• bu konser için terbiyeli kofte nickli adamdan bilet alıp dolandırılanlardan biriyim, yalnız konuyla ilgili dolandırılanlar adına bir yanlış var, konser alanında biletix gişesinde konuyla ilgili tarafıma yapılan açıklamada biletlerin sahte olmadığı, sahte kredi kartı ile bilet alındığı söylenmiştir, zaten ben o gün bu şahıstan bilet aldığımda biletin sahte olup olmadığını teyit etmek için capacity yanındaki biletix şubesine gitmiştim ve oradaki görevli "hayır bu biletler sahte değil, zaten buradan alınmış" demişti, bu bağlamda bu biletlerin sahte kredi kartıyla satışına onay veren ya da satışına engel olamayan biletix sorumludur. olayla ilgili beyoğlu karakolu'ndan aldığım bilgide savcılığa suç duyurusunda bulunun gereken yapılır denmiştir. benim gibi dolandırılan arkadaşlara önemle duyurulur...
  • hayatımın konseridir. still loving you çalarken tarafımdan diz çökülüp bir adet yüzükle sevgiliye evlenme teklif edilmiştir. ilk önce afallayan sevgili, arkadaş grubunun alkışları ve etraftakilerin şaşkın bakışları eşliğinde teklifime evet cevabı vermiş, sonrasında here i am, rock you like a hurricane diye sevinçten tepinmeme sebebiyet vermiştir.
    ayrıca terbiyeli kofte'den aldığım üç adet bilet içimde patlamış olup, kapıda tekrardan 360 tl bayılmama neden olmuştur. kendisini konsere girerken çoook güzel anmışımdır. ayrıca aynı gün bana araba da çarpmıştır lakin bunun bu başlıkla bir ilgisi yoktur.
  • tırın üstünde de olsa bir süre izleyebildiğim konser oldu bu. o tırı kim oraya koyduysa alnından öpim. sonra indirdiler gerçi onların da elleri kurusun.

edit: kurudu da.
  • ya şimdi nasıl yazsam olmayacak. scorpions'u ilk ve son kere görmek paha biçilemezdi ama konserin çok iyi olduğunu söylemek zordu. ya da ben yıllardır kafamda o konser anını kura kura beklentiyi çok yükselttiğim için biraz göt üstü oturdum.

öncelikle insanları koyun gibi otoparktan bozma mekana toplayan ve içeride suyu 5, birayı 10 liraya satan organizasyon resmen insanlık suçu işlemiştir. yok mu arkadaşım bunun bi kanunu, hukuku. hadi birayı 10 liraya satarsın parası olan içsin dersin de suyu 5 liraya satmak ne oluyo. utanmazlık mı şerefsizlik mi desem bilemedim. konser sonunda yapılan "lunapark tarafındaki kapımız hizmete girmiştir" uyarısı ne kadar üstün hizmet anlayışları olduğunu gösterdi aslında ama neyse. bi daha unilife ve küçükçiftlik park kelimelerini bir arada görünce 3 kere düşünür öyle giderim konsere.

onun dışında "şarkıya eşlik etmediler yiee" , "hepsi still loving you scorpionscusu" şeklinde "konser elitistliği" yapanlara saygım var ama açıkcası bu kadar ufak yaş ortalamasını görmek beni sevindirdi. 16-17 yaşında insanlar günümüz boktan müziğinden sıyrılıp scorpions dinliyorsa ve konserine geliyorsa bundan mutlu olurum ben. hem o teenagerların kısa boyları sayesinde ortalardan bile sahneyi çok rahat görebildik, varsın şarkılara eşlik edemesinler.

bunlar bi yana beni en çok üzen setlist oldu. bu turda zaten bu setlistin çalınacağı belliydi, konserde send me an angel'ın çalınmayışı ve yerine sting in the tail'in eklenmesi dışında pek bi sürpriz olmadı ama gene de üzüldüm. make it real, tease me please me ya da dynamite ne alaka allasen. balladlara yer vermeyelim, coşturalım diye düşünmüş olabilirler ama araya sokuşturulan slow şarkı loving you sunday morning olmasaydı bari. no one like you, send me an angel ya da you and i hatta when the smoke is going down söyleyemedik 2008'deki konsere gidebilenleri kıskanmaya devam etmeye mahkum kaldık. hem veda konseri diyorsun face the heat, eye ii eye, pure instinct, taken by force ve humanity hour i albümlerinden bi şarkı bile çalmıyorsun. lovedrive'dan 3,blackout'dan 2, love at first sting'den 4 şarkı (bu 4 şarkıya itirazım yok gerçi) çalıyorsun. benim pek aklıma yatmadı bu setlist olayı ama neyse. canları sağ olsun koçların.

ayrıca konser sonu ben bi ufak çaplı veda konuşması falan bekliyordum ama scorpions pek oralı olmadı. sanki son konser değilmiş havası hakimdi. bu veda turunun 2012'ye kadar süreceğini düşünürsek acaba bi kez daha gelirler mi düşünmedim değil. özellikle "veda konseri" klişesinin iyi bilet sattırdığını düşünürsek, güzel bi pazarlama taktiği olarak düşünülebilir. kim bilir belki daha güzel bi mekanda daha güzel bi setlistle scorpionsu bi kez daha izleriz.
  • hayatımda sözlük vasıtası ile ilk kez karaborsadan bilet alıp biletin sahte çıkması ile ilk dolandırılma deneyimimi yaşadığım konser. suser olan (şu an itibarı ile bilet satıyorum mesajlarını ve büyük ihtimalle hesabını silmiş olan) tarık (?) ismindeki o o. ç. (orkide çiçeği) arkadaşı tebrik ederim rahat bir 40 kişiye kopya sahte bilet satmayı başardı.

yıldım mı yılmadım, biletixten 2. bileti aldım ve konser 210 liraya patladı. güzel miydi çok güzeldi. saint and sinners da bir iron maiden izliyormuş havası yarattı, helal olsun.
  • 12-13bin biletin satıldığı, içerde tahminimce 15bin insanın bulunduğu muazzam konserdir, küçükçiftlikpark'da daha kalabalık bir konser görmemiştim şahsen, yüzlerce fotoğraf çektim, hangi birini seçeceğimi şaşırdım, sabırsız arkadaşlar için bir iki tane koyuyorum, gün içinde tamamını hazır edebilirim umarım.

>> http://curan.deviantart.com/…pions-2010-i-181353063

>> http://curan.deviantart.com/…ions-2010-ii-181353427

>> http://curan.deviantart.com/…er-scorpions-181370680
  • konserde çektiğim fotoğrafların tamamına şuradan ulaşılabilecek konser, biraz fazla çekmişim sanırım bu sefer uzun sürdü işlemesi*

>> http://www.facebook.com/…691&id=129829741368&ref=mf

ekipmanlar:
    (bkz: canon eos 5d)
    (bkz: canon eos 7d)
  • sahte* bilet 90 lira,
    mazot 16 lira,
    şişli evlendirme dairesi otopark 10 lira,
    sting in the tail t-shirt'ü 20 lira,
    biletix gişesinden alınan harbi bilet 120 lira,
    içeride alınan bi şişe şaşal su 5 lira,

hep bir ağızdan the best is yet to come diye haykıran seyirci karşısında gülümseyen scorpions üstadları izlemek paha biçilmez idi...
  • istanbul'da olsa bile gidemeyeceğim konserdi.

şu anda youtube açık, gece saat 1'i geçti ama ben haykıra haykıra wind of change söylüyorum gözlerim sırılsıklam.

eğer bu şarkıyı dinlerken çocuk ya da genç halinizle yarım yamalak ıslıklarla eşlik ettiğiniz zamanlar geliyorsa aklınıza, evet yaşlanıyorsunuz.

tek üzüntüm bizim şu anda yaşadığımız duyguları gelecek nesil böyle mükemmel müziklerle yaşayamayacak.

örnek: ooof off serdar ortaç ne güzel söylemiş yaa şeytan diyor ki yanaş şuna. yaşlanıyoruz baba.

hadi lan ordan. siktir..
  • scorpions iyi de çevresi kötü. küçükciftlik parkı'nda konser yapılmasın. yapan uyarılsın. ses düzeni sıfırın altında bu yerde güzelim gruplar heba olmasın. scorpions bana bugün, bunu öğretmiştir. veda etmeselerdi iyidi.
hesabın var mı? giriş yap