• aynı aktiviteyi balıkesir'de yapması durumunda sadece 150 lira verecek futbolcu. o da; feribot+benzin+ yörsan tost,ayran+sinema(sabah 11:45 seansında kimse olmuyor...tek başına izlerdin)

edit: bandırma'dan daha ucuz ve daha kısa hatta.
  • şimdi kendi ile ilgili yapılan sinema kapattırma haberine atlayan sevgili dostlarım, sözlükdaşlarım, romalılar;

ilgili haberde dikkat etmeniz gereken noktalara parmak basayım, kocaman harflerle olmasa da sözlükte,

1 - haberi yapan gazete "{[(caps)]}" hürriyettir."{[(caps)]}"
    2 - kapatılan sinemaya arda turan, sinem kobal ve "arkadaşları" gitmişlerdir.

yarın öbür gün (bilemediniz bugün) biz o sinemaya davetli idik. 30-40 kişilik arkadaş grubumuzla sinemanın davetlisi olarak gittik gibi bir açıklama gelirse ne diyeceksiniz? yalancının şahı olan bir müsvettenin dediklerine kanıp sevilen bir oyuncuyu yermeye utanmayacak mısınız?

ha gazetenin dediği gibidir belki, iki kişi gidip kapatmışlardır, ayıp demekten de üşenecek değiliz.

gg notu: yalancının şahı olan müsvetteden kasıt hürriyet değildir. mesela kabilinden bir örnektir. :)
    tanım notu: arda 10 numaradır...
  • bir sonraki gösterişli jesti ise sinem kobal'ın bahçesine rönesans italya'sından görekemli bir çeşme fiskiye replikası koydurtmak olacak herhalde. yani madem mafyavari bir hezeyanla sinema salonu kapatmış, sinem'e tebriklerini de ancak bu şekilde dile getirebilir

ingiltere'ye falan gitsin şöyle aston villa, tottenham gibi hedefi olan ama gittiği her yerde olimpos dağında zeus'un yanındaki koltuğun teklif edilmeyeceği bir takıma da yol yakınken paçasını kurtarsın. yoksa aramızda kaybolup gidecek zavallı
  • sevgililer günü hediyesi olarak da sevgilisinin oynadığı bu filmin ilk hafta biletlerini komple satın alacakmış, maksat gişesi yüksek gözüksün..
  • "millet ne idealistmiş de haberimiz yokmuş" gerçeğini bizlere gösteren futbolcu. adam bastırmış parasını ve bir jest yapmış. film, sevgilisinin oynadığı film. yani milletin sinema seyretme hakkını gasp etmek gibi cümleler kurulmuş. ona ne diyeyim bilemedim. sinem kobal da ne büyük insanmış. romantik komedi filmini izlemek için yıllarca çalışıp didinmiş, ancak arda turan gibi bir para babası tarafından bu hakları gasp edilmiş emekçi insanlarımız varmış. nerede insan hakları he? nerede bir insanın sinemaya gidip sinem kobal filmi izleme hakkı? abicim ben de kapattıramıyorum sinema ama bu kadar gerilmiyorum sizin gibi...
  • tam biletin 14 tl olduğu bir sinema salonundan 140 tane bilet alıp, 1960 tl verdiği iddia edilen futbolcu.

sonuç olarak hürriyet türkiye'nin gündemini belirleyen bir gazete, ercan saatçi olsa da olmasa da bu böyle, ama yine de bir galatasaray'lı olarak bu haberin doğru olmamasını dilerdim zira çok paraya sahip olmanız bunu görgüsüzce harcamanız gerektiği anlamına gelmez.
  • arda'nın hareketlerini çok eleştiriyorum. adeta "beni tüm türkiye sevmesin, sadece galatasaraylılar sevsin" gayreti içinde. tabi ki kendi tercihidir. ama maço tavırları ona yakışmıyor.

sinema kapatma haberi ise çok anormal değil. kendimi arda'nın yerine koyuyorum. yapar mıydım? yapmazdım. ama sinema izlerken arda'ya biri laf atabilir, arda'nın sevgilisi olduğu bilinen sinem kobal'a (filmdeki haline) laf söyleyip kasıtlı olarak arda'yı sinirlendirebilir, vs.

mütevazi olmak, halkın arasına karışmak çok güzel tabi. doğrusu bence de odur. ancak arda gibi çok ön plana çıkmış/çıkarılmış bir isim, hem olumlu hem olumsuz hedef haline gelmiş bir isim için çok da anormal bir davranış değil. yadırgamamak lazım.
  • sevgilisi *, kendisi ve arkadaşları* için bir sinemanın bir salonunu yine sevgilisinin oynadığı film* için kapatmış futbolcu. şimdi ben anlamıyorum niye eleştiriliyor bu adam. misal bizde bazen dernek, arkadaş grubu falan için yapıyoruz arkadaşım böyle şeyleri hiç de kendimizi görmemiş gibi hissetmiyoruz. sinem kobal'ın 20 arkadaşı arda turan'ın 20 arkadaşı gelse yapar sana nerden baksan 40-50 kişi, grup indirimi diye de bir şey var üzerine biraz daha verip topluca keyif yapmışlar niye sorun oluyor bu anlamak mümkün değil. hadi diyelim ki sadece iki kişiler başka da kimsecikler yoktu, burda tek eleştirim niye capacity avm olurdu sadece. sevgili ile baş başa keyifle şarap yudumlayarak bir başınıza film izleyebileceğiniz nice cep salonları var memlekette mis gibi deri koltuklar ile hem de... param olsa, sevgilimin filmi çıksa bende futbolcu olsam o gün capacity'i tümden kapar film izledikten sonra bir de alışverişe çıkardım boş avm'de...
  • sevgilisinin de içinde bulunduğu bir organizasyona belki isteyerek belki istemeden katkıda bulunan futbolcu. sevgiliniz yazar olsa, kitap yazsa, kaç tane alırdınız? yüz belki ikiyüz tane değil mi?
    olaya bir de bu perspektiften bakın.

dipnot: bu entry tanım olmadığı gerekçesiyle ispiyonlanmış. evet tamam burada haklısınız ve tanım haline getirip canlandırdım lakin bu başlıkta milyon tane tanım olmayan entry var. beğenmediğiniz entryler haricinde de bu hakkın kullanılması daha güzel bir dünyada yaşamamızı sağlamaz mı?
  • bugun bir sinema salonu cikip zararina 2 liraya sinemamizi kapatabilirsiniz dese sinemanin onunde kuyruk olacak insanlarin elestirileriyle, her ne kadar kendisine gicik olsam da, gereksiz yere taslandigini dusundugum futbolcu.

senin icin 2 lira neyse onun icin 2000 lira o. standartlar farkli.
hesabın var mı? giriş yap