• sinem kobal'ın en kötü genç yetenek olarak en iyi genç yetenek ödülünü sunduğu ödül töreni.

elit işcan kazandı. hak etmişti.
  • turkcell'in en iyi ilk film kategorisini kazanan filme 30000 tl yazıyla otuz bin türk lirası vereceği organizasyon. otuz bin nedir ya? koskoca turkcell en iyi filme otuz bin mi veriyor? bizim okuldaki dandik kısa film yarışmasında büyük ödül iki bin lira. adamlar kocaman film yapıyorlar aldıkları ödül otuz bin lira? bu mudur sanata destek?
  • "en iyi senaryo... ıhhhmmm engin günaydın. viyen!"

nebahat çehre
  • vavien ile binnur kaya en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı.. başka bir ihtmal de düşünülemezdi zaten..
  • oscar anıştırması yapılıyor sürekli, sunuş, sahneye çıkışlar, orkestra vs.

amma velakin

seçimi yaptığı söylenenlerinin nasıl belirlediğini belirsiz/ oscar'ı bir kurum olarak sinema akedeminin üyeleri verir.

kamu erkanı konuşma yapıyor/ oscar törenlerinde abd devlet başkanına laf sokuluyor.

olmamış. her şeyden önce oscar eğlendiriyor. bu törende tv başında bile olsa eğlenen var mı?

oscar show'dur. yeşilçam ödel töreni ise okullar arası şiir okuma yarışması tadında.
  • en iyi müzik dalında aday gösterilen erkan oğur deniyor ama bu müzik erik satie'nindir. anlayamadım bu durumu. biri izah ediversin.

edit: müzik şudur http://www.youtube.com/watch?v=tajl-6nzvcu
  • senaryo ödülü vermekte abd'den daha başarılı olunan ödül törenidir, en azından.
  • kimsenin ödülü almaya gelmediği, ödülü vermek için çağrılan adamın birinin sahnede adayların anonsu sırasında hangi kategoride ödül veriyorduk dediği, canlı yayınlanması, izlenmesi ve hatta düzenlenmesi bile abes bir sıkıntı yumağı, sonunda elemana kanalı değiştirttik. kurtulduk. yahu madem herkes ben yeşilçam'ı sallamıyorum havasında ne diye toplanıyorsunuz bu kadar. aslında şikayetim tam tersi yönde, sinema sektörü ile ilgili derinlemesine bir bilgim yok ama sanırım "artislik", kıskançlık, çekememezlik, ve elden geldiği kadar bile objektiflik yokluğunun bütünlüğü tahrip ettiği böyle bir camia görülmemiştir. konu, yeşilçam olmasa bile başka bir isim ya da etkinlik gibi bir vesile ile aynı çatı altında toplanmayı başaramamak sinemacıların ayıbıdır herhalde.
  • gecenin en iyi konuşmasını reha erdem yapmıştır. maalesef aynı zamanda hem çok komik hem de üzücü bi gerçeğe temas etmiştir. oy veren kurul üyesi kadar adamın filmlerine giden seyirci var ne yazık ki bu ülkede.
  • ödül alınsın, verilsin bu sektöre emek verenler teşvik, ihya edilsin ama bu ne samimiyetsiz bir törendir böyle? sanki herkes zorla iştirak etmiş, geçiyordum uğradım gibi bir hava vardı tören boyunca. sunucular mırın kırın, açıklayım da gaçayım der gibi. daha meltem cumbul kapanış konuşmasını bitirmeden salonun yarısı boşaldı arkadaş.
hesabın var mı? giriş yap