• öncelikle koyu fenerbahçeli olarak şunu demek istiyorum: haddinizi bilin ulan birazcık saygı duyun rakibinize.

o dönem galatasaray dünya ikincisiydi, bu ne demek biliyor musunuz? ıffhs tarafından 2000'lerin başında dünya sıralamasında real madrid'ten sonra dünya ikincisi oldu gs, yani bildiğin dünyanın en iyi 2. takımıydı.

aha kaynak wiki

t: türk futbolunun zirve yıllarıdır.

edit: düzeltme.

debe editi: vay anunaki galatasaray övdüğüm entry debe olmuş be kadere bak! halbuki çok net hatırlıyorum bu maç kazanıldığında 15 yaşında bir ergen iken sinirden ve kıskançlıktan galatasaray'a söve söve apartmanın kapısını sertçe vurmuş, yaşlı komşumuz olan amcayı hayal kırıklığına uğratmıştım. sonradan en çok utandığım anlardan birisidir bu. yıllar geçip olgunlaştıkça hayat sana bazı değerleri öğretiyor böyle işte. başarı takdir edilmelidir, sahiplenilmelidir. biliyorum, bu mecradaki genç kardeşlerim anlık reaksiyon gösterip fanatizmin esiri oluyorlar ama yıllar sonra aynı düşünmeyeceklerinden eminim. zaten birbirimizden başka kimimiz var ki...

bu yüzden ezeli rekabet, ebedi dostluk!
  • real madrid maç kadrosu : casillas, r.carlos, helguera, campo, geremi, makelele, celades, savio, guti, figo, raul.

adam yukarıda yedeklerle çıktılar demiş, kendisini kendisiyle baş başa bırakıyorum.
  • üç ay ara ile avrupa'da alınan ikinci büyük kupanın yıl dönümüdür bugün.

halen şans diyenler var,allah sabır versin.*
  • "başı döndü real madrid'in" sözü, bu maçın özetiydi.
  • çok ilginç lan. aradan tam 10 sene geçmiş; roberto carlos gelmiş fener'de oynamış, şimdi guti geldi beşiktaş'ta oynuyor. casillas'ın daha sakalı bıyığı çıkmamış, sokakta kısa şortla gezen veletler gibi. emre fener'e gelmiş, asabi delikanlı rolünü oynamaya başlamış, bülent kurtarıcı olarak galatasaray'a teknik direktör olmuş ama 3 ay geçmeden tabiri caizse sopayla kovalanmış. okan inter'e, beşiktaş'a, en son da ibb'ye gidip, efendi efendi jubilesini yapmış. geremi yıllar sonra türkiye'ye dönüp, gökçeklerin ankaragücü'nde forma giymiş, ama daha 1 sene dolmadan larissa'ya postalanmış. ümit 2 sene sonra dünya kupasında mohikan saç stiliyle boy göstererek, ileride bir rapper olacağının sinyallerini vermiş, üstüne gitmiş inönü stadında klip çekmiş, hakan ünsal televizyonda yorumcu olmaya çalışmış ama iki günde "senden bi' cacık olmaz" diye paket edip göndermişler. lucescu önce beşiktaş'ı şampiyon yapmış, sonra da shaktar'la uefa kupasını kaldırmış.

daha çok hikaye vardır böyle ama bu adamlara o gün söylesen "sen önümüzdeki 10 sene içinde işte bu yukarıda yazılanları yapacaksın" diye, eminim hepsi götüyle gülerdi. ha bize söylense "böyle böyle olacak" diye, eminim biz de gülerdik. hayat çok ilginç lan.

ek: ömer üründül'ü nasıl unuttuk? hala ama hala yorumculuk yapıyor adam.
  • takımının efsanesi roberto carlos’a, dünyanın tanıdığı raul, casillas, guti ve figo’ya yedek diyen bir aptal aman fenerli görüyorum.

galatasaray’ın, dönemin en iyi takımını yenerek kupa aldığı maçın 22. yıl dönümüdür.
  • unutulmaz maçlar cd'sinde dönemin gs başkanı faruk süren bu karşılaşmanın final anını anlatırken galibiyet golüne inanamadıklarını söyler, balına bir de espri yapmıştır:
    - yanımda monako prensi, uefa başkanı, real madrid'li yöneticiler.. kimse inanamadı. fatih zaten orta mı şut mu bellii olmayan bir şey yaptı, jardel vurdu. hani tereddüt yaşarsınız ya birkaç saniye (yoo yaşamayız..) ne zaman ki jardel formayı çıkarıp salladı, o zaman herkes realize etti gol olduğunu..
  • "şimdi de sağ kanat... fatih... başı döndü real madrid'in... fatih içeriye doğru sokuldu... fatih içeride... şut pozisyonu... jardeeellll... ve gollll... ve golll... ve goooollll... ve gol ve gol ve golll... işte bu kadar... kupa bizim gol bizim... bu iş buraya kadar..."
  • an itibariyle trt spor'da yayınlanan karşılaşmadır. ivan campolar, helgueralar, makaleleler... yaşlanmışım be sözlük. ama hagi'm yine delikanlı gibi.
  • o tarihte real madrid'in süper kupası yoktu ve müzede tek eksik olan kupaları süper kupaydı. real madrid başkanı bizzat bu kupayı ne kadar istediğini maç öncesi de belirtmişti.

galatasaray bu real madrid'i yenerek süper kupayı müzesine götürdü. bu büyüklük nasıl bir büyüklük tarifi yok.

iyi ki galatasaraylıyız be.
hesabın var mı? giriş yap