• bildiğin kapaktır.

(bkz: nokta)

zamanın ötesine yollayana edit: bu başlığa daha çok tıklarsın,içinde kalsın :)
  • şimdi, 77. dakika oldu ya, keita ayak içini bıraktı ya, bazı ibneler nasıl tırnaklarını kemirmişlerdir, nasıl "mnskym yaa" diye iç geçirmişlerdir, aah ah. galatasaray'ım, sen nelere kadirsin?
  • keita'nın ayaklarından öptüğüm maçtır. lakin her yerinden öpemiyorum. zira adam zenci. maazallah.
  • kotu baslayan mactir; keyifli bitmistir. avantajli skorla eve donmustur galatasaray.

bir besiktasli olarak haftasonu keita'dan cekindigimi belirterek galatasaray'a inonu'de iyi sanslar diliyorum buradan. boyle, kameraya el sallar gibi.
  • goltv spikeri sabahtan beri atletico kalecisinin 19 yasinda oldugunu soyluyordu. simdi 20 dedi. demek ki cocuk oyle bi degaj dikti ki, "bi yasina daha girdi."

edit: yok lan, o yeni giren kaleciymis. ama olsun, iyi espiriydi be...
  • güzel bir doğum günü hediyesi olmuştur naçiz bedenime.

iyi oynadık. evet gayet iyi oynadık. top hep atletico'daydı ama, pozisyonlar bizdeydi.

şimdi yok direk hede hödö diyenlere, çizgiden çıkan 2 topu hatırlatayım ki, tatsızlık çıkmasın.

tam bir deplasman takımı gibi oynattı frank rijkaard çok da başarılı uyguladı takım.

hakan ünsal gibi konuşucam ama, ben 2000 yılından bu yana, bu kadar başarılı, bilinçli bir takım savunması uyguladığını görmemiştim galatasaray'ın. burada da kim önce çıkıyor?

lucas neill.

evet tarihi bir gol yedik, fakat bana biraz leo franco'nun baraj hatası gibi geldi.

bir de devre arasında frank rijkaard fırçayı basmış olacak ki, hiç kimse gereksiz çalım yapmadı.

abdulkader keita'nın, tek başına 6-7 kişilik madrid savunmasını nasıl perişan ettiğini de gördük bu maçta. fakat sabri* arkasında olmayınca, performansı düşüyor.

neyse, fazla uzatmadan, bir hıncal uluç öğretisiyle bitireyim;

atletico madrid takım değil.

sami yen'de yeriz bunları biz.

edit: got olduk iyi mi?
  • korktuğumuz kadar değilmiş lan.

hani, diyosun sergio kun agüero var, simao sabrosa var, diego forlan var, ulan adamlar reyes'i de almış, defansta luis perea var, tomas ujfalusi var, var oğlu var. kağıt üstünde dersin, gelir bu adamlar bize 3 atar, 5 atar atletico'da.* 21 yıldır galatasaraylıyım, ben arsenal maçını da yaşadım, manchester united maçını da. ulan sami yen'de real madrid karşısında 2-0 gerideyiz, yine diyorum, "alırız lan maçı". siktir çeken yok, kendi içimden diyorum çünkü. barcelona ile belki de en kötü kadroyla en iyi zamanımızda oynadık, lucescu var, yeniliriz demiyorum. berabere bitiyor. ama bu maçtan korkuyorum, hasiktir diyorum içimden, osman baydemirleşiyorum. daha alt sınıf takımlar dururken biz atletico madrid ile oynuyoruz. kura böyle, napalım.

hagi demişti. maestro hagi. sol ayağını yediğim.. "galatasaray'ın adının olduğu her yerde umut vardır." diye. bu başlıkta da yazdım bunu. hani, adamları takip edemiyorum ama kadroları öyle ki, zenci taşşağı dersin. taşşaklı yani, zenci taşşaklı. öyle bi kadro. korkuyorsun abi ister istemez. adamlar daha 4-5 gün önce barcelona'yı yenmiş, aynı stadda. korkarsın lan tabi, barcelona ki oynadığı futbolla herhangi bir kahvehanede chelsea maçında hakeme sanki türk milli takımı oynuyor sahada, öyle bi şekilde küfür ettirtiyor, öyle destek buluyor arkasında. adamlar çıkıp barcelona'yı yeniyor. korkmaz mısın amına koyim böyle takımdan?

ister istemez büyütüyosun gözünde. büyüyorlar.

olmadık bi anda top kapıp atak yapıyorlar, öyle bir top dağılımı, pas trafiği yapıyorlar ki başın dönüyor, o arada bi bakmışsın bi ara pas atıyor öküz dangözün biri, adam kaleciyle karşı karşıya. mosmor kesilip "allah" diyosun, hırıltıyla.

üst üste geliyorlar, bir agüero, bir forlan geliyor. reyes belki de uzun süredir bu kadar iyi oynamadı, fuleli adımlar, deli fişek bir hız. 3 kişi basıp top alıyorsun. simao var bi tane, barca'dan tanıyorsun onu sen de benim gibi. o zamanlar messi'den daha fazla değer veriliyordu nedense ama çok iyiydi be hacı. portekiz havası alıp gelmiş madrid'e, daha da bi büyümüş. klasik kanat değil de bildiğin komple orta saha olmuş bu, daha da iyi.

raul garcia var, adam box to box midfielder'ın önde gideni. koy ön liberoya, canavar. koy amc'ye, adam deliriyor orada. uzaktan süper şutları var, boş bırakmaya gelmez. kalede asenjo var, transferi bile büyük olay. casillas'tan daha çok değer veriyorlardı ispanyollar, ilk geldiğinde. onu kesmiş bir david de gea var kalede, deli lan adam. iyiydi, korkuttu hepimizi. allahtan mal gibi sakatlandı öküz, asenjo geldi.

mr dort nala'ya diyorum, hacı ufacık lan bu, uzaktan şutlarla, havadan ortalarla yeneriz belki lan bunları diyorum.. ne mümkün, o ana kadar kanatlar işlememiş havadan. ki ceza sahasında havadan kesilecek topları indirecek bir adamın yok, imkansız gol atman.. zaten reyes çıkmış, frikikten takmış resmen topu. ben uzun süredir böyle güzel frikik golü görmedim. golde 2 hata var, birincisi baraj. ikincisi leo franco'nun yer tutuşu. barajın arkasında mı durursun lan sen olsan ey okur kardeşim? fevzi tuncay bile yapmadı bunu, ömer çatkıç hiç yapmadı. mehmet bölükbaşı desen, öeehh...

ne demiştik, galatasaray'ın adının olduğu her yerde umut vardır abi. top akar ileri, ilk yarı olmayan, ikinci yarı toparlayan, 70'ten itibaren coşan keita sazı alır eline. bırakır plaseyi, asenjo yere geç yatar. türkiye'deki tüm kahvehaneler ise, desibel rekorlarını alt üst eder...

agüero, reyes, simao, forlan, asenjo, de gea, ujfalusi. kağıt üstünde iyi takım. bu sene iyi değiller, son barca maçıyla büyük bir göt kalkması yaşadılar. ekmeğimize yağ sürüldü resmen.

ama 1-1 iyi sonuç. 0-0'a yatarsan bitersin.* bu adamlar manyak. sağdan akar, soldan çakar, elbet bir gol atar. kalede leo franco var abi, atarlar.

o değil de, leo franco'ya sallamak için biraz ara veriyorum. haketti çünkü. helal olsun. yok üstüne gelmiş de, yakınına gelmiş atlamış da. sikerim lan böyle eleştiriyi. volkan demirel'in üstüne geldi de noldu top? yumurtladı.

uzun yazma piç, diyen özetçi piçler** için geliyor:

hagi ne demişti, karpatların maradonası? buraların futbol meleği?

"galatasaray'ın adının olduğu her yerde umut vardır."
  • bütün sıkıntılarına rağmen galatasaray'ın ikinci maç için avantajlı bir skorla evinin yolunu tutacağı uefa avrupa ligi 2. tur maçıdır. muhtemel skorlar sırasıyla; 2-2, 1-1, 3-3 gibi gollü beraberlikler olabileceği gibi, atletico madrid lehine; 2-1, 3-2 gibi tek farklı ve gollü galibiyetler de olabilir. bunlar normal sonuçlar.

ayrıca, abdul kader keita ve giovani dos santos'un coşması durumunda, galatasaray'ın galibiyetle ayrılmasının sürpriz sayılmaması gereken maç olacaktır. ve yine sanılanın aksine, galatasaray bu maçtan iyi bir skorla ayrılacak olmasına rağmen, asıl sıkınıtyı rövaş maçında yaşayacaktır.

(bkz: 25 şubat 2010 galatasaray atletico madrid maçı)

edit: zamanın ötesinde görüşeceğiz sizinle kestaneler.
  • "ben size beraberlik için oynayın diyemem. çünkü zaten formanız bir puan ediyor." diyen mircea lucescu'yu haklı çıkaran maç.
  • hemen koşun ntv'ye. büyük yorumcu rıdvan dilmen birkaç dakika içinde, galatasaray'ın mücadelesini tamamen es geçerek bu skoru atletico'nun kötü gününde olmasına bağlayacak.

düzeltme: tüh rıdvan bugün yokmuş. neyse galatasaray'ın başarılı olduğu ilk maçta aynısını yapacak nasılsa.
hesabın var mı? giriş yap