• zagreb'de düzenlenen 1990 eurovision şarkı yarışması'ndaki açık ara en güzel şarkıdır. birinci olamaması ise zannımca yaşanan meşhur ses sorunundan değil, politik sebeplerdendir. zira toto cutugno'nun insieme'si, sanatçının da açık açık söylediği gibi avrupa birliği goygoyu yapan bir şarkıdır ve o dönemde buna çok ihtiyaç vardır.
  • yeni keşfettiğim, çok sevdiğim, ara sıra eurovision'u takip etmenin faydası harika şarkı.

ay büyüledi beni, sana getirdi
    sevinçle içtiğim aşk zehri
    göğsüm yansa, tenim kavrulsa da
    benim için bal gibi

gözlerin haydut, çaldı yalanlarla
    kalbimin kanını ve hayatını
    hüzündür yokluğun gecelerimde
    kör tutkunun iç çekiş ve göz yaşları

ve şimdi beni bıraktığın her seferde
    büyüyor büyüyor acı içimde

kör tutku, iç çekiş ve göz yaşları

kucakla beni öfkeli kasırgalarla
    volkan olsun aşkının ateşi
    sonra düşür ağına, öp beni
    gidersin dudakların susuzluğumu

http://anilozbek.blogspot.com/…-moreno-bandido.html
  • 1990 eurovision şarkı yarışması'nda ilk sırada yarışmış, 5. olmuştur. o zamanlar yugoslavya'da olan zagrep'te ilk çıktıklarında bir sorunlar çıkmış bir sesler gelmemiş o yüzden durup tekrar başlamışlardır şarkıya.
    grup vitamin de şaşırmayın adıyla coverlamıştır bunu ayrıca.
  • erasmus'la falan ispanya'ya giderseniz eğer, muhabbet açmanın ilk yöntemlerinden biri. önce ispanyol versiyonu hatırlatacaksınız sonra aşkın nur yengi'nin versiyonunu göstereceksiniz. ha ingilizceniz bizim aranjman merakımızı açıklamaya yetiyorsa müziğe meraklı bir ispanyol ablamız ile muhabbet kurmanız işten bile değil.

not: arkadaşım evlendi.
  • 2012 eurovision'u geride kaldı ve hala bu yarışmaya katılan gelmiş geçmiş en iyi şarkıdır.
  • azucar morenonun eurovision'da kendi çaplarında basarı elde edip tanınmalarını saglayan parca olmakla beraber askın nur yengi tarafından zehir gibisin adıyla coverlamıstır.
    sozlerini de yazalım da tam olsun:

luna me embrujó y me llevó hasta ti
    veneno del amor que yo feliz me vi
    y aunque mi pecho ardió
    y me abrasó la piel
    me supo dulce como la miel.

tus ojos bandidos robaron con cuentos
    la sangre y la vida de mi corazón
    tu ausencia en mis noches
    provoca lamentos
    suspiros y llantos de oscura pasión.

y ahora cada vez que de mi "lao" se va
    siento el dolor crecer más y más.

así que abrazame con furia de huracán
    que el fuego de tu amor
    sea como un volcán
    y luego bésame átrapame en tu red
    que al fin tus labios colmen mi ser
  • eurovision adı verilen şarkı yarışması filan olmayan sikimsonik eğlenceden çıkan nadide eserlerden biridir bana göre... azucar moreno deyince de her daim hatırlanacak şarkıdır.
  • bir sarkinin "aman eurovision'luk olsun, o senenin trendine gore olsun, iki kiz bir de gay olsun, yarisi ingilizce yarisi fransizca olsun, araya hedef ulke dillerinden merhaba filan da diyelim, onlar da puan versin" seklinde yapilmadiginda eurovision gibi bir yarismadan bile klasik cikabileceginin kanitidir bu sarki. bu bir, domenico modugno (volare) iki, abba üç, patricia kaas dört, ve amina bestir gozumde. isin ironisi de abba disindaki hicbiri de birinci olamamistir.

aslinda seninle bir dakika'yi da katsam iyi olacak, ama o gorusum objektif olmayabilir tabii ki .

ve evet le clandestin ilavesi ile secret garden elbette altı.
  • eurovision performansları güzel güzel olmasına da bütün şarkı boyunca hatunların koltuk altlarını görmekten gına getirmiştir.

burda görmüyoruz en azından: http://www.youtube.com/…6cj9pk38bck&feature=related
  • sezen aksu ve sertab erener'in playback yaparak dans ettikleri bir sarki olmus zamaninda: http://www.youtube.com/watch?v=jerqm6l7r0e

ayni zamanda, 1990 degil de baska hangi senede girse kazanirmis adeta, o derece etkileyici bir eurovision sarkisi.
hesabın var mı? giriş yap