• umarım italya kazanır diye dua ettiğim maç.
  • birazdan kıremonese girecekmiş oyuna. ömer üründül öyle dedi.
  • ve ömer üründül son meyvesini de verdi bizlere

''birazdan klomonezi girer herhalde '' dedi.. çeviriyorum; camoranesi

ayrıca italya için bir hayli üzgün..

''bir tane olumlu bir atak olmazmı yalçın ? ''
  • ömer üründül'ün yorumculuğunu yaptığı bir başka maç. futbol adına hiç birşey olmayan ilk yarıda, ömer üründül'ün sürekli olumsuz konulara değinmesi ve iğrenç ses tonu sebebiyle izlenmesi ızdırap olan müsabaka.
  • schillaci , roberto baggio, ravanelli gibi oyuncuları italyan milli forması ile gördükten sonra, iaquinta, gilardino vb ziyadesiyle sıradan futbolcular ile kurulmuş bu milli takımın, ne kadar yavan geldiğini bir defa daha göstermiştir bu maç..

ilk yarı bitti, 2. yarıda iaquinta 5 , bir diğeri 10 gol atsa dahi; ben roberto baggio'yu, ravanelli'yi, schillaci'yi istiyorum birader. nerde o zola'lar, vieri'ler.. nerde bu gillardino, iaquinta'lar..

güney amerika'dan futbolcu toplayacağım diye, 5 tane adam akıllı yıldız yetiştiremediniz. italyanca olarak "yazıklar olsun" demek isterdim ama, bildiğim tek italyanca kelam olan "come stai" diyerek, selam çakıyorum italyan futboluna..

iaquinta'ya da "are you player" diye soruyorum.

edit: yuki the zorba ve kafam kadar gulsah a teşekkürler.
  • bu maçla beraber şans oyunları şirketlerini italya'nın zengin etme amacında olduğunu öğrendiğimiz maç. muhtemelen altlarına yat kat çekince güney afrikaya turistik geziye geldiler.
    dört defa şampiyon olan ve son dünya şampiyonu bir takım üç maçında da batırıp kupayı terkeder mi? ikinci fransa vakası.
  • ömer üründül ve maçı anlatan arkadaşın ağlamaklı halleri nedeniyle slovakya'nın kazanmasına yönelik arzumu ikiye katlamış maçtır.

edit: suserler uyardı anlatan yalçın çetin'miş. önemli bir detay olmadığı için entriyi yazarken dikkate almamıştım. bu editi yazarken italya 2. golü yedi. ömer üründül'ün mikrofona düşen göz yaşlarının tıp tıp larını duyar gibi oldum arada.

edit2: italya atıp 2-1 olunca yüzü güldü lan. sesine neşe geldi koca adamın.
  • yıllarca eşşek diye dalga geçilen delvecchio'nun, şu iaquinta'dan daha iyi olduğunu gördüğümüz maç. ayrıca skrtel'in topu sanki çizgi içinden çıkardı gibi geliyor bana, yoksa şüphen mi var.

edit: ömer üründül'de onayladı golu. bende başka kamera açısı istiyorum artık.
  • ömer ürünül ün hala sağ ayak geride sağ ayak geride gol gol dediği maç..
    lan top yerden bi metre havada adamın dizine çarpıyo ayagı nerde olursa olsun..

2 oldu problem kalmadı
  • vittek çaktı 2'yi. 2-0 oldu.
hesabın var mı? giriş yap