• nedense herkesin keita'nın yaptığı hareketi övüp emre'nin baros a yaptığı harekete sövdüğü karşılaşma.pozisyonlara baktığınız zaman carlos faul yapmış ve muhtemelen sarı kartını da paşa paşa görücek.ne diye adamı ipe götürüyosunuz?keita baya baya yumruk atıyo.nasıl oluyorda bir spor müsabakasında -ki yumrukla ya da tekmeyle alakası olmayan bir spor müsabakasında- bu hareketi övebiliyorsunuz? emre'nin faul yaptığı pozisyonda baros sanki biraz ters düşmüş gibi.ayağına,bacağına ya da herhangi bir uzvuna kemiğini kıracak kadar sert bir müdahale gelmiyor.keita kendine atılan suyu koşa koşa saha kenarına götürüyor.niye sahada ki hiç bi futbolcu "olm yapma alışırsın zamanla,alt tarafı bir su" demiyor?türkiye de bunlar ilk defa mı oluyor.o onu itmiş o ona vurmuş hakem kötüymüş... vs vs.. tartışmanın bi anlamı yok ki.her maç aynı şey.
  • takımım galatasaray'ın bana göre yenilginin sebepleri sayılabilecek hataları;

madde 1. arda turan'ın sürekli yerini bırakıp, pozisyonunu kaybedip orta alana kaçtı. mağlubiyetin birinci suçlusu odur.

madde 2. hakan balta'nın hiç kademeye girmemiş bir sol bek gibi davranması. 2 golde de doğru yerinde değildi. bunda 1. maddenin etkisi vardı.

madde 3. fenerbahçe'nin 9 senelik saltanatın verdiği güven ve 100.000 euro'nun verdiği motivasyon kaynaklı sertliğine, diriliğine galatasaraylı futbolcuların cevap verememesi. daha doğrusu oyun kuralları içinde cevap verememesi.

madde 4. topu oyuna sokarken, alex ve kazım'ın baskısına cevap veremeyen ve topu şişiren defans oyuncularımız. şimdilik ellerinden bu kadar geliyor. arda'ya ve hakan'a kızdığım gibi kızmıyorum onlara.

şimdi bütün spor yazarları derbi için tatkik, sistem değiştirmemiş hocamızı eleştirecekler. onlar halt etmiş.

bence bu maça özel prim vermeyen yönetim, dişlilerin yerlerini değiştirmeyerek makina inşasına inatla devam eden teknik ekibimiz doğru kararlar vermişlerdir.

maç sonu elli bin dereden su getirmeyerek "fenerbaçhe'yi burada yenmemiz için öncelikle daha çok çalışmamız lazım." açıklamasını yapan frank rijkaard'ın ve ekibinin olgunluğuna ve becerisine inancımdandır ki sonuç olarak, bizim güneşli, güzel günler göreceğimiz umudumu zerre kadar eksiltmemiş maçtır.

fenerbahçeli furbolcuları ise, üstün gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum.

edit: ulan neden kötülüyorsunuz? kendi takımımı kendi fikrimce eleştirdim, sizinkini tebrik ettim.
  • galatasaray'ın ve galatasaray taraftarının "aman hakem" "aman federasyon" aman bilmemne diye söylenmemesi gereken maçtır. hak etmedik kardeşim. son zamanlarda böyle ruhsuz bir galatasaray izlemedim. aynı hataların ısrarla yapıldığı bir başka maç yoktur.
  • geçtiğimiz hafta taksim'de "fincanı taştan oyarlar, fenere böyle koyarlar" tezahüratını yapan galatasaray taraftarının ne kadar haklı ve mantıklı olduğunu gösteren maçtır. evet, hep "koyarlar" diyor galatasaray taraftarı, hiç "koyduk" ve/veya "koyarız" diyemiyor. gönül ister ki desinler ama yok, diyemiyorsunuz işte.
  • koyu galatasaraylı babam ve arkadaşlarını hüzne boğan hadisedir. kızının sesi bile umrunda olmamıştır adamın.
  • lig tv de macın basındaki tartısmada arda'nın hakikaten abarttıgı görüldü.
    adama hem gelip cristian vurmus hem blica. hatta blica 2 kez. yani niye dönüp gitmemiş anlamak mümkün değil. cok ayıp ediyor bu arda. terbiyesiz.

ayrıca o olayda bizim takımdaki futbolculara da bi kac lafım var. ulan senin kaptanın tartaklanıyor. mal gibi bakıyorsun. hadi barıs özbek'in tepkisizligine alısmıstım da tüm takım biraz agır oldu. yine diyorum bunu gelip caksın herkes manasında demiyorum. o adamın -ki kaptanın senin- orada yalnız olmadıgını gösterirsin. gelirsin ayırırsın. sen daha arda'yı macın basında yalnız bırakıyorsun.

edit: sonradan gördüm ki bayagı terste kalmıs oteki topcular yetisene kadar da olay olmus. e özür dilemeyi de biliriz. barıs hariç. o benim gibi sadece bakanlardan.
  • 9 senedir gördüklerimizden bir farkı yoktur. yine kazanan fenerbahçemiz olmuştur.
  • bir fenerli olarak insanı sözlükten soğutmayı başarmıştır
hesabın var mı? giriş yap