• "galatasaray'da seçimi chp kazandı" demiş. şimdi çok ağır laflar edeceğim, ama şunu söylemekle yetineyim: galatasaray'da seçimi chp kazanmadı, sen galatasaray taraftarını akp'ye pazarlamaya çalıştığın için kaybettin, hatta bir daha galatasaray taraftarı tarafından asla iyi bir adam olarak anılmayacak şekilde kaybettin.
  • bu saatten sonra verebileceğim en dostane tavsiye şudur ki ;transfer filan yapmayalim,kozyatagindan başakşehirden daire alalim kiraya verelim,biraz para kazansın camia,futbolcu ölü yatırım artık
  • kendi takımının stad açılışını terk ederek, galatasaray başkanlığını haketmediğini göstermiştir.
  • ali sami yen'in, özhan canaydın'ın, metin oktay'ın ve daha nice merhum galatasaraylının kemiklerini sızlatıyor.
  • neler yapmış, neler etmiş bir hatırlayalım.

1) galatasaray maddi açıdan düzelmemiş aksine bozulmuştur. hayri kozak tarafından biraz önce telegol programındaki canlı yayında açıklanmıştır ki maddi açıdan düzelmediğini adnan polat'ı tanıyan herkes biliyordu. yalan söylemekle nefes alıp vermeyi karıştıran bir insana hala inananlar olduğuna inanmak gerçekten güç.
    hayri kozak kısaca şunları söyledi, "adnan polat gelirlerimizin arttığını söylüyor. bu doğru ancak gelirlerimiz artarken giderlerimiz daha fazla artmış durumda ve adnan polat geldiğinden beri kulüp devamlı zarar açıkladı."
    yani misalen atıyorum, adnan polat geldiğinde kulübün gelirleri 20 milyon tl ise, şimdi 100 milyon tl. ama giderleri 40 milyon tl ise giderleri şimdi 200 milyon tl. bu durumda mali tablo başarılı mı oluyor? adnan polat'ın geldiğinden beri maddi olarak düzlüğe çıkmadığımız o kadar belli ki, geçtiğimiz yaz transfere 5m avro nakit bütçe ayırabildik. halen kulübü maddi olarak düzelttiğine inananlar oluyordu, dediğim gibi bu insanların olmasına inanamıyorum. ama iyi niyetlerine veriyorum, adnan polat'a kanmış cefakar taraftarımız işte.

2) adnan polat'ın hizmetlerini bilmeyen genç nesiller denmiş. evet ben biliyorum hizmetlerini, yaşım çok genç olmadığından çok şükür. reinhard saftig ve stavitza kuzmanovski'i hatırlayanlar bir yorumlasın lütfen adnan polat'ın eskiden de yapmış olduğu müthiş hizmetleri. üstelik nasıl keita gönderilip yerine pino-serdar özkan ikilisi alınmış olduğu gibi o dönemlerde falko götz gibi bir ismin yerine gelmişti kuzmanovski. bilin bakalım bu transferler adnan polat'ın hangi özelliğine denk düşüyor? takımın içine edip, galatasaray'ı rezil rüsva bir futbola mahkum etme özelliği.

3) takımı sezon başı feldkamp'a emanet edip, sezon bitmeden üstelik de şampiyonluk mücadelesi verilirken 6 hafta kala takımın başına adnan sezgin gölgesi altında cevat güler getirildi. şampiyonluk geldi belki ama bunun yönetim açısından skandal bir karar olduğu gerçeği değişmedi.

4) skibbe ile yeni sezona girildi ve daha birkaç ay sonra resmen şaka gibi bir kararla ümit davala ve skibbe'nin yardımcıları görevden alındı. etik, ahlak, örf, adet vs. gibi her türlü şeyden yoksun bu karar ile skibbe'ye git denildi. ama delikanlı gibi değil, terbiyesizce.

5) 7 şubat 2009 galatasaray kayserispor maçından sonra, "maçtan önce birisi gelip bana lincoln'ün ilk yarıda oyundan atılacağını söyledi" gibi bir cümle etti. sonrası? allah'a havale etmiştir sanırım. ne bir etkisi, ne de yaptırım uygulayabilme gücü vardı. kendisi hakkını devamlı manevi kanallardan arıyordu zaten, kulüp başkanı değil ruhani lider sanki. kendisi hakkında rusya'da bir şeyler yapmış diye iddialar ortaya atan hıncal uluç ve fatih altaylı'yı(iki isimde yanılıyor olabilirim ama en azından birisi doğru) da allah'a havale etmişti(eylül 2010).

6) rijkaard gitsin diye bilerek istediği oyuncular alınmadı, yapılan transferler takımı güçlendirmek yerine zayıflattı. buna dair kanıtım da 2010 yaz transfer sezonunda 5m avroluk transfer bütçesinin olması ve hagi'nin geldikten sonra nakit 10.75m avroluk transferin yapılması(stancu+culio+yekta).

madde madde yazmaktan yoruldum. mart 2010'da seçildikten sonrasını kısaca yazacağım.
    - haldun üstünel'in istifasını istemesi.
    - futbol şubesini tamamiyle adnan sezgin'e emanet etmesi.
    - serdar özkan, ali turan gibi isimlerin bedava diye kulübe kazandırılması`: !`.
    - adnan sezgin'in röportajlarında belirttiği gibi, transferlerin rijkaard'dan onay alınarak yapılması. yani rijkaard'ın istediği isimlerin değil, adnan sezgin'in rijkaard'a önerdikleri içinden oyuncular alınabilmesi. misal rijkaard giovani dos santos'u istiyordu, o yüzden keita'nın gitmesine yeşil ışık yaktı. lakin kazın ayağı öyle olmadı, sağ açığa pino ve serdar özkan ikilisi alındı.
    - başkan'ın ntvspor'da katıldığı canlı yayında rijkaard'a yeni sözleşme önerdiğini, nisan'da yine önereceğini, kesinlikle yolların ayrılmasının düşünülmediğini açıklaması. bu kadar da aleni yalan söylenmez ki. üstüne de transferlerden sonra rijkaard'ın şikayet etme hakkı olmadığını söylemesi asıl düşüncesini gösteriyordu ya, neyse o da görebilene.
    - malum 15 ocak olayı, değinmek bile istemiyorum.
    - adnan sezgin'in 7.istifasında ancak istifayı kabul etmesi. doğru mu bilmiyoruz, inanmak güç.
    - daha dün bile, 2000 kişinin gözüne baka baka "biz istifa hakkında düşünme süresi istiyoruz, 1 hafta-10 gün içersinde kararımızı açıklayacağız" diyerek halen milleti kandırabileceğini sanması. yuh be kardeşim!

unuttuklarım vardır kesin. ama hala yetmediyse, hala savunanlar varsa şunları da dikkate alsınlar.

(varan 1) - o benim evladım, oğlum gibi, gerçek bir galatasaraylı dediği emre belözoğlu'nun ezeli rakip fenerbahçe'ye gitmesi.

(varan 2) - başkanlık için yönetim kadrosunu açıkladığında önce abdürrahim albayrak'ı listeye alıp, sonra listeden çıkarması.
    abdürrahim albayrak ile yola çıkıp bir nevi kendine düşman yapması.

(varan 3) - hakan şükür ile arasının her zaman çok iyi olduğunu söylemesine rağmen hakan'ı kulüpten göndermesi ve hakan'ı kendine düşman etmesi.

(varan 4) - ümit davala.

(varan 5) - bülent korkmaz.

(varan 6) - hasan şaş.

(varan 7) - gheorghe hagi.

(varan 8) - arda'nın kariyerini birlikte planlayacağız deyip, arda'yı kaptan yapması. ardından arda'nın günbegün düşüşe geçmesi. arda'nın galatasaray kaptanlığını bile umursamayarak almanya'da kendisini sergilemek için sakat sakat milli takım kampına gitmesi, 6 ay galatasaray'dan uzak kalmayı göze alması. sakatlandıktan sonra bile galatasaray'ı ciddiye almayarak kendine bakmaması, sahalara dönememesi ya da dönmemesi(bu daha fena ya). sonuç? arda galatasaray'dan kopmak üzere ya da belki de çoktan koptu.
    giderayak arda'nın kariyerini de yaptın adnan polat, çok iyi yaptın!

hiç mi iyiliği yok? tv'lere çıkıp kulübe para topladı ve 20:45 diye saati gösterdi. sağolsun, lakin tüm hatalarını affetirir mi? buna cevap vermek bile zul.

özhan canaydın'ı rahmetle anıyorum, her ne kadar galatasaray'ı çok kötü yönetmiş olsa da hiçbir zaman iyi niyetinden şüphe duymadım. ama adnan polat'ın iyi niyetli olduğuna beni kimse inandıramaz. benim gözümde aralarındaki en büyük fark budur.
  • yaşlanan insanların geçen seneler ile birlikte saçları beyazlar, kamburu çıkar ama bizim adnan başkanın sesi kalınlaşıyor. ne zaman denk gelsem o ses biraz daha kalınlaşıyor.

10-18 yaş arası barry white sesi ile geçti. üniversite sonrası kısa bir süre hakan aysev sesi ile yaşadı. 2.5 sene önce pavarotti oktavını aştı şimdi as 900 motor sesine dayandı.
    1-2 sene sonra eğer keyfi yerindeyse şeref tribünde oturdugu koltuktan gerçekleri tarih yazar laylay diye tribünleri ateşler.
  • tamam yaptı stadın açılışını. bunu istiyordu o yüzden kaldığı filan da söyleniyordu. yıllarca bu şekilde anılacak tamam yaptığı her şeyi unutalım biz. o da zirvede bıraksın yarın istifa etsin.başbakancığıyla beraber yeni stad filan yapsınlar diğer takımlara.

protesto edenler galatasaray taraftarı değil demiş. bunu sadece kombinesi olan taraftara bilet vermeden önce, diğer bütün biletleri verdiği kişilerin galatasarayla ilgisi var mı yok mu araştırmadan önce düşünecekti. ordakilerin çoğu gerçek taraftar değildi, çoğu belki de ilk kez bir maça gitmişti. tespit edicez yuhalayanları filan demiş. zahmet etmesin o basketbol şampiyonasından deneyimi var başbakanının o kolayca halleder. toki başkanının söylediklerine cevap verememiş olması suçu taraftara atmış olması o koltuğun kendine hayli büyük geldiğini açıkça göz önüne sermiştir.
  • bu adam birakana kadar neler cektim lan ben.
  • içimizde biri dedik senin için inandık güvendik galatasaray'ın en iyi başkanı dedik senin için her maç tezahürat yaptık, ama sen ve ekibin bütün galatasaray'lıları ayakta uyuttunuz. takımın içini boşaltırken söylediğiniz yalanlarla taraftara boşa umut verdiniz. bak neler yapmışsın ne yalanlar söylemişsin;

- yiğit şardan'a söz verdin sözünü yiyerek son dakika golüyle bilinmez hesaplarla canaydın'ın listesine girdin.

- seni yarı yolda bırakan adama, 1 sene sonra galatasaray'da iş verdin maaş verdin ne kadar vizyonsuz bir başkan olduğunu gösterdin.

- sezonun son maçı olan gençlerbirliği maçından sonra ruhsuzları, takıma yakışmayanları göndereceğim dedin; galatasaray'dan keita, topal, uğur, emre gitti o ruhsuz dediğin adamlar takımda kaldı hepsi beraber galatasaray'ın içine etti.

- galatasaray'ın içini boşalttın transferden milyon eurolar kazandın takım anadolu takımına dönüştü, sen sadece yalanlar söyleyip taraftarı kandırdın, birde yüzsüzce destek bekledin, transferin bitmesine bir hafta kala takımı geçen senenin 3 gömlek altına düşürdün.

- ahmet dedehayır gibi adamları galatasaray'a yönetici yaptın basketbol takımı senin döneminde, dalavereler yaptı puanları silindi rezilliği üstüne alman gerekirken suçu hep başkalarına atarak kendini hatasız göstermeye çalıştın.

- 22 nisan 2010'da "aslantepe’de şampiyonlar ligi maçları oynayacağız" dedin, 4 ay sonra senin yönettiğin takım avrupa ligi'ne bile gidemedi.

- 2012 kriterleri dedin, galatasaray'da transfer bitmez dedin diyeceksin yine, gs mobile tv modem bonus tshirt şort bardak satmayı başarı gösterdin, galatasaray'ı spor klübü değil ticrathane olarak gördün.

- galatasaray taraftarını müşteri yerine koydun staddakiler senin yüzünden taraftarlık değil müşterilik yaptı.

- 4 transfer daha yapıcaz dedin, önce 3'e çektin sonra en az 2 oyuncu dedin şimdi 1-2 takviye yapıcaz diyerek galatasaray'lıları 1 transfere talime hazırlıyorsun.

- adnan sezgin yüzünden haldun üstünel'i harcadın, yiğit şardan yüzünden cemal özgörkey'i harcıyorsun sonrada ben başkanım diyorsun kendi seçtiğin adamları bile yönetmeyi beceremedin, adam için adam sattın.

- galatasaray'ın düşmanlarıyla dostluklar kurdun bunu taraftarın gözünün içine sokarak yaptın, senin yanında olan adamları sattın arkandan iş çevirenlere kucak attın galatasaray'lılık ruhunun içine sıçtın.

- rijkaard'ı getirdin vizyondan bahsettin eline verdiğin adamlar; musa cagıran,batdal,serdar,aykut,sarp,ayhan,barış oldu. kendinle çeliştin.

- seçimi kazanmak için devre arasında bir ton boş transfer yaptın, galatasaray'ın parasını çatır çatır yedirdin, sonra mali kriterleri ağzından düşürmeyerek kendi beceriksizliğine bahane buldun.

- hiçbir teknik direktörün arkasında feldkamp kadar durmadın, skibbe'yi istifa ettirmek için yardımcılarını kovdun şimdide rijkaard için aynı şeyleri planlıyorsun midemizi bulandırıyorsun.

- sportif başarısızlık, vizyonsuzluk, rezillik derecesinde sonuçlar, takımın oynayan adamlarının satılıp, yerine sakatların alınması, en büyük rakibe karşı yakalanan başarısız istikrar, her geçen gün geriye götürülen bir camia yarattın galatasaray'lıları futboldan soğuttun.

- göz göre göre taraftara yalan söyledin, üstüne kewell yeni transferdir diyerek bizleri salak yerine koydun.

- mihriban oğuz'u sebepsiz kovdun, haldun üstünel'i kovmaktan daha beter ettin, burak dilmen'in haksız yere galatasaray'dan dışladın, albayrak'a yalan söyledin adamı kandırdın yüzün kızarmadı.

- çatı meselesinde toki'ye karşı sus pus kaldın, klübü tüzük savşlarına sürükledin, medya oyuncularını teknik direktörüne yerin dibine sokarken galatasaray'ı aciz duruma düşürdün.

aşağıda gönderdiğin adamlar var;

kaleciler:

mondragon
    orkun
    fevzi

defans:

song
    tomas
    uğur uçar
    ferhat öztorun
    orhan ak
    yalçın ayhan
    cihan haspolatlı
    alparslan erdem
    volkan yaman

orta saha:

mehmet topal
    saidou
    volkan arslan
    mehmet güven
    zafer
    sasa ilic
    lincoln
    serkan çalık
    oğuz sabankay

forvet:

nonda
    necati
    hasan kabze
    ümit karan
    özgürcan

şimdiki 25 kişilik kadron, gönderdiğin 25 kişilik kadro karşısında rezil rüsva olur.

sayın galatasaray başkanı; ayağımızı yorgana göre uzattık mı şimdi ? hesap, bütçe tuttu mu ? plan dahilinde ilerliyor muyuz?

artık eserinle övünebilirsin!
    koskoca galatasaray futbol takımını paçavraya çevirdin adnan polat.
  • tayyip yuhalanıp stadı terk ettikten hemen sonra ''bilmem kaç kamerayla bu adamları tespit ettik, stada almayacağız'' şeklinde bir açıklama yapan, geçtiğimiz gün oynanan fenerbahçe maçında kaleci volkan ın kafasını sıyıran yeni rakı şişesi ile ilgili ise yuvarlak cümleler kurmayı tercih eden adam. buyrun kapitalizm, buyrun populizm. yazık, günah..
    not: beşiktaşlıyım.
hesabın var mı? giriş yap