• altyapidayken soyle bir anektoda sebebiyet vermis oyuncuymus. 2000'ler basi barcelona teknik direktoru sera ferrer sanirim. simdiki teknik direktor guardiola barcelona'da son demlerinde. xavi yeni yeni forma giyiyor. iniesta altyapi'da. ibrahim uzulmez overmars'in sagindan atip solundan geciyor. *

malum guardiola, xavi, iniesta ayni mevkilerin adamlari. bi antreman sonrasi guardiola xavi'ye 'tamam sen beni yedek kulubesine yolluyorsun, giderim. ama altyapida bir iniesta var ki o hepimizi tarihe gonderecek.'

ya hayat iste o hepsini tarihe gondermedi ama hep beraber tarihe gectiler.
  • nur yüzlü bi topçu. imam hatip mezunu olabilir.
  • kendisini izlemeyenler xavi ile karıştırıp tek meziyetini pasları ve oyun görüşü sanıyor.

iniesta'da hız, dribling, pas, bitiricilik, adam eksiltme, oyun görüşü, zeka ne ararsan vardı. 33 yaşında bile driblingle çatır çatır adam eksilten topu hücuma taşıyan bir orta sahaydı. tarihte onun kadar kolay adam geçip onun kadar iyi dribling yapan başka bir 8 numara yoktur. adam eksiltme ve dribling özellikleri birinci sınıftır. pas ve oyun görüşüne zaten diyecek hiçbir şey yok.

iniesta sadece pas arası ve uzun pas yapan ara sıra hücuma çıkıp sürpriz goller atan 8 numaralardan çok daha fazlasıdır.
  • biz gerçek futbolu yeteneği izledik gerçek ronaldo ve zidanelarla şimdi ise bir makine çarkı dönüyor ortada ve bu çarkın en uyumlularına iyi futbolcu deniyor. iniestayı da beğenirim ama futbolun ruhu bu tip futbolcularda bulunmuyor. bir tek messiden futbol ruhuna uygun hareketler görebiliyoruz o da öyle bir makinenin içine sıkışmış ki onun dışına çıkınca büyüsü bozuluyor. kısacası ben makineyi değil insanı tercih ediyorum. her zaman ezbere hareketler yapan değil de ezberin dışına çıkanı.
  • suratına nur inmiş barcelona futbolcusu. bu adam türkiye de yaşasa zorla kuran kursuna yollarlardı.
  • tatildeki halini üstün ispanyolcam sayesinde sizin için çevirdim dostlar. buyrun:

http://i30.tinypic.com/2vwbwgx.jpg
  • kaleyi karşısına aldığında 90'a pas vermeyi denese her vurduğu gol olabilir.
  • tokyo metrosundaki fotoğrafıyla bize yine yeniden halktan biri olduğunu kanıtlamıştır. daha önce de dayımlara gelip yatıya kalmıştı:

iniesta dayımlarda
  • hediyedir satılamaz. xavi ile birlikte verilir. para ile satılmaz.
  • messi veya c.ronaldo gibi futbolcular bir maçta veya bir sezonda 3 5 kişilik oynayabilen futbolculardır. fekat bu adam bildiğin zidane ın daha modernidir, 3 5 kişilik oynamaz 10 tane adamı oynatır. 10 aralık 2011 real madrid barcelona maçı çok küçük bir kısmı görüldüğü üzere, bu çok beyaz adam, real madridin tek eksiği ve barcelonanın tamamıdır.

hatta zö sebebi olacaksa bile, dünya üzerinde aktif olan en iyi futbolcudur.
hesabın var mı? giriş yap