• spikerleri de çileden çıkaran vuvuzela sesleri altında oynanan ve sonunda spikerin delirdiği maç.

''... biz de araştırıyoruz bu vuvuzelayı bulan adamı bulup (vuvuzelayı götüne sokucaz) nasıl bulduğunu sorucaz ( amına kodumun pezevengi), sizlerle paylaşıcaz.''
  • maçı anlatan spiker öyle bir şey söyledi ki ana avrat sövse evlaydı.

"değerli izleyenlerimiz, bu vuvuzela 15 sene önce yokmuş, şimdilerde 60-65 yaşlarında olan biri bulmuş, sizler için o adamı gidip bulacağız ve nasıl yaptığını soracağız"

meali : al aşkını sok gözüne gözüne.
  • ömer üründül'ün havanın soğundan bahsederken ''bu sene de güney afrika iyi soğuk yaptı'' demesini beklediğim maç.
  • tevez attı 1-0.
  • hakem facialarının devamı. bariz ofsayt olan bir gol verilmiş gibi.
    edit: sonradan "bariz" ve "verilmiş gibi" nasıl oluyor diye kafayı yememek için notum: entriyi girdiğim sırada hakem yan hakemiyle pozisyonu son kez tartışıyordu.

edit: sonradan öğrendiğimiz kadarıyla, yardımcı hakem -meksikalıların da uyarısıyla- staddaki büyük ekran görüntüsünden pozisyonun ofsayt olduğunu görmüş ve kararını değiştirmek istemiş. maçın hakemi roberto rosetti ise ilk gördüğün neydi diye sorup "ben ilk anda ofsayt değil gibi görmüştüm" yanıtını alınca, hatalı olduğunu bilmesine rağmen, golü vermiş.
  • futbol tarihinin en rezil ofsayt hatalarından biriyle arjantin 1-0 öne geçmiştir. kurala göre golü atan oyuncunun kaleci dışındaki bir defans oyuncusunun gerisinde olması gerekirken bu golde kaleci de, defans oyuncusu da yoktur. kaleye en yakın canlı tevez'dir.

bu işi bırakıp tekel falan açsın bu hakemler.
  • hakemlerin ikisi de ofsayt olduğunun farkında ama mecburen golü verdiler..
    edit: büyük ekranda gördüler yani.. meksikalı futbolcular da orada görüp itiraz ediyordu çünkü..
  • roberto rosetti'yle yardımcısının bir olup skandal bir karara imza attıkları maç. yüzde on bir milyon ofsayt olan golü verdiler, hem de dakikalarca istişare ettikten sonra. bu bence bütün hatalardan daha beter çünkü belki de kararın yanlış olduğunu bile bile değiştirmediler.
  • yan hakemin gol olduğu anda golü verdiği ama dev ekranda izleyince kararını değiştirmek istediği ve arjantinli oyuncuların itizraz ettiği maç. böyle anladım ben. yanlışım varsa düzeltin.
hesabın var mı? giriş yap