• ernst savunma oyuncusu olmadığı için amatörce bir penaltı yapmıştır. o kadar kapalı açıdaki bir adama o kadar kontrolsüz girersen, adam da bunu kullanır, penaltıyı alır.

şimdi beşiktaş için işler daha zor.
  • eskişehirsporlu koray'ın cezaalanında, önce 2 beşiktaşlıyı ardından rüştü'yü çalımlayıp kaleye vurmak yerine geriye dönüp tekrar ceza alanı dışına çıktığı, aynı adamları tekrar çalımlamaya kalkınca takımını 3. golden ettiği karşılaşma.
  • 2-1 gol niha(ye)t.
  • 32. de üst olan maç. süper zevkli.
  • ligin en zevkli maçlarından biri olmakta an itibariyle.
  • nihat'ın gayet cenabet bir dakikada ağları havalandırmasa bile titrettiği golle maç 1-2.
  • besiktasın ne halde olması gerekirken ne hallerde olduğunu gösteren maçtır. 20 dakikadır izliyorum ne doğru dürüst bir atak ne bir organizasyon mevcut. dakika 22 de beşiktaş ilk şutunu kullandı. eskişehirspr daha bir istekli oynuyor. beşiktaş neden böyle bilmiyorum ama üzülüyorum. eskişehirli korayın nasıl beşiktaş defansını nasıl dağıttığını görüyorum. beşiktaş eskiden alt yapısıyla ünlüydü şimdi doğru dürüst yerli bir oyuncusu bile yok. belki yönetim belki futbolcular belki de mustafa denizli sorumlu bu durumdan. eskiden boş vaktimiz olunca hadi maça gidelim derdik. çekirdeklerimizi alıp maçı izlerdik hem sohbet eder hemde maç izlerdik keyif alırdık. şimdi kafede parkta oturuyoruz. daha çok keyif alıyoruz. en azından saç baş yolmak zorunda kalmıyoruz.

edit: ne varsa nihat ta var. bu arada işler değişmeye başladı. maçtan keyif almaya başladım. dur bi bira açıyım bari.
  • gayet tempolu ve zevkli bir maç olmakta. fink ve ernst iki pozisyonu değerlendirebilseydi beşiktaşın önde olması içten bile değildi, bastır kartal...
  • eskişehirli korayın, maç 0-2 iken, ceza sahasında herkesi çalımlayıp ardından rüştüyü bile çalımlayıp, bom boş kale yerine neden geriye döndüğünü adam akıllı dünya üzerinde 1 insan evladı bana açıklayabilirse çok mutlu olacağım? bu nasıl bir mantıktır, nasıl futbolculuktur arkadaş. yetenek var futbol zekası yok. klasik türk futbolcusu işte. belirteyim, net olarak beşiktaşlıyım. ancak hakkaten algılayamadım korayı ben. beni aştı. mavi ekran verdim.

bu arada süper ligin 321 milyon dolarını hakeden 20 küsür haftadaki ender maçlardan biridir.

ve son olarak, ernst bugun eskişehir kalesine bi gol atar arkadaş.

edit: ernst atamadı be:(
    nefis bir maç oldu. müthiş çevirdik maçı. bu maçta kıızılması, küfür edilmesi gereken sadece 1 kişi vardır. o da koray. maçın kırılma anı onunla oldu.
  • spikerlerin "iki kaleci de gününde" dediği ama yarım saatte 3 gol olan olan maç. işin ilginç yanı spikerler çok da haksız değildir. ayrıca beşiktaş ın şampiyonluk maçı. bu maç dönerse şampiyonluk gelir.
hesabın var mı? giriş yap