• ibuprofen iceren agri kesici, en hizli olan advil jeldir, basagrinizi felan hemen keser ama migreniniz varsa hicbir etkisi olmaz, migren icin frova birebirdir. abd kanadada felan, her markette satilir. bu ilacin reklamlarida yaran diyaloglar icerir . tv reklamlarinda yan etkiler kisminda baslica yan etkiler mide kanamasi gastrit, beyin kanamasi vede koma sonunda olumdur ama garanti ediyoruz 8 saat hic bas agrisi cekmezsiniz seklinde bir reklam kampanyasi heralde hicbir ilac icin yapilmaz.
  • üretim tesisi değişmiş fakat sağlık bakanlığı yeni tesisin denetimlerini henüz bitirememiş. bu nedenle yeni tesiste üretilen ilaçlar türkiye'ye gönderilemiyormuş. önceki stoklar da bitince böyle dımdızlak kalmışız. vay be, evde oturduğum yerde bürokrasi hayatımı zorlaştırıyor. sizi bekleyeceğime gider amazon'dan alırım.
  • bildiklerini anlatma gayretinde olan insanları el üstünde tutmak, onları balla beslemek lazım.

bu yüzden bir şeyler karalayayım istedim buraya. tanımı nasıl yapsam diye düşünürken birkaç kez de yazdım sildim. fizikçi, sözlük yazarı.

bilimsel gelişmeleri pelin çift türü televizyoncular aracılığı ile caner taslaman türü şarlatanlardan duyup, bir de fringe izleyip gaza gelenlere, bak evladım, bu işler öyle değil şevkati ile yaklaşıyor advil, ve güzel güzel anlatıyor. öyle anlatıyor ki, lafın neresinde okuyan kaşlarını çatıp anlamaz anlamaz bakacak biliyor, işte tam oraya konduruveriyor bir örnek. hı, şimdi olmuş olmalı diyor.

çok zor lan fizikçi olmak. fizik öğrenmek, anlamak çok zor. türkçe kaynak yok, belli başlı birkaç okul var zaten memlekette, o okullarda da anlatsın da dinleyip anlayayım diyeceğin türden ancak birkaç hoca var. seni fizik öğrenmeye teşvik edecek bir şey de yok üstelik. iş yok, para yok, yüzüne bakan yok. köpek gibi çalışman lazım işte kendi kendine. bunu yapan, bunu bir ömür yapacak olan adam bir de burada amme hizmeti yapıyor ya, işte böyle adamları balla beslemek lazım diyorum ben.

advil bir fizik başlığını açıyor. önce tek tek diğer yazılanları okuyor. diğer yazılanlarda ne kadar yannış yunnuş bilgi, yorum vs. varsa tek tek onları düzeltiyor, sonra kendi katkısını yapıyor. arada bak bu mevzu o kadar önemli ki 20 sene önce bunun şusunu çalışanlar nobel aldı diye ekleyerek entrisini tarihsel bir bilgi ile de taçlandırmış oluyor.

derdi bitmesin hiç. yazsın dursun.
  • hadi advil'in ithalatı durdu. piyasada başka 200 mg'lık ibuprofen de bulunmuyor. benim ağrımı geçirmeye 200 mg yetiyor ben niye boş yere 400 mg alayım? en basitinden mideye zarar. 400 mg almamak için gidip nurofen cold içiyorum, o zaman da yok yere psödoefedrin almış oluyorum. pediatrik şuruplar varmış. bunu da başka 200 mg'lık ibuprofen yok mu diye sorduğum eczacıların hiçbiri söylemedi ya, helal olsun. e ben çocuk değilim hap yutabiliyorum, o şurubun içindeki ek maddeleri -ki bunun içinde aspartam falan var- almak istemiyorum. ya bu etkili bir madde. bunun niye piyasadaki en düşük dozu 400 mg? bunun yarısı bile şiddetli bir ağrıyı geçirebiliyor. bunları geçtim, advil'in bazen on beş dakikada geçirdiği ağrıyı nurofen en erken bir saatte geçiriyor. jel olmasından mıdır nedir artık. bu kadar insan boşuna aramıyor bu ilacı.

fabrikası değişmiş de sağlık bakanlığı yeni fabrikayı daha denetlememiş de.. o kadar zaman oldu denetlesenize lan şu fabrikayı, neyin peşindesiniz? o ilaç bu ülkeye girecek arkadaş, bekliyorum.
  • akla gelen en sert agri kesici bile halt etmistir bunun yaninda. minnacik biseydir ama sizi hayata dondurebilir!
  • 200 mglık ibuprofen içeren advil yerine 400 ila 600 mg ibuprofen içeren brufen içildiğinde ağrılar 1 saat yerine 15 dakika içinde dinmektedir. ama advilin rengi daha güzel o konuda katiliyorum.
  • inanılmaz tatlı kapsülleri olan dost.
  • az önce yaptıgım teste göre mal gibi merak edip agızda patlatınca adamın agzına sıçıyormuş bu meret.dilim damagım uyustu şişti lan.
  • bir an önce eczanelere geri dönmesi gereken ilaç. yoksa ben kendim ithal edeceğim. eski evimde bir kutu kalmış, hazine bulsam bu kadar parlamazdı gözlerim. geyik yapmıyorum. bu ciddi bir konu. hayatıma normal insan gibi devam edebilmem için bu ilaca ihtiyacım var. neler dönüyor bilmiyorum ama bir an önce çözün bu meseleyi.
  • beni öldürmeye teşebbüs eden ilaç. boğazlarımı fena halde yakıp nefes almamı engellemişti. intikam olarak onu çöpe attım.

edit: ibuprofen alerjim olduğunu bu ilaç sonrasında ciddi bir nefes alma güçlüğü yaşadığımda öğrenmiş oldum. daha önce ibuprofen içeren bir ilaç kullanmamış iseniz ilk kullanımınızı tamamen ibuprofen içeren bu ilaçla yapmamanızı öneririm. temkinli olmakta fayda var.
hesabın var mı? giriş yap