• çekilmez sıcaklar yüzünden haftalardır tüm evin pencerelerini açık bıraktığımızdan (evet çok dikkatlisin klimamız yok. isim neydi senin?), akşamında odalarımızı mütevazı birer olimpik havuza dönüşmüş halde bulduğumuz yavmır. 6. katta oturunca yamur daha çabuk doluyo tabi odalara!! hep yamur oluyo odalar!! koşunca da daha çok ıslanıyorum zaten!!
  • "ne zaman işim olsa, ertesi gün sokağa çıkacak olsam * hayvan yağmur yağar" kanununu * bozmamış yağmurdur. kediler köpekler yağıyor korkuyorum sözlük. *
  • bugün tam da yürüyüşe çıkarken hafif hafif başlamış, tam sahildeyken bizi şeyetmiş, eve geri dönerkende bitmiş yağmurdur.
  • hayatimin en hizli sicana donme rekorunu kirmama vesile olan yagmurdur. kendisine teessuflerimi iletiyorum.
  • bostancı'da yağmur an itibariyle dinmiştir. sendeyiz bağcılar.
  • bütün yaz sıcaklardan kavrulduk, bi adaya gidelim ailece, bi denize falan girelim dedik, fırtına çıktı arkadaş. yetmedi bardaktan boşanırcasına yağmur. o da yetmedi dolu yağdı lan. bildiğin misket gibi dolu. temmuzun 26'sında, kınalının göbeğine dolu yağdı. peheey.
  • kozyatağında da inanılmaz güzel yağan yağmur, haydi kızlar sokaklara http://www.youtube.com/watch?v=j3z72hkbh0o
  • ulu zeus'un pendiğe gelerek şenliklere şeref verdiği yağmur. şimşek ve uçak sesleri karıştı. bir tek skorskyler eksik.
  • biraz daha dışarda kalsaydım denize gitmiş kadar olcaktım heralde.bir ara yokuşlardan kaydırak misali inmeyi düşünmedim değil hani güzel olabilirdi... ansızın geldi çabuk bitti şişli civarında allaha şükürler olsun..
  • (bkz: ekşi sözlük istanbuldan bildiriyor)

he bide yağdıkça sözlükçülerin nerede ikamet ettiğini öğrenmemize neden olan yağmurdur.

yağmur yazısı;
    - üsküdarı yaladı geçti az önce camdan kız kulesine bakıyorken, bornozumu çıkarıyodum üstümden tamda, ıslak saçlarım dişi sırtıma vuruyordu...

radyo34;
    - yağmur salacak ve çiçekçiye çıkan yolları felç etti.
hesabın var mı? giriş yap