gülüp duruyorum:

--- spoiler ---
    sorulara cevap ver la cikcik!
    --- spoiler ---
  • "bir gün istanbul'lu bir arkadaşla sohbet ediyoruz, dedi ki;
    ya n'apıyorsun ankara'da? bak burada boğaz var, oturup bekliyoruz...
    ben de dedim ki;
    güzel yapıyorsunuz da, ankara'da anıtkabir var, birinin de onu beklemesi lazım..."
  • "kaç yıllık müfettişim böyle sicil görmedim." cümlesiyle "kaç yıllık x'im böyle y görmedim." kalıbını hatırlatan dizidir.
  • geçen hafta izleyememiştim, gönül de girmiş senaryoya hatta puşt komşusuyla beraber. kitaba sadık kalınırsa demetevleri görebileceğiz demektir. merak içindeyim.

spoiler

akbaba'nın ihaneti bence bu bölüm ortaya çıkar

spoiler

edit: aha baharın metalci bebesi girdi sahneye iron maiden tişörtüyle. haahaha dizi gittikçe güzelleşiyor.
    edit2: behzat ç. yemek sevmez tost sever, kaşarlı.
hesabın var mı? giriş yap