• --- spoiler ---
    74. bölüm fragmanı içimde "lan yoksa süpriz mi yapıyorlar bize, yine öpüşüyor bunlar?!?!!!!1!birbir" hissini uyandırmıştır.
    --- spoiler ---
  • behlul'e kin kusan sozluk camiasini anlayamamaktayim sozluk. behlul tovbe etmis, yola gelmistir, hayatini ziyagil ailesinin mutluluguna adamistir. adasin zaten essoglu, baska bi hayri yok dunyaya.
    nankor kedi bihter yedigi haltlar yetmezmis gibi daha da ortaligi karistirmakta, ates topu seklinde zip zip ziplayarak yeri gogu kavurmakta. hirsindan gozu ne cok minnet duydugu ednan'i, ne kardesini gormekte. mutlu degilsen, bosa adnani git yoluna, bitterim. sana daha gencinden, daha sarisindan pipi mi yok.
    firdevs hanim bu isi boyle birakmazdi ama hindistan ceviziyle rahati yerinde oldugundan, bombanin ustunde oturuyor uslu uslu. hindistan cevizini bulmayaydi, gerekirse cia'yle baglantiya gecer, hallederdi bu isi.
    diziye genel olarak kin kusan camia, sozum sana. begenmeyen izlemez kardesim. bin tane dizi var tv'de, ne izliyoruz, ne adini aniyoruz. bak hanimin ciftligine: 400 sozluk entrysi var topu topu. buraya aman da cok banal mealli 1000 tane entry doldurun, sonra da ik bik tuh kaka, geeeeeec.

edit: bolum 75 itibariyle, allah belani versin behlul ibnesi
  • oyunculuklarin karakterlerin altinda ezildigi dizi. replikler agir kaliyor, kaldiramiyor cizilen karakterler, tasiyamiyorlar ustlerinde. ozellikle beren saat olaganustu guzelligi olmasa sanirim altindan kalkamazdi bihter'in; cunku replikleri havada asili kaliyor bazen. bihter adeta gucu temsil ediyor orada. beren'in daha da guclu bir performans gostermesi lazim artik. annesinden bile daha tehlikeli biri haline geliyor bu kadin. isler iyice karisiyor ve dozunu asacak hale getiriyor onu. hikaye bihterden baskasi degil. hersey o!
    kendini yaralamali, yaralarini gostermeli. deliler gibi bos bos bakmali, ses tonunu degistirmeli, seytani planlar yapmali. ''benim olamadi onun da olamasin.'' diye geceleri sayiklamali. binbir turlu yalanlar soylemeli, herkesi parmaginda oynatmali ve en sonunda delirip intihar etmeli. siddetini iyiden iyiye arttimasini umuyorum. ve gene de kendini etrafindakilerin hala ona saygi duyacak hale getirmesini istiyorum. kibar kibar gozyaslarini silecek kadar onurlu bir durumda olmasin; onlari ya sonuna kadar akitsin gostere gostere, ya da hic ziyan etmesin.
  • bu nihalcik düşmüş ç*künün derdine behlül behlül diye koşuşturuyor etrafta..bu kızın ygs'si lys'i yok mu?..lan kız sürekli evde..ne bir dershaneye gideyim, ne de bir eve özel ders hocası gelsin..barajı geçemezsen ikinci sınava giremezsin nihal ziyagil haberin olsun..ha özel üniversiteye gideceğim diyorsan ona da bir puan gerek be güzelim.yattığından yerden girilmiyor..tutmuşunuz bir matmazel piyanodur,fransızcadır kız azıcıkta matematik,fizik öğrensin..sınavda piyano notası sormayacaklar nihalll..ağlarsın sonra sınav günü geldiğinde,ayılıp bayılırsın..sevgili ednan burdan sana sesleniyorum kızını dövmeyen dizini dövermiş..dur gerçi sen daha karına sahip çıkamyorsun pardonn unutmuşum..
  • nihal karakterinin kezbanlıkta tavan yaptığı dizidir.behlül ile nihal seviştikten sonra sabah nihal'in tepkisi ay yüzümden anlaşılır mı? behlül, nihal'in yüzüne işaret koydu sanırım.kaçıncı yüzyıldasın kızım huhu saat 07.00 uyanınız. günaydın.
    behlül'ü de midem kaldırmıyor artık. bihter herkese veriyor diye kızın ahını aldık. behlül tüm diziye geçiriyor mübarek. kolla götü bülent.

birde hizmetçilerin kendini köle sandığı dizi. yiyip, içip bir osurmadıkları kalıyor hepsinde bir sızlanmalar ağlamalar çözemedim bunları.
  • bihter ne zaman ud çalmaya başlayacak diye düşündürten dizidir. çünkü kitapta böyledir, nihal piyano çalarken bihter de ud çalmaktadır. bihter'in ud çaldığı sahneleri görmek istiyoruz. nihal'inki enstrüman da bihter'inki düdük mü?
  • şu an kanal d'de eski bölümlerinden birine denk geldim, baktım da bu adnan sadece bihter konusunda değil hep andavalmış. behlül kızın teki ile nişanlanıyor, nihal zırıl zırıl ağlıyor. adnan çıkmış neyin var, niye ağlıyorsun, annesini mi özledi acaba, dikkat çekmek mi istiyor acaba diye dertleniyor. iki günlük karın, bahçıvan, hizmetliler, hatta yavru vatan kıbrıs'takiler bile ne olduğunu biliyor, sen hala bik bik bik! allah senin cezanı versin adnan, o kafayla onca parayı nasıl kazandın sen? başına gelen her şey müstehak sana be adam, bu kadar salak olmanın bir cezası olmalı.
  • alışveriş merkezinde iki gencin harddiski diziyle doldurmaktan bahsederken ordaki bir amcanın ilginç yorumunu alan dizi;

genç1: düşünsene aşk-ı memnuyla dolduruyoruz ehehe
    genç2: .......
    amca: adamı gabız eder*
  • beşir yine eski beşir. adam ölüm döşeğinde hastanede bile pencere buldu röntgenleyecek, insaf be.
  • diziyi açar açmaz yunus emre kültür merkezi'ni görmemle sevindirik oldum. nikah kıyıldı galiba, kaçırdım başını. ah be 3 senem geçti orda, duygulandım birden...
hesabın var mı? giriş yap