• portakal soyulur mu sorusunu akıllara getiren - aslında tek ihtimalli bol hakemli derbi
    bjk kazanması durumunda lig sonunda 1 gs 2 bjk 3 bursa 4 fb gibi bir tablo çıkaracak maç- bakalım tadına doyulacak mı bu sefer
  • ilk defa bi derbi öncesi beni benden alıp heyecan bastıran karşılaşmadır. formamı dolaptan çıkarıp gece yatağımın üstüne koydum da başka yerde yattım lan. belki de maç öncesi derbilerde il dışından gelen arkadaşlarla hasret gidereceğimizden midir yoksa yoğurtçu'da mangal eşliğinde biraların yudumlanacağından mıdır bilemiyorum. gerçi bunlar her derbi öncesi oluyor ama bu sefer ki başka sanırsam.
  • gönlümüzün fenerbahçe'den yana olduğu; ama holosko gol atarsa beşiktaş'ın, güiza gol atarsa fenerbahçe'nin kazanacağı derbi mücadelesi. olası bir asit yağmurunda ise, fenerbahçe'nin şampiyonluğu bu maçta ilan etmesini bekliyoruz.

(bkz: fenerbahçe'nin şükrü saracoğlu'na büyü yaptırması)
    (bkz: medyum ayten)
  • iki takım içinde "kritik" maç. anlamadığım bişey var, gazetelere,sözlükteki yorumlara bakıyorum da "fener rahat,bjk kaybederse biter" gibi bi kanı var. evet bjk kaybederse biter ama fenerin rahat olduğunu nerden çıkarıyosunuz yahu. puan kaybederse çokta önemli değilmiş.ulan bursa yenmedi mi bu hafta, biz başka maç mı izledik? fb bu hafta berabere kalsa bayram yapıcak gsliler var be. e bu nası rahatlık?

ed:imla
  • hac gorevimizi yerine getirmek icin geliyoruz bir kez daha semtten.
    gucune guc katmaya geldik,
    formanda ter olmaya geldik,
    besiktas seninle olmeye geldik.
  • bazı arkadaşların paranoyaklaştığı maçtır.fenerbahçe taraftarının entry girmemesini bile şaibeye bağlayanlar var.maça bağlı olarak da her türlü sonuç olabilir ama gönlüm fenerbahçeden yana...
  • pek çok insanın(ben de dahil) mantıklı,aklı selim bir yorum yapma şansının uzak olduğu maçtır. 5 yıl önceki sağlam defanslı,takım oyununu daha iyi oynayan,uzaktan şutlar gömen bir beşiktaşı elbette ki ben de görmek isterim.. ama gelin görün ki o kadar kolay değil işler. uzaktan pata küte kaleciyi avlayan şut ve golü uzunca süredir ben takımımdan görmedim bu birincisi. diğer yandan beşiktaşımızda bu sezon sakatlıklar nedeniyle bir ya da iki oyuncu değişikliği kadronun uyumunu, oyun şablonunu,ataklarını, ara paslalarına kadar çok fazla etkiliyor. alternatifleri olması gereken bir şampiyon adayı için bu hiç hayırlı bir iş değil bu ikincisi. diğer yandan oyunun aksadığı takımın gol pozisyonları üretemediği bir maçta mustafa denizli oyuna o kadar geç müdahale ediyor ki ben maçı izlerken oturduğum yerde yosun tutuyorum bu da üçüncüsü..

gel gelelim karşı cepheye. öncelikle fenerbahçeli suserlerin bilmesi gereken birşey varki bu maçtan galibiyetle ayrılırlarsa federasyon kendilerine 6 puan değil 3 puan verecek. fener kazanırsa şampiyonluk şarkıları söylemeye başlayacak çok sayıda insan evladı görüyoruz.. bu kişicanların bilmesi gereken bir nokta var ki bu sezonki bursaspor geçtiğimiz sezonlardaki sivasspor muadili değil. kendi sahalarında kayserispor gibi ikinci yarının en dik inişini gerçekleştiren bir takıma puan vermeyeceklerdir ve ankaraspor'dan da bye olmak üzere 6 puan alacaklarını unutmayınız.. bursaspor galatasaray, beşiktaş(inönü'de) ve fenerbahçe'den(kadıköy'de) şu ana kadar 4 maçta 9 puan toplayan bir takım ve ali sami yen deplasmanında, sonra da son hafta beşiktaş maçında kütür kütür dökülür 0 puan çeker diye heveslenmeyin.. çünkü karşılarında barça yok, istediği oyunu bir sezondur oturtamayan gs. ve beşiktaş olacak yahu..
    bir ikincisi fenerbahçe ilk yarıdaki maçı efsane olan kasımpaşa deplasmanına gidecek. tamam memleketin öbür kıyısına gitmeyecek ama netice itibariyle kadıköy değildir orası ve bu adamlar ilk yarıdaki maçta ne yaptılar bir hatırlayın o kadıköy cehenneminizde..

istatistiklere bakıp biz kadıköyde daha önce feneri yendik de şu kadar kazanıp şu kadar kaybetmiş muhabetine hiç girmiyorum ki bana göre şu anda bu mallık olur.. doğru düzgün top oynamayan iki takımın mücadelesi olacaktır.. fener psikolojik olarak daha güçlü gibi gözükmekte ancak beşiktaş da son üç dört haftadır en derli toplu kadrosuyla çıkacaktır.. ilk maçtaki gibi çok iyi marke edilmesi gereken bir alex, saktların iyileşmesiyle fenerbahçenin çok fazla geçemeyeceği beşiktaş kademesi dikkat çekmekte.. içimden gelen ses ise az kişinin aklından geçen beraberliktir.. özellikle de galatasaray fenerbahçe derbisinden sonra kanaatim odur ki üç büyüklerin oynadığı top yalan.. hafta sonları kendimizi avutuyoruz işte..
  • besiktasli renkdaslarimin yorumlarina bakarak fenerbahcenin kazanacagini dusundugum karsilasma. ne zaman bir mactan once 'soyle yenecez', 'pis ezecez' gibi taraftar soylemleri duysam, hangi takimdan gelirse gelsin, nefret uyandiriyor bende o takima karsi. isin komik tarafi bu sozleri en cok soyleyen taraftarlarin takimlari genelde o mactan boynu bukuk ayriliyor. bu durumu gecen seneki besiktas-fenerbahce lig macinda, daha gecen oynanan galatasaray-fenerbahce macinda ve bu seneki besiktas-fenerbahce macinda gorduk.
    fenerbahce-besiktas karsilasmalari dandik futbolumuzun guzel taraflarindan biri. sokup cikarmaya gerek yok. her sey sahada belli olacak. mac oncesinde soylenebilecek tek sey kaybeden taraf sadece maci kaybetmekle kalmayip belki sampiyonlar ligine de veda edecek. kazanacak takim da maci kazanmakla kalmayip bir ihtimal belki ligi de alacak.
  • "bjk:4 - fb:0 olur derim ben..."*

*according to " the ak sakallı dede"
  • beşiktaş'ın kesinlikle kazanması gereken bir maç. işte bu yüzden, kazanamayacak...

beşiktaş hücum etmek zorunda ama beşiktaş hücum etmeyi bilmiyor... beşiktaş'ın en iyi yaptığı şey savunma ama, bugünkü oyun savunma oyunu olamaz... beşiktaş'ta kazanma stresi oldukça, artı olarak kazanmak zorunda olmasına rağmen bu hücum yetersizliği oldukça kimse kendini kandırmasın, beşiktaş bu maçı kazanamaz, bu kadar basit... üstelik bir de alex gününde olursa ki malumunuz beşiktaşı çok sever, bulacağı boşluklarla orta sahayı tek başına kevgire çevirebilir.

bir de şöyle bir şey var;

mustafa denizli bu, gelir savunma oynatır bugün. ben gol yemeyeyim de belki bala göte bi tane atarım diye düşünür. sonra harbiden o şekil gol bulup, maçı kazanır. sonra ben de gerçekten inanırım bu adamdan yıllardır damlayan bala...

sonuç olarak, oyun bakımından oldukça kısır bir mücadele beklediğim derbidir. şöyle 4-5 saat sonra tam olarak havasını yaşamaya başlarız herhalde.
hesabın var mı? giriş yap