• odatv deki bu yazinin her kelimesine katiliyorum:

israil'in katil bir devlet olduğu bilinmiyor mu?
    biliniyor.
    16 masum sivili kimin katlettiği biliniyor mu?
    evet, faşist israil devleti.
    sanırız bu konuda kimsenin farklı bir görüşü yok.
    o halde...
    şunu sormalıyız:
    akp hükümeti bu olacakları bilmiyor muydu?
    dışişleri bakanı'ndan istihbarat birimlerine kadar israil'in böyle bir hain saldırıya girişeceğini bilmiyorlar mıydı?
    biliyorlardı.
    bilmemelerine olanak yok.
    o halde...
    niye gerekli önlemleri almadılar?
    niye gemiler yola çıkmadan önce diplomatik yollara başvurmadılar?
    yüzlerce insan bir başlarına akdeniz'e nasıl gönderilir?
    "yapsınlar da görelim" ya da "korkarlar yapamazlar" mantığıyla hareket edenlerin bu hain saldırıda hiç mi sorumlulukları yoktur?
    akp hükümeti sorumludur; vatandaşlarını bile bile ölüme göndermiştir.
    hep yaptığını yapmış bu kanlı oyunu öngörememiştir.
    türkiye'de birileri hala görmek istemiyor:
    göklere çıkarılan başbakan'dan dışişleri bakanı’na kadar bu siyasi oluşum türkiye'yi yönetemiyor. meselelerin altından kalkamıyorlar. bağırıp çağırarak, popülizm yaparak türkiye dış politikasını tehlikeli sulara çekiliyorlar. türkiye'yi "ortadoğu bataklığına" çekmek isteyenlerin ellerine fırsat veriyorlar.
    bakınız...
    akdeniz'deki hain israil saldırısıyla, iskenderun'daki terör saldırısı arasında fark yoktur. ikisinin sebebi de beceriksiz dış politikadır.
    biliyorsunuz ki, ne kadar terör konusunda sabıkalı ülke varsa vizeyi kaldırdık.
    suriye ile vizenin kalkmasıyla iskenderun'a yapılan hain saldırı arasında bağ vardır.
    şimdi de pakistan'la vizeyi kaldıracaklarmış!
    bütün mesele bu. hiç önünü arkasını düşünmeden atılan dış politika adımları.
    uzatmaya gerek yok.
    akp hükümeti sorumluluğunu kimsenin üstüne atamaz.
    biz katillerin kim olduğunu biliyoruz: israil devleti.
    ama biz bu faşistlere, politikalarıyla zemin hazırlayanları da biliyoruz: akp hükümeti.
  • askere iner inmez sopayla saldırıp tepki göstermeye zorladılar mantığı zaten ağıran başımın içine sıçtı. ne demek askeri tepkiye zorlamak. siz mi insan değilsiniz ben mi çok hayvanım anlamış değilim. sen o gemiye deniz komandolarını onlarla konuşmak için mi indirildiğini söylüyorsun. hassiktirin derim ben buna. uluslararası sularda hiç bir hakkı olmadan bir ülkenin toprağına ( mülkilik ilkesidir hukukçular bilir. açık sularda bir ülkenin bayrağını taşıyan gemi o ülkenin toprağı sayılır) izinsiz silahlarla giriyorsun. su tabancası değil arkadaşım o. kaç tane ölü var. götünüzle mi izliyorsunuz? açık sularda israilin hiçbir şekilde o gemiye girme hakkı yoktur. gerçekten konuşma anlaşma yanlısı olan insan susturuculu silahlarla çıkartma mı yapar lan lale. ortada insanlık suçu var, insanlık ayıbı var hala gemideki provokasyondan bahseden insanlar var ya. şiddet her yerde şiddettir. mantığınıza sıçayım.
  • ekşi sözlük'te yazar olmak çok güzel, ciddiyim. hem kılıfına uydurulmuş hakareti edince atılmıyorsunuz, hem de rahatlamış oluyorsunuz, para verseniz bu denli rahatlamazsınız. ancak böyle durumlarda, yani birine hakaret ederek görüşlerinin saçma olduğunu kanıtladığınızı sandığınız durumlarda karşınızdaki et yığınından görüş bekleyen kimi üçüncü, dördüncü, beşinci kişiler bu et yığınının da söz konusu 'orospu çocuğu aktivisti'ne aynı şekilde cevap vermemesi gerektiği yolunda gerzekçe ama "büyüklük sende kalsın" türünde omuz okşayan etkili bir hava estirebiliyor, bu yüzden bu et yığını da en azından okkalı bir "sen bir oooorrrrrrrrrosssppuu çocuğusun, çünkü nasıl temellendirildiğini anlamadığın bir görüşe karşı çıkıyorsun ve söylediklerimi çarpıtıyorsun, sik kafalı japon askerisin çünkü!11" deme hakkından muaf oluyor ve boşalamıyor, rahatlayamıyor.

et yığını bu hakaret ederek fikrini ispatlama yönteminden mahrum kalınca ya da en azından basitçe "çıkışa gel yarrrraaaaamm... sus lan mına kodğumun cahili... internet kafe veledi" gibi tepkiler gösteremediği için rahatlayamayınca, tutuyor savunduğu fikri entirilerinde temellendirmeye çalışıyor. hal böyle olunca 'analitik' denilen <ki aslında bu analitik düşünme değildir - bunu açıklamanın yeri de burası değildir> uzun uzadıya muhakeme yürütme çabası <ki muhakeme sahibinin penis uzunluğuyla ters orantılı değil, lütfen!1>, et yığınının zihninde sanki o çocuğa "senin ben olmayan aklını sikiyim!!11 siktir git lan mına çaktıııaam" demişçesine küfür yerine geçiyor. keşke herkes böyle yapsa. inanın bana herkes böyle yapsa, yani muhakeme yürüterek ya da basitçe ekşi sözlük yazarlığını amme hizmetine dönüştürerek yeterli ölçüde rahatlasa. 'israil'in konvoya saldırması' konusunda ucuzlaşmış, sığ, zihninden başka hiçbir şey geçmeyen ve gündemi iyi okuyamadığı için kaaveane sınırlarında gezinen "ülkede bu kadar orospu çocuğu olduğunu bilmiyordum... :(" ya da "masum insanların yaşam hakkını elinden alan... :( hühü" edebiyatını parçalayınca ülkesi ve insanlık için elinden gelenin en iyisini yaptığını düşünen bu çocuklar benim, sözlükteki ahmakça sınırlamadan ötürü linkini veremediğim yerdeki yazımda da bahsettiğim çift yönlü kompleksten mustariptir.

mustariptir, çünkü sadece kendi bakış açısına göre "masum olan" insanların sadece masum olduğunu sanır. bir devlete ya da halk yığınına "masum" gelenlerin, başka bir devlet ya da halk yığını için "masum" olamayabileceğini düşünemez. düşünemez, çünkü bu konuda kendi verdiği örnekle kendisini terslediğinin bile farkında değildir. değildir, çünkü kendisi gibi, böyle düşünmeye alıştırılmış yüzbinlercesiyle birlikte haksızlığın sadece kendi değerlerine dönük bir tehdit olduğunu düşünür. az biraz yürütülen muhakemeyi, kendi muhakeme süzgecinden geçirme yeteneğin olsun demiyorum, sırf bu arzuyu taşımak istesen bile o güdük tespitinle "eveleme geveleme" olduğunu sandığın yazıdan rahatlıkla çıkarabileceğin bazı sonuçları görmezden gelip, söz konusu yazarın yazmış olduğunun tam aksini ona yapıştırmazdın. yapıştırmazdın, çünkü anlamadığın için "eveleme geveleme" olarak gördüğün o boktan yazıda <boktan mı? araya böyle soru cümleleri koyuyorum ki yazının etkisi artsın, samimi bir ilişki doğsun. "izaaaahhını sikiyiimim!1!1 anlaştık mü?" gibi samimi retorik, yazıya can katıyor, onu okunabilir kılıyor> klavye oynatan kişi <bir tür izzzaaaaannıı sikiyüm analojisi bu, onun için buraya serpiştirildi> şöyle demiş:

"...diyebilirsiniz ki gazze ile türkiye'nin güneydoğusu arasında fark var, doğru fark var ama siz derdinizi dışarıya anlatabildiğiniz ölçüde, onu kabul ettirebildiğiniz ölçüde fark var, aynı şey israil için de geçerli değil mi? onlar için de gazze sorunu bir 'birlik-beraberlik' sorunu, bizim gördüğümüz gibi bir sorun değil ki, tıpkı bizim için kürt sorununun avrupa'ya farklı görünmesi gibi bir şey bu."

bilhassa gizli bkz.'larla şey yaptım ki, eveleme geveleme olarak gördüğün bu beton yığınında en azından bir izzaaaaananıı sikiyiiyyymm :!1 tarzı bir izan örneği çıkarabil istedim. öyle ya sen böyle yapınca, yani izaaaaaaannımı siküünce dahası sonuna bir de anlaştık mu? samimiyetini ekleyince ben "hmm.. bu çocuk izanımı sikiyor, bu yüzden izanımı gözden geçirmeliyim, sanırım, çünkü ben bir orospu çocuğuyum" lay laylaaayooo layoooo eeelay, heidinin müziği giriyor burada.

şimdi ben yukarıdaki ifademle bir devletin veya bir kitlenin, masumların zarar gördüğüyle ilgili benimsediği politikanın, ancak küresel camiada savunabildiği ve onu kabul ettirebildiği ölçüde var olabileceğini mi savunmuş oluyorum, yoksa uluslararası sularda olsun veya olmasın, israil askerinin aslan kafesine yukarıdan halatla iner gibi gemiye inmiş olmasını ve orada kendisine tepki gösteren gemi yolcularından bir kısmını taramasını meşru göstermiş mi? hangisi? izaaaaaaanııımı, mantııığğaaamı ssiikküüğen, sik meraklısı bu zatın dediğine bakarsanız ben israil'in yardım konvoyuna saldırısını meşru göstermiş oluyorum. hem de nasıl bir benzetmeyle? türkiye kamuoyu ve devleti önünde pkk'nın durumuyla!!11 lanlu lunlu böyle küfürlü falan, dili buna indirgeyince samimi bir ortam oluyor ya, işte o vakit içeriğin bir önemi yok. ağzınızla kuş tutsanız, "gel bi de benimkini tut ahahauhehahah" derler, o yüzden kuş da tutamaz olduk. olmaz bunlar "analitik eveleme geveleme"nin ruhuna aykırı.

neticede şu andan itibaren benim veya bir başkasının izaaaanına, mantığına "siküğüüüm" diyenlerin evini israil askerinin basmasını dilediğimi söyleyerek entiriyi kapatacağım. ama ondan önce bu entiriyi niye girdiğimi <lannn (samimi olduğunu gösterme şeyi) lann!! (bakın ünlemli yaptım ki, daha samimi olduğum anlaşılsın) lllan götünü siktüklerim izanını siktüklşerim !!!111 (çileden çıkmış görüntüsü sergiliyorum ki, yazımın inanırlığı artmakla kalmasın "adam haklı lan, kızdığına göre öbürünün yazısını okumaya gerek yok" diye düşündürebileyim) lann!! hiç giri/girdi anlamına gelen bir şey girilir mi!! entiri girmek ne demek! hem bir de entiri, entry de değil!> söyleyeyim. arkadaşlar bu girdiğim entirinin de örneklediği gibi, karşınızdaki et yığınlarının birer insan olduğunu ve sizler gibi bir kafa taşıdığını, her ne kadar sizinki sıcaktan uyuşmuş olabilirse de, bu kafayla "31 mayıs 2010 gazze'ye yardım konvoyu saldırısı" konusundea birtakım sonuçlara varabildiğini unutmamanız gerekiyor. şu üç günlük dünyada anlayamadığınız her şey şeytanî değil, sizin gibi düşünmeyen herkes şerrreffsiz orosppüü çocüüğü değil! izaannı sikilecek biri değil. araya serpiştirilmiş lan!!'lar samimiyeti arttırıyorsa, buyrun efendim hepinize lannnnn diyorum, demeyin de izaaaaanı sikeyim, kavrayamadığım ya da kafamın basmadığı her görüşe itinayla "laaananğğ izaaaaanı sikeyimmmmmmğ" diyebileceğimi göstermek için girdim bu entiriyi.

aklınızı başınıza toplayın laaaağğğn! <burada entiriyi babacan bir tavırla noktalıyorum havası var, mümkünse hakseverler bana meşaş atsın atmayanların mantığğğğğını seveyim.>

ek ama öyle böyle değil, dibiniz düşecek:

izaaannı mantıığğunu sikeeyüümm dedirten bir youtube yorumu var, bence bu yorum bile kendi içinde tutarlı, yoksa yanılıyor muyum: "tek çözüm var..o da savaştır..ve onu yapacak kişinin adı da yaklaşık 6 ay sonra geleceği söylenen hz. mehdi dir. onu bekleyin gençler..ümidinizi yitirmeyin. o hepimizi kurtaracak inşaallah." http://www.youtube.com/watch?v=ez5z1aodtqq
  • mavi marmara hariç diğer gemilerde herhangi bir çatışma olmadığı diğer gemilerden gelenler tarafından da anlatılan olaydır... (görevlinin açıklamasında biz teslim olma pozisyonunda bekledik geldiler aldılar denmiştir)
    kaynak: habertürk (sansürsüz)

buna yorum yapmaya gerek var mı...
  • 31 mayıs 2010 gazze'ye yardım konvoyu saldırısı insanin kanini donduruken, yukselen antisemitizm de insanin kanini donduruyor.
    tanim mi: insanlik disi uygulamalari/soykirimlari mazur gostermeye calisanlarin argumanlariyla dolu ayni bokun farkli rengi, hain saldiri.
  • mavi marmara hariç diğer gemilerde herhangi bir çatışma olmadığı diğer gemilerden gelenler tarafından da anlatılan olaydır... yavrum diğer gemilerde 8-10 kişilik mürettebat var, protestocuların toplandığı tek gemi mavi marmara. okuyun anlayın bilgi sahibi olun akabinde fikir sahibi olun oyle yazın lan adamı çileden çıkarmayın. buna yorum yapmaya gerek var mı...
  • inanılası çok güçte olsa dün benzer bir şekilde rüyama giren saldırıdır. aslında bunda son dönemde gemiye dayalı çok fazla rüya görmemin de etkisi olduğunu düşünüyorum.*uyandığımda kabusun etkisi hala üzerimdeydi, ama televizyonu açtığımda yaşadığım şoku tarif etmem imkansız.
  • vaktiyle ambargo koyarlar demiştik,

daha kotusu oldu

(bkz: #15243283)
hesabın var mı? giriş yap