• asıl başlık "askeriyede panoya asılan en saçma kullanım talimatı" olacak başlık.

bence en saçması "tv kumandası bakım ve kullanımı talimatı" 1.5 sayfa yazmışlardı içeriği neydi merak edip de bakmadım.
  • askeriye mantıklı veya mantıksız kurallardan oluşur. terli terli su içmeyeceğim diye kağıt imzalatmışlardı amk. ama ordaki seviyeyi görünce ne kadar doğru yaptıklarını anlamıştım.

edit: imla.
  • (bkz: foolproof)
  • sıralı tam metin

--- spoiler ---

37.hamamda arkadaşlarımla şaka yapmayacağım

--- spoiler ---

24-25-26-27-28. maddelerde özellikle kapalı mekanlarda sigara içmek yasaktır demektedir ama takip eden 29.madde de "biliyoruz ne kadar yasak olsa da o sigarayı içeceksin bari yanık sigarayı pencereden dışarı atma" talimatı içerir.
  • savcı sana mahallede alkol komasına girip ölen adam için "bu adama alkol içmeyeceğini tebliğ ettin mi?" diye sormaz ama bölük komutanına sorar. söyleyeceğim bu kadar varın bu sorunun türevlerini düşünün.
  • askeriyede emir, talimatsız ışık bile açamazsınız. ışığı açıp kapatacak sorumlu bile o talimatta yazılı. yani ışığı açtığın ya da kapattığın için bile başın belaya girebilir. tv kumandası için talimat olduğunu yazmışlar. boz bakalım o kumandayı ne oluyor?
  • -terli terli su içmicem
    -banyoda kayıp düşmücem
    -çarşı izninde yol ortasında yürümücem
    -hamamda şakalaşmıcam
    -yağmurlu havalarda yıldırım çarpmıcak
    -küfür argo konuşmucam
    -üst amir kaldırır ast amir domalır
    -üst amirin odasına girerken üç beş saniye beklicem
    -komutanın odasına kalem defterle gircem
    -sokakta sakız çiğnemicem sigara içmicem
  • silah boş dahi olsa arkadaşıma doğrultmayacağım.
  • kazayı önlemez sadece sorumluluğu üstünden atar pek sevgili subayların
  • askerde yazıcıydım bölük astsubayı `:saçak altından yürümeyeceğim eğer yürürken kafama kiremit düşerse sorumlusu benimdir.` diye tebliğ belgesi imzalatmamı istemişti.
hesabın var mı? giriş yap