• bu aralar ankara'da çok moda olduğnu düşündüğüm şey.
  • çok iyi de oldu çok güzel iyi de oldu, ne cici :/

babet kadar anatomi embesili bir ayakkabının mucidinin hayatında hiç ayak incelememiş bir gerizekalı olduğuna bire on koyuyorum. o iyi zımparalanmış suntalam kılıklı tabanların giyen herkesi bilaistisna paytaklaştırmasından zaten geçtim de; insanı sürükleyebildiği ruh halleri ve hormonal dengede yarattığı devinim de epey enteresan olabiliyor. mesela ben babet giydiğimde kendimi hamile zannediyorum? dikkat ettim hep böyle minik, tedirgin adımlar atıyorum, ihtiyatla yürüyorum, bebeğime bir şey olmasın diye. ardından bir oturaklı haller geliyor bana, lanlı lunlu konuşurken kendimi tasvip etmiyorum. üstüne bu akşam yemekte kendimi "yok ben içmicem" derken yakalarsam yarın "sözlük bana koca bul lan allahsız" başlığına nasıl abanırım belli değil.
  • alttan azıcık da olsa topuklu olanları fena değil de, bir de bunların pisi-pisiye (hani şu bale yapanların giydikleri) benzeyenleri var. tabanı kağıt gibi, üstü de lastikli çarşaf gibi ayağı sarıyor: işte onlardan nefret ediyorum. aksi gibi bu sene de herkesin ayağında bunlardan var. normal babetler bile can sıkıcı olabilirken, bu ultra babetler iyice fena. giyen istisnasız herkes yan yan hamile gibi yürüyor, paytak paytak...
  • gayet şık bir ayakkabı türü benim gözümde. üstüne de diz boyunda bir etek giyilirse eğer çok beğeniyorum ayol.
  • şu kadarcık bile (baş parmağımı işaret parmağımın ucuna koyarak gösteriyorum)topuğu olmayanları var bunların. çorap gibi onlar, patik gibi. onlar hariç gayet güzel bir ayak giysisi babet. onlar hariç, çünkü onlarla yürümek de en az topuklu ayakkabı ile yürümek kadar zor. zira hiç mi hiç topuğu, yerden yüksekliği olmadığı için yürürken insanın ayağına yerdeki taş ve benzeri herşey batıyor, asfaltın sıcaklığı bile hissediliyor.

bir de birşey rica edeceğim, beğenmiyor bile olsanız çok da ağır saldırmayın babetler hakkında nolur. saldırı yoğunluğu ugg'a dönecek diye aklım çıkıyor.
  • bu ayakkabı modeline bu ismi kim vermiş, neye göre türetmiş aslında ben bugün bunu düşündüm (ayakkabı alışverişindeydim belirtmezsem ölürüm). misal annemle bakıyoruz ben hiç bişi beğenmeyen bir insancık olduğum için sadece duruyorum annem ha babam bişiler deniyor.

en sonunda konuştukça anladım annem "babet" demekte zorlanıyor. vurgu garip garip yerlere kayıyor, sonra o bişiler daha denedikçe ben uzun uzun "babet babet babet..." diye tekrarladım içimden sonra sessiz dudaklarımı kımıldatarak tekrarladım; en az iskarpin kadar saçma ve zor bir kelime geldi. bu lafı şurda birkaç sezondur (moda olduğundan beri) kullanıldığına göre bu tip ayakkabılara daha önce ne denirmiş onu düşündüm.

converse o isimle çıkmadan önce, biz çocukken top oynardık o tip ayakkabılarla; şimdi en aşağı 100 tl olan bir çift converse o zamanlar sokakta eskitiyoruz diye pazardan alınırdı. e o zaman neydi bu ayakkabının adı??

neyse ne model olarak yukarda beğendiğim ve beğenmediğim özellikleri sıralanmış entryler var. ben ismine takılmıştım, bu entryde de buna dikkat çekmeye çalıştım. saygılar, sevgiler, esenlikler dilerim...
  • hayvanlar aleminde kedi neyse bence ayakkabılar aleminde de babet odur. arkadaş bir pabucun karakteri kişiliği olur mu? holey hiç vurmuyo ayağımı diye bağrına bastığın babetin iki gün sonra aniden ayağını rendelemeye karar vermesi başka nasıl açıklanabilir? ya geçen sonbahar daha da giymem bu iblisi diye bir kenara bıraktığın babetin ertesi yaz "baba vallahi bu yaz keyfim yerinde, sen takıl" dercesine dünyanın en rahat ayakkabısına evrilmesi? ya da aynı modelin sağ teki baş parmağı kanırtırken sol tekin de ayağın arkasını kanatması? öyle desenli mesenli sevimli durduğuna bakmayın resmen kin tutuyor, plan yapıyor, günü gününe uymuyor bu meretin.
  • kapri olmadığı müddetçe, dar paça kot pantelonun altında inanılmaaaazz korkunç duran bişey..

biz ey türk kadınları..
    biliyorum, 48 beden popomuzla (popomundo), dapdar kesim kot pantelon giymeyi seviyoruz..
    lakin onun altına, tabanı dümdüz, incecik babetleri çekince, nası anlatsam ki.. teletabilere benziyoruz/benziyosunuz..

etmeyiniz.
    babetlerinizi, kapri pantollar ve etek/elbiselerle değerlendiriniz..
  • babet hakkındaki fikirlerimi daha önce belirtmiştim. dünyanın en rahatsız ayakkabısı evet. toplam ayakkabı sayımın yüzde birini kaplıyo babet sayım. 2 denecik babetim var. gel gelelim ne zaman babet giyiyorum? bakkala giderken. evet abicim babet giymesi kolay bişe bi tek o işe yarıyo. onun dışında hiçbir kıyafetle güzel olmuyooo, olamıyo. kabul edelim türk kadınları olarak çok azımız selvi boylu al yazmalı. bu nedenle hele ki kaprinin altına bebet falan, sakın ha. boyu 1.70 in altındakiler zaten asla kapri giymesin. hayatımda daha korkunç bir görüntü gördüysem o da dar paça kot altına ugg'dur.
    kapri ve babet, türk kadınının uzak durması gerekenler listesinde başı çeker.
  • insanların zevklerinin ne kadar farklı olabileceğinin bir başka kanıtını sunan ayakkabı.

bence 1-2 tanesi dışında her tarzdaki kıyafetle mükemmel uyum sağlayan, topuklu ayakkabıdan çok daha seksi bir görüntü veren bir şey babet.

siz asıl şu yaz geldi ayağına yatıp giydiğiniz dolgu topuklu terliklerden vazgeçin acilen. en güzel kadını bile teyze moduna sokar şerefsizim.
hesabın var mı? giriş yap