• yarak kürek bir insanın yapacağı eylem.
    bir arkada$ınız vardır, birisinden ho$landığını söylemektedir size, ve siz kalkar, "aha gidiyo lan, ben davranayım önce, mnskrm" deyip, atılırsınız öne, ne olursa olsun diyerek. ve üzülerek söylüyorum, ayıp edersiniz, bırakın sevsin insanlar birbirlerini, ho$lansınlar, ne biçim hareket lan bu böyle...
  • arkadaşını ezip geçmek demektir. sonrasında tartışılması gereken ise bunun nasıl bir arkadaşlık olduğudur.
  • $erefsizliğin tanımıdır.
    aklı başında, biraz onuru ve gururu olan her insan "ulan arkadaşımın yüzüne nasıl bakacağım" diyen her insanın sakınması gereken eylem.
  • flörtöz insanların, hatta kendisine bu damgayı yakıştırmayan bazı insanların da, karşı cinsle iletişim kurma yöntemidir "yazmak" veya daha kibar tabirle flört etmek. karşı cinsle adam gibi muhabbet etmeyi de, arkadaşlık etmeyi de bilmezler. onlar için tek ilişme yolu budur. eğer böyleyse arkadaşımızın kafasını kesmeden önce bi durup düşünmeliyiz arkadaşımız hakkında, "bu herif/karı böyle biri mi?" diye.. cevap olumsuzsa kafasını kesmeli, olumluysa "benim ne işim var bu hıyarla/kevaşeyle?" demeliyiz.
  • gavur skank kelimesini bu işe gönül (kuku) vermiş kadınlar için icat etmiştir.
  • şiddetle uzak durulması gereken eylem. hele birde bu bahsi geçen arkadaş çok yakın bir arkadaşınızsa, aklınızdan bile geçirmemeniz gerekendir.
  • arkadaşı gaza getirip, daha aralarındaki ilişki olgunlaşmadan çıkma teklif ettirip red cevabı almasını sağlamak da, bu durumda yapılacak en içten pazarlıklı hareketlerden biridir.

(bkz: peder, ben günah çıkarmak istiyorum)
hesabın var mı? giriş yap