• alex, fenerbahçe'nin gelmiş geçmiş en iyi yabancısıdır. oynadığı her sezonda takımın haklı lideri olmuştur. bir futbolcu olarak sofistike ve karakterli bir insandır. takımda bulunduğu sürece hep ön planda ve lider pozisyonunda olmak istiyor olabilir, bu da onun haklı tercihidir; çünkü o yeteneklere sahip bir isimdir. belki şimdi ayrılma zamanı gelmiş ya da yaklaşmıştır. bu konu tartışılır; fakat tartışılmaz bir şey vardır ki o da alex bu takımdan eğer gidecekse hakettiği şekilde, bize yaşattığı güzelliklere yakışır şekilde gitmesidir. alex'i her zaman seveceğiz...
  • hala fenerbahçe'nin en iyi yabancısı olduğundan bahsedilen oyuncu. takımında altı sene futbol oynayan, bu süreçte iki şampiyonluk, üç ikincilik gören, şl çeyrek finali oynamış efsane kadroya kaptanlık eden adam kendi öz çocuğun değil de, aykutlar oğuzlar öz çocuğunsa bir gariplik vardır bu işte.
  • alex, türkiye liglerinin gelmiş geçmiş en başarılı futbolcusudur. hakettiği saygı gösterilmelidir. aykut alex çatışmasını kazananı olmaz.
  • alex de souza > aykut kocaman

ateşle oynama aykut hoca. başarısızlığına başka kılıf bul.
  • (bkz: #19907736)
  • tercih etme noktasına gelinirse, gözüm kapalı aykut kocaman'a karşı tercih edeceğim adam
  • kendisi hakkında çok uzun bir entry yazmak isterdim ama düşündüm ki; ne yazarsam yazayım bir şeyler eksik kalacak, tam oturmayacak. sonra kendisini tek bir kelime ile özetlemeye kadar verdim; "efsane."

eninde sonunda fenerbahçe'den ayrılacağını biliyoruz zaten, herşeyin sonu olduğu gibi, alex'in de sonu olacak tabi. ama bu taraftar, kendisinin bize yaşattığı hazzı, attığı çalımları, verdiği pasları, çektiği şutları, o meşhur gol sevinçlerini, gülümsemesini unutmayacak...

şimdi yönetime seslenmek istiyorum; biz zamanında okocha'yı da sevdik böyle büyük paraya sattınız biz doyamadan. eleştirmiyorum, o zamanın şartlarına göre doğru bir hareketti belki de. sonra rapaiç'i sevdik böyle, onu da sattınız. arada çok sorunlar oldu, bilen biliyor... sonra ortega geldi, çok sevdik ama haketmediği şekilde gönderildi... ve de pierre van hooijdonk, 2 sene kaldı, 2 şampiyonluk kazandırdı ve 2. senesinin sonunda dışlanarak ayrıldı takımdan...

sevgili yönetim; bari alex'i yani fenerbahçe ve türk futbol tarihi'nin en başarılı yabancı futbolcularından birini, bir efsaneyi hakettiği şekilde uğurlayın... onu başta kendiniz olmak üzere kimseye yem etmeyin... size ve kendisine yakışanı yapın...
  • kendisi benim zaman ötem olmuştur.

dia ve stoch transferlerinden sonra alex eleştirilmeye başlandı. neden? kendisi maldonado baroni deivid isimlerini getirtirken kulübe, bu sefer aykut kocaman gibi bir kocaman adam çıktı ve 5 senede 1 şampiyonluk tarihini hatırlattı. değişmeliyiz dedi. dia ve stoch gibi fenerbahçe'nin belki lazetiç'ten sonra görmediği koşan pres yapan oyun açan deyim yerindeyse bir ingiliz gibi koşturan adamın varlığını gördü. oysa brezilya'dan topçu gelseydi, durağan oynasaydı, alex batmayacaktı göze.

ama dia ve stoch alex'in hantallığını gözler önüne koydu.

haliyle;

bekir, önder, baroni, santos, bilica, deivid, selçuk gibi isimler de sorgulanmaya başlandı.

bu ne demek oluyor?
    bir şeyler değişiyor ve brezilyalı çiftliği olmaktan vazgeçiyor fenerbahçe. koşan dinamik bir takım silüetine doğru ilerliyor.

unutmamak lazım ki

anelka'yı takımdan yollatan da alex'ti.
  • gerçek bir futbol profesörü. oyunu oynarken en az sıradışı yeteneği kadar -hatta belki yeteneğinden bile daha yoğun şekilde- zekasını da kullanan bir adam. ayrıca liderlik özelliği son derece yüksek, karakterli, alçakgönüllü ve bir o kadar da başarıya aç ve hırslı bir insan.

kendi blogunda takımdaki eksiklerle ilgili olarak dile getirdiği tespitlerin de her zaman yüzde yüze yakın doğru olduğunu düşünürsek, harika bir teknik direktörün taşıması gereken özelliklerin hemen hepsine sahip olduğunu düşünüyorum.

kendisi ne zaman uygun görüp futbolculuğu bırakırsa, onu ertesi gün fenerbahçe'nin teknik direktörü olarak görmek istiyor fenerbahçe taraftarı. önünde heykelinin bulunduğu mabede` :fenerbahçe şükrü saraçoğlu stadyumu` bu kez takım elbisesi, gözlüğü ve yanından hiç eksik etmediği karizmasıyla birlikte girerken. kendi paşa gönlü bırakmak istemedikçe de başımızın üstünde yeri vardır, nokta. an itibarıyla başka kimsede olmayan böylesine büyük bir kredisi var onun gerçek fenerbahçe taraftarı gözünde.

fenerbahçe kaç dönemdir içinden böylesine önemli bir bayrak adam çıkaramamıştı. son iki-üç sezondur suyu gittikçe ısınan yönetime taraftar adına bir çağrıdır: bu adama vefasızlık edilmesin. zira zamanında "kaptan kaptan" diye bağrımıza bastığımız, ancak yollar ayrıldıktan sonra her fırsatta fenerbahçe'ye yapmadığı çirkeflik kalmayan şeş-i beşlerden çok daha karakterli, çok daha onurlu bir adam o. bizlere göre de sizin alayınızın toplamından daha fenerbahçelidir. zira takımını en çok seven görevini en iyi yapandır.

alex bugüne kadar görevini gereğinden fazlasıyla, layıkıyla yapmıştır. ya siz?
hesabın var mı? giriş yap