• her şeyi geçiniz, milli takımın o meşhur ruhundan eser kalmamış. nerde o hırslı, son dakikaya kadar mücadele eden, umudunu kaybetmeyen türk milli takımı? gerçi 3 olduktan sonra zaten yapılacak bir şey kalmadı artık ama, dakika 82, skor 2-0 iken alman tribünleri oley oley çekiyor rahat rahat. çabuk unutulmuş avrupa şampiyonasındaki takım ruhu.

adam gibi herşeyimizle oynayaydık da yenileydik eyvallah derdik ama bir servet bir de gökhan gönül'den başka hırs görmedik bugün. bir de hamit iyiydi, didindi durdu. halil ile nuri'nin adını hiç duymadık zaten.

önümüzdeki maçlara bakacağız artık ama bu gruptan öyle veya böyle çıkmamız lazım arkadaş. bir avrupa kupasını daha mal gibi izlemek istemiyorum. 4 yılda bir oluyor zaten. bunu kaçırırsak bidahakine yaş 30'u geçecek amk.
  • maçtan sonra ntv yorumcusunun gözüne lazer tuttular. türkler almanya'da da fantastik.

edit: içgüdüsel olarak bizden birinin yaptığını düşündüm. hiç almanlardan şüphelenmedim. ilginç...
  • rıdvan dilmen'in manevi evladı özer'e tek kelime etmediği maç olmuştur.

nuri kötü futbolcu, nuri devamlılığı olmayan futbolcu?!?! (evet bunu dedi), emre yeteneklerini nuri yüzünden gösteremiyor, nuri çeşitli şebeklikler yaptı gökhan ve volkan'ın dikkatini dağıttı da gol yedik.

maçın en kötüsü olan özer'e ise tek kelime etmedi.

vay be rıdvan dilmen cidden bambaşkaymışsın.
  • hiddink'in ne yaptığını anlayamadığım maç.

özer, sabri aylardır sahalarda yok.oyuna sonradan giren tuncay, semih aylardır oynamıyor. servet kadro dışı kalmış oynamıyor. e bu kadar hazır olmayan oyuncuyu bir arada oynatırsan 3de yersin 5te.

gökhan gönül çok hata yaptı hiç bu kadar kötü görmemiştim.sabri sağ bek bile oynayamıyorken sol bek oynuyor. nuri şahin hiç alışık olmadığı yerde. ömer servet dağınık. ne kadro olarak ne oyun olarak hiddink bu maçta sınıfta kalmıştır. ilerisi için inşallah düzelir.
  • maçın uzak ara en kötü adamı emre'den söz etmeyip özer'i dillerine dolayanları anlayamadığım maç olmuştur. orta sahada emre'ye ilaveten nuri de çok kötü olunca göbeğimiz çökmüştür. ayrıca gökhan da şimdiye kadar gördüğüm en kötü futbolu oynamış, tüm topları rakibe atmıştır.

volkan'ın da artık yerini onur, hakan, cenk gibi yeni gelenlere bırakması gerekir. insan her maçta mı böyle saçmalar?

sahanın en iyisi ise mesut'tur. üzerindeki büyük baskıya karşın alman takımını lahm ile birlikte sürüklemişlerdir.

not : fenerbahçeliyim.
  • maç boyunca özer de oynamış ama pek göremedik sanırım gizli santrafor oynuyordu sabri desen beklentileri tam anlamıyla karşıladı! tuncay bu kadar iyi olduğu halde nasıl olur da ingilterede oynamaz anlamak güç haa! bide ömer erdoğan var yani bu adam varken bursa nasıl gol yer anlamak güç ... özetle takım harikaydı bu sonuç çok aldatıcı. yani bu kadar bastır bu kadar pozisyona gir gol girmeyince işte adamlar 3 kere geldi 3de gol olsun bu almanlar çok şanslı yoksa bizde biraz şans olsa farka boğardık onları neyse önümüzdeki maçlara bakacağız herhalde en iyi 5. kontenjanından katılırız turnuvaya en kötü ...
  • fatih terim profesyonellerinden oluşan bir takımla fazla uzağa gidemeyeceğimizi gösteren maçlardan biri. hepsi çakal olmuş kendi takımları olmasa da milli takım forması cepte. mehmet aurello nun bir sakatlanması var akıllara zarar, geçen süper amator maçlarından vefa spor bakırköy spor maçını izledim, o ne kemik sesleri o ne çarpışmalar ne doktorları var ne bir şeyleri takımların ama sakatlanıp dışarı çıkan görmedim dışarı çıkan trip atarak çıkıyor hocaya niye çıkardın diye deli gibi oynamak istiyorlar.. dedim ki bunlar sakatlanmıyorlar mı profesyonellerimiz alırızabey gibi hastahaneden çıkmıyor dedim de dediler ki ne sakatlanması abi canavar bunlar canavar!

klikleşmiş bir milli takımdan bir nane olmaz, ekipten başkasına kadro kaptırmamak için kasan topçulardan bir nane olmazz... takımın ana kadrosu diye görünen tüm unsurlara neşter vurmak lazım masörüne kadar.
hesabın var mı? giriş yap